Як почистити килим без пилососа: можлива чистка без пилососа, як почистити килим підручними засобами, як позбутися від плям.

Як почистити килим без пилососа: можлива чистка без пилососа, як почистити килим підручними засобами, як позбутися від плям.Килим знайдеться практично в кожному будинку. Таке підлогове покриття є оригінальним елементом дизайну кімнати, а також створює додаткове тепло. На відміну від ламінату або паркету, килими потребують регулярної та більш ретельного очищення. Багато користувачів застосовують пилосос, як більш оптимальний і простий варіант. Однак, не багато знають, що впоратися можна і без цього виду побутової техніки.

Можлива чистка без пилососа

Зміст статті

 • Можлива чистка без пилососа
 • Як почистити килим підручними засобами
 • Як позбутися від плям
 • Особливості чищення килимів різних видів

Пилососи значно полегшують процес прибирання по всьому будинку. Вони допомагають зібрати пил і дрібні забруднення з очищуваними поверхонь при мінімальних зусиллях. Незважаючи на свою значимість і велику допомогу, агрегат не здатний впоратися з багатьма типами забруднень або плямами. Тому регулярне проведення чищення килима без застосування пилососа є необхідним.

Як почистити килим без пилососа: можлива чистка без пилососа, як почистити килим підручними засобами, як позбутися від плям.

Крім цього, чистка килима без пилососа може знадобитися в разі виходу з ладу побутового приладу. Пилосос, як і будь-який прилад, може абсолютно несподівано завершити свою роботу. Ремонтні роботи або покупка нового агрегату займають деякий час і не завжди є можливість зробити це відразу.

Таким чином, чистка килима без пилососа не тільки можлива, але й необхідна.

Як почистити килим підручними засобами

Для проведення ретельного і якісного прибирання наявність професійних хімічних засобів необов’язково. Впорається із забрудненнями можна за допомогою продуктів, які знайдуться в кожному будинку.

Для того щоб позбавити поверхню полотна від в’ївся бруду і застояної пилу, знадобиться розчин з оцту і соди. На літр води додається по столовій ложці кожного інгредієнта. Килим ретельно обробіть отриманою сумішшю, поролонову губку або щітку з м’яким ворсом. Після обробки рекомендується почекати близько півгодини для того, щоб компоненти проникли вглиб структури і виштовхнули складні забруднення. По закінченні часу килим протирають щіткою, змоченою в чистій воді.

Як почистити килим без пилососа: можлива чистка без пилососа, як почистити килим підручними засобами, як позбутися від плям.

ВАЖЛИВО! При роботі не забувайте користуватися гумовими рукавичками. Вони забезпечать додатковий захист шкіри рук.

Нашатирний спирт допомагає позбутися від бруду, повернути матеріалу насичений колір і м’якість. На літр води додаємо по чайній ложці кошти і прального порошку. За допомогою щітки ретельно втираємо очищуючий розчин і залишаємо на деякий час. Для видалення залишків порошку можна протерти поверхню чистою водою, а після висушити природним шляхом.

ДОВІДКА! Нашатир також допоможе у видаленні багатьох видів плям.

Як позбутися від плям

Будь-яка пляма, незалежно від його походження, значно погіршує зовнішній вигляд і привабливість будь-якого виробу. Подібні забруднення на підлоговому покритті зіпсують загальний дизайн всієї кімнати. Для того щоб позбутися від різних плям, потрібно кілька інгредієнтів.

ДОВІДКА! Слід пам’ятати, що впоратися зі свіжими плямами простіше. Складні забруднення складніше піддаються очищенню.

Варіанти:

 • Видалення червоного вина стане в нагоді суміш стружки господарського мила. Невелика кількість стружки розчиняємо в теплій воді. Легкими рухами обробляємо пляма м’якою губкою. Далі, мильний розчин видаляємо чистою водою.
 • Сліди від жиру. В очищенні допоможе звичайний тальк. Порошок розподіляємо по поверхні, прикриваємо щільним аркушем паперу. Акуратно обробляємо праскою протягом декількох хвилин. Надлишки видаляємо за допомогою щітки.
 • Видалення плям крові допоможе звичайна холодна вода. Чисте дрантя змочують у холодній воді і прикриваємо проблемну ділянку. Після закінчення 30 хвилин видаляємо надлишки щіткою, змоченою у воді.
 • Сліди, що залишаються від сечі, знайомі кожному родини з маленькими дітьми. В такій ситуації використовуємо невелику кількість звичайного шампуню, яке розчиняємо в теплій воді. Збиваємо до утворення піни, обробляємо пляма. Прибираємо залишки чистою щіткою або губкою.
 • Як почистити килим без пилососа: можлива чистка без пилососа, як почистити килим підручними засобами, як позбутися від плям.

  УВАГА! Видалення жуйки або пластиліну допоможе лід. Спроби прибрати незамерзший продукт можуть призвести до того, що ділянка плями стане більше.

  Особливості чищення килимів різних видів

  При підборі варіанти прибирання і відповідних засобів слід враховувати матеріал і різновид килимового покриття. Наприклад, вологе чищення або використання агресивних чистячих засобів допустимо не для кожного виробу.

  Килим з коротким ворсом відрізняється невибагливістю. Для нього підійде як сухе, так і вологе чищення. Пил і в’їдаються плями з такого покриття видаляти простіше. Для того щоб зберегти природну структуру ворсинок, поверхню рекомендується періодично присипати сіллю, а після видаляти.

  Довгий ворс відрізняється більш примхливою структурою. Пил і бруд осідають глибоко в підставі ворсинок, що призводить до ускладнень при очищенні. Для чищення підійдуть обидва види прибирання. Важливим аспектом є вибір щітки (губки). Вона повинна розташовувати м’якою поверхнею, щоб уникнути пошкодження клейової основи.

  Як почистити килим без пилососа: можлива чистка без пилососа, як почистити килим підручними засобами, як позбутися від плям.

  ДОВІДКА! Оптимальним варіантом при збиранні килима з довгим ворсом буде мильний розчин.

  Велике значення має і матеріал. Наприклад, шовк категорично не переносить вологу. Допускається тільки сухе прибирання, без застосування рідин або парогенератора. На вовняні або хутряні вироби негативно впливають хімічні засоби. Відповідний вибір: розчин соди і м’яка губка.

  Килим допомагає створити затишну і теплу атмосферу в кімнаті. Як і будь-який матеріал, таке покриття вимагає особливого догляду. Впоратися з чищенням допоможе дотримання простих рекомендацій.