Як почистити килим в домашніх умовах від плям: чистка килима від плям різних видів.

Як почистити килим в домашніх умовах від плям: чистка килима від плям різних видів.Килим, розташований на підлозі, допомагає утеплити кімнату, зробити її більш затишною, а також надає інтер’єру закінченість. Мінусом такого підлогового покриття є його швидке забруднення. Ворс має потребу в регулярному очищенні для запобігання активного розмноження мікробів і бактерій всередині структури. При виникненні плям різного походження необхідно вжити термінових заходів по їх видаленню. Це допоможе зберегти зовнішній вигляд виробу і його позитивні характеристики. Для чищення від бруду підійдуть як професійні засоби, так і домашні рецепти.

Особливості виведення плям з килимів магазинними і народними засобами

Зміст статті

 • Особливості виведення плям з килимів магазинними і народними засобами
 • Чистка килима від плям різних видів
  • Виведення плям від кави
  • Як прибрати сліди від воску
  • Виведення плям від фруктів і вина
  • Як позбутися від плям фарби з килима
  • Виведення плям від ручки
  • Як позбутися від клею на килимі
  • Прибираємо плями від взуттєвого крему
  • Усуваємо плями від сечі

До вибору підходящого очисника слід підходити з особливою ретельністю. Побутова хімія допомагає впоратися з багатьма видами забруднень. Мінусом її частого використання є вміст лугу в складі, яка може негативно позначитися на зовнішньому вигляді, так і на внутрішній структурі покриття. Ворсинки можуть втратити свій природний насичений колір, деякі ділянки стають прим’ятим.

Як почистити килим в домашніх умовах від плям: чистка килима від плям різних видів.

ДОВІДКА! Слід врахувати, що професійні засоби підходять тільки для свіжих плям.

Народні методи мають великими перевагами. Вони підійдуть для видалення в’їдаються забруднень при мінімальних витратах часу і засобів. Крім цього, дані варіанти є оптимальним вибором для сімей з маленькими дітьми або алергікам. Однак, при виборі очищаючого складу слід врахувати матеріал і колірну палітру самого килима. Деякі компоненти можуть негативно позначитися на покритті, значно погіршивши його зовнішній вигляд.

Чистка килима від плям різних видів

При використанні домашніх методів чистячий засіб необхідно підбирати залежно від виду плями і ступеня забруднення. Для усунення в’їдаються і застарілих забруднень може знадобитися інший варіант прибирання.

ВАЖЛИВО! Перед початком очищення рекомендується перевірити розчин на непомітній ділянці килима. Це допоможе запобігти можливу псування килимового покриття.

Виведення плям від кави

Сліди від кави рекомендується видаляти негайно. При висиханні напій може стати причиною скочування ворсу. Для усунення кави область забруднення слід промокнути паперовим рушником, щоб прибрати надлишки вологи. Залишки усуваються теплим мильним розчином і м’якою губкою. Для видалення въевшегося плями нагоді гліцерин, який слід нанести на пляму і залишити на ніч. Після закінчення терміну видалити надлишки мильним розчином.

Як почистити килим в домашніх умовах від плям: чистка килима від плям різних видів.

УВАГА! Даний метод нагоді при видаленні плям від чаю або какао.

Як прибрати сліди від воску

Плями від воску не рекомендується розтирати або змочувати мильною розчином. Подібні дії призведуть до поширення ділянки забруднення, що погіршить ситуацію. Для усунення знадобиться лід. Кілька кубиків складаються в тонкий пакет і прикладаються до ділянки. Сам віск акуратно зчищається гумовою щіткою. По закінченні очищену ділянку можна промити теплою водою.

Як почистити килим в домашніх умовах від плям: чистка килима від плям різних видів.

УВАГА! Даний метод стане в нагоді і при видаленні жуйки.

Виведення плям від фруктів і вина

Сліди від фруктів і вина відносяться до найбільш проблемним забруднень. Фруктові кислоти негативно впливають на структуру і відтінок килима. Тому при подібних забрудненнях рекомендується приймати оперативні заходи.

Як почистити килим в домашніх умовах від плям: чистка килима від плям різних видів.

Для роботи знадобиться суміш з води, чайної ложки оцту і господарського мила. Компоненