Як підключити два системних блоки до одного монітора: з допомогою KVM-перемикача, використовуючи VGA-кабель.

Як підключити два системних блоки до одного монітора: з допомогою KVM перемикача, використовуючи VGA кабель.Багато вузькі фахівці в процесі діяльності використовують кілька комп’ютерів одночасно. В цілях економії, можна не купувати повністю додатковий ПК, а підключити два системних блоки до одного монітора.

Навіщо потрібно підключати два системних блоки до одного монітора

Зміст статті

 • Навіщо потрібно підключати два системних блоки до одного монітора
 • Як підключити два системника до одного монітора
  • З допомогою KVM-перемикача
  • За допомогою VGA-кабелю

Подібна задача може виникнути тоді, коли один системний блок необхідний для роботи, а другий служить для зберігання інформації та повсякденного веб-серфінгу. Оскільки другий монітор – річ недешева, і місця займає пристойно, можна обійтися без його покупки. З технічної точки зору, для підключення двох пк до одного дисплею можна піти декількома шляхами – під’єднатися безпосередньо або за допомогою розгалужувача. Як це зробити, буде розказано в рамках статті.

Як підключити два системних блоки до одного монітора: з допомогою KVM перемикача, використовуючи VGA кабель.

Як підключити два системника до одного монітора

При наявності у монітора двох роз’ємів, можна не вдаватися до перехідників і комутаторів, і під’єднати його до системних блоків безпосередньо. Перемикати їх можна за допомогою вбудованого меню. Детальніше процес підключення описаний нижче.

Якщо у монітора не передбачено підключення двох системних блоків, доведеться додатково купувати KVM-світч — пристрій, що дозволяє разветвлять по декількох каналах сигнали з монітора, клавіатури, миші, звукового пристрою і так далі. Що примітно, управління можна здійснювати за допомогою однієї миші і однієї клавіатури.

З допомогою KVM-перемикача

Абревіатура KVM розшифровується як keyboard-video-mouse, що характеризує призначення світча. На його корпусі виконані роз’єми під клавіатуру, мишу і кабель монітора, як правило, DVI-стандарту. Також є гнізда під мікрофон і навушники. На одній стороні світча зображена маркування з написом «OUT». Дані гнізда призначені для підключення миші, клавіатури та роз’єми монітора.

Як підключити два системних блоки до одного монітора: з допомогою KVM перемикача, використовуючи VGA кабель.

До решти роз’ємів під’єднують шнури від першого і другого системних блоків відповідно. Переплутати щось складно, але можна. Тому перш ніж включити системники, слід ще раз переконатися в правильності підключення.

УВАГА! При неправильному підключенні можливий вихід обладнання з ладу. Якщо невпевнений у правильності приєднання – запроси спеціаліста.

Для перемикання між системними блоками діють у такій послідовності:

 • включають обидва комп’ютера;
 • чекають завантаження операційної системи на обох машинах;
 • за допомогою подвійного натискання NumLock і клавіші 1 або 2 здійснюють перемикання між системниками.

ДОВІДКА! Виробники комутаторів KVM постачають додаткове програмне забезпечення для зручності роботи з двома блоками.

За допомогою VGA-кабелю

Послідовність дій у цьому випадку така:

 • Спочатку потрібно впевнитися у можливості монітора підключатися до двох пристроїв. Як правило, виробники передбачають одночасне підключення до відеокарт двох і більше стандартів VGA, DVI, HDMI і так далі. Відповідно, для під’єднання до системникам, на їх відеокартах повинні бути відповідні входи.
 • У разі відсутності на відеокартах системних блоків відповідних роз’ємів, слід придбати відповідний перехідник, наприклад, VGA-DVi.
 • Далі, провести підключення до монітора обох системних блоків.
 • Включити обидва комп’ютери і чекати завантаження операційних систем на них.
 • Здійснити переключення між блоками за допомогою меню дисплея або спеціальної кнопки на його корпусі (при її наявності).
 • Якщо підключення було здійснено вірно, проблем виникнути не повинно.