Як підключити монітор до ноутбука в якості додаткового обладнання

Порівняно невеликий розмір дисплея багатьох ноутбуків може стати причиною численних проблем. Саме тому користувачі часто задаються питанням щодо того, чи реально підключення до зовнішнього монітора . Таким чином ,можна зробити свій пристрій більш універсальним для просунутих комп’ютерних ігор. Крім цього, монітор може знадобитися і для роботи з графікою.

Як підключити монітор до ноутбука в якості додаткового обладнанняНавіть самі сучасні ноутбуки у рідкісних випадках можуть похвалитися великою діагоналлю екрану. Через це виникає безліч проблем. Зокрема, деякі користувачі, що працюють з графікою, змушені задовольнятися некомфортними умовами роботи. Виправити становище може стаціонарний монітор, підключений до телефону.

Важливо відзначити, що це чудовий спосіб для того, щоб вирішити всі свої проблеми. Що ж потрібно зробити, щоб підключити монітор до ноутбука? Чи потрібні для цього якісь знання? Потрібне додаткове обладнання? Відповідь на ці та інші питання можна знайти нижче по тексту.

ДОВІДКА! Замість другого монітора можна підключити другий ноут.

Можна підключити зовнішній монітор до ноута

Зміст статті

 • Можна підключити зовнішній монітор до ноута
 • Які монітори і ноутбуки не сумісні
 • Що потрібно для підключення
 • Інструкція. Як підключити?
 • Вручну переключити ноутбук на зовнішній монітор
 • В яких випадках потрібно додатковий монітор
 • Переваги роботи з зовнішнім монітором

В більшості випадків користувачі без особливих зусиль можуть підключити дисплей до ноутбука. Більш того, з цим завданням впорається більшість користувачів, адже для цього немає потреби бути професійним програмістом або веб-дизайнером. Зазвичай користувачам вистачає найпростіших навичок для того, щоб якомога швидше зробити свій ноутбук більш багатофункціональним.

Як підключити монітор до ноутбука в якості додаткового обладнанняЯкщо мова йде про дуже старому ноутбуці, яким більше 15 років, то в такому випадку можуть виникнути серйозні проблеми. Для того щоб з’єднати його з монітором, потрібно знайти перехідник, однак, докладну інформацію про те, як підключити монітор до ноутбука, можна знайти в одному з наступних розділів.

Які монітори і ноутбуки не сумісні

Найчастіше це стосується тих моделей, які неможливо поєднати з-за того, що у них роз’єми з різними стандартами. Це досить поширена проблема, яка стосується багатьох моделей. Про яких саме роз’ємах йде мова?

Деякі ноутбуки мають лише цифровий вхід, а монітори — аналоговий. Це означає, що як-небудь з’єднати їх (безпосередньо) неможливо. У такому разі ці пристрої можна назвати несумісними.

Також це може стосуватися ситуації, коли в ноутбуці є проблеми з драйверами. Приміром, якщо за них користуватися одним з роз’ємів неможливо, то тоді і з’єднати ПК з дисплеєм теж не вийде. Така ситуація зустрічається часто-густо.

ДОВІДКА! Існує дуже простий спосіб, яким може скористатися кожен. Зокрема, потрібно придбати спеціальний перехідник з VGA на DVI.

У такому випадку користувачеві вдасться з’єднати пристрій з аналоговим виходом і пристрій з цифровим виходом. Зробити це дуже просто. Для цього не доведеться докладати серйозних зусиль, тому в більшості випадку все буде нормально. Якщо ж вирішити проблему таким чином ніяк не виходить, то рекомендується звернутися в сервісний центр.

Що потрібно для підключення

Як підключити монітор до ноутбука в якості додаткового обладнання Для підключення не потрібно велика кількість різноманітних пристроїв. Зазвичай можна обійтися всього одним кабелем з цифровим виходом на обох кінцях. Цього буде цілком достатньо для того, щоб зображення з ноутбука можна було побачити не на екрані ПК, а на екрані додаткового монітора. Також може знадобитися перехідник, однак, це невеликий пристрій необхідно лише у випадку, якщо монітор ПК мають різні роз’єми.

ДОВІДКА! Не буде зайвим обзавестися і калібратором екрану. З його допомогою можна налаштувати передачу кольору належним чином і тоді користуватися комп’ютером буде набагато приємніше.

Більш того, калібратор можна назвати виключно важливим пристроєм, якщо мова йде про вікні, призначеному для потреб дизайнера. Тоді фахівець зможе налаштувати його без будь-яких сторонніх програм, а зображення стане практично ідеальним.

Також деякі користувачі перевстановлюють драйвери для відеокарти. Це може бути актуально, якщо монітор потрібен для комп’ютерних ігор, або для роботи з графікою. В такому випадку, можна бути впевненим у тому, що під час гри не будуть з’являтися якісь баги або спотворення зображення.

Інструкція. Як підключити?

