Як перевірити матрицю монітора і усунути несправності

Як перевірити матрицю монітора і усунути несправностіОсновним компонентом у телевізорі або моніторі є матриця. Саме вона відповідає за якість зображення, а також за яскравість, контрастність і чіткість зображення. Для того, щоб пристрій працював як можна довше, а його параметри були найкращими, при виборі монітора в першу чергу увагу слід звертати саме на матрицю.

Що таке матриця і за що вона відповідає

Зміст статті

  • Що таке матриця і за що вона відповідає
  • Основні несправності матриці

Матриця — це основна і найважливіша деталь монітора. Саме на ній формується зображення, і його якість залежить саме від матриці. Вона ж є і найдорожчим компонентом пристрою. Найчастіше користувачеві дешевше купити новий пристрій, ніж займатися заміною саме цієї складової.

Для того, щоб перевірити даний елемент, слід в першу чергу розібрати корпус. Найпростішою перевіркою працездатності цього компонента буде підключення мультиметра до спеціального шлейфу на платі. Це дозволить перевірити працездатність контактів і наявність харчування між елементами.

ДОВІДКА! Перевірка працездатності складових дозволить знайти несправність або виключити робочі складові.

Якщо кожен компонент забезпечується достатньою напругою і несправностей не виявлено, можливо, проблема в дешифраторе. Для того, щоб перевірити це, слід припаяти входу живлення додаткове джерело енергії. Після цього необхідно включити монітор «тестовий режим». Якщо в цьому режимі будуть спостерігатися смуги або спотворення — значить матриця несправна. У зворотному випадку, якщо тестовий режим показав правильне зображення, проблема може полягати в порушенні цілісності контактів або шлейфа.

Основні несправності матриці

Найчастіше це ушкодження поверхні з РК кристалами. У даному випадку зображення спотворюється, а екран «тече». В даному випадку найкращим рішенням буде або заміна цього компонента, або заміна всього пристрою в цілому.

Як перевірити матрицю монітора і усунути несправностіЕкран не світиться. Причин цьому є дві:

  • Відсутність харчування на елементах. Щоб це перевірити достатньо підключитися мультиметром до всіх контактів і подивитися живляча напруга.
  • Непрацююча підсвічування. Щоб виключити цей варіант досить посвітити спрямованим світлом на монітор. Під певним кутом з’явиться зображення. Якщо цього не сталося несправність полягає в іншому.
  • Зображення рябить, видно смуги. Дана проблема свідчить про несправності в дешифраторе. При володіння достатніми знаннями і навичками можна зробити заміну вручну, але краще скористатися допомогою компетентного фахівця.