Як підключити монітор до ноутбука в якості додаткового обладнанняДля того, щоб підключити монітор, потрібно виконати цілий ряд дій, які легко запам’ятає навіть той, хто погано розбирається в комп’ютерах. Алгоритм дій підключення полягає в наступному:

 • Для початку потрібно вимкнути ноутбук. Деякі користувачі на повному серйозі намагаються підключити додатковий монітор, коли включений ПК. Це неправильно, адже так можна легко вивести його з ладу, а ремонт ноутбука — задоволення не з дешевих.
 • Після того як ПК вимкнений, користувачеві потрібно скористатися VGA або DVI-виходом для того, щоб підключити зовнішній монітор. Знайти порти можна на задній частині монітора, а також на одній з бічних частин ПК. У деяких випадках розташування всіх роз’ємів сильно відрізняється, тому так важливо якомога акуратніше шукати відповідне місце.
 • Після того, як ці пристрої з’єднані один з одним, можна приступати до включення монітора, а потім і ноутбука.
 • Навіщо ж вимикати ПК? Вся справа в тому, що ноутбуки досить часто перевіряють наявність ще одного екрана прямо під час завантаження операційної системи. Це означає, що операційна система може просто не помітити, якщо підключити його прямо під час роботи.

  Після того як лептоп буде включений, на додатковому моніторі нарешті повинна з’явитися «картинка. У разі, якщо цього не сталося, потрібно перевірити кабелі. Можливо, що він недостатньо акуратно поєднав обидва пристрої. Така проблема зустрічається порівняно часто, тому ця перевірка строго обов’язкова навіть у випадку, якщо все працює нормально.

  Вручну переключити ноутбук на зовнішній монітор

  Як підключити монітор до ноутбука в якості додаткового обладнанняПеремкнути ноутбук на зовнішній монітор дуже просто. Для того щоб це зробити, вам потрібно всього лише якомога уважніше вивчити самий верхній ряд кнопок на клавіатурі. Там він і зможе знайти клавіші F1-F12. На одній з цих клавіш буде зображення монітора. Для того щоб переключити пристрій, користувачу потрібно натиснути цю кнопку і кнопку Fn.

  Також варто знати, що у деяких моделях ноутбуків розташування кнопок дещо відрізняється від представленого. З-за цього можуть виникати різноманітні проблеми. Більш того, знайти деякі функціональні клавіші буває складно з-за того, що на них може не бути потрібних значків. У такому випадку рекомендується вивчити інструкцію до ноутбука. Там зазвичай є вся інформація щодо розташування тих або інших кнопок. Також в інструкції можна дізнатися про їх функції.

  В яких випадках потрібно додатковий монітор

  Можна відзначити безліч ситуацій, коли користувачам потрібно ще один монітор. Зокрема, це пристрій є строго обов’язковим для користувачів, у яких спостерігаються проблеми із зором. У такому разі ще один монітор зайвим точно не буде. Так як у більшості моделей ноутбуків діагональ екрану не перевищує і 15 дюймів, додатковий монітор допоможе знизити навантаження на зір.

  Додатковий монітор — це дуже важливо, якщо мова йде про професії, в яких потрібно працювати з графікою. Наприклад, дизайнерам додатковий монітор може полегшити виконання рядових завдань. Це особливо важливо ще й з тієї причини, що багато дизайнерів розташовують на додатковому моніторі панель інструментів таким чином, щоб було простіше виконувати звичайні завдання.

  Як підключити монітор до ноутбука в якості додаткового обладнання Також додатковий монітор може знадобитися і для роботи програмістам. Ці фахівці часто потребують ще одному екрані, який полегшує написання програмного коду, а також тестування вже створених програм. Можна з упевненістю сказати, що багато фахівців, які використовують в роботі ПК, потребують додатковому моніторі. З його допомогою можна добитися дивовижних результатів у продуктивності праці.

  ВАЖЛИВО! Додатковий монітор дуже важливий і для геймерів. Багато любителів комп’ютерних ігор набувають додаткові монітори, щоб насолоджуватися найцікавішими комп’ютерними іграми.

  Це особливо важливо, якщо мова йде про стратегії. У такому випадку гравець зможе розгледіти найдрібніші деталі на екрані.

  Кіномани теж потребують додатковому моніторі. Так як багато хто навіть досить дорогі ноутбуки мають досить посереднім дисплеєм, додатковий монітор може стати справжнім порятунком. З його допомогою можна дивитися кінокартини в максимально високій якості. Крім цього, додатковий монітор з підтримкою тривимірного зображення дозволить дивитися фільми в 3D. З-за того, що в більшості ноутбуків ця функція не підтримується, багато користувачів воліють купувати ще один дисплей для перегляду останніх 3D-новинок.

  Переваги роботи з зовнішнім монітором

  Як підключити монітор до ноутбука в якості додаткового обладнанняЗовнішній монітор полегшує роботу з графічними програмами і є ідеальним рішенням для тих, хто потребує додаткового екрані. Не дивно, що багато користувачів все частіше купують ще один дисплей для свого ноутбука. У такому випадку він стає повноцінною заміною для персонального комп’ютера. Якщо потрібно, то користувач може з легкістю вимкнути ноутбук від зовнішнього монітора. Тоді пристрій буде знову мобільним.

  Якщо ж ноутбук призначений саме для домашнього використання, то зовнішній монітор значно розширить його функціонал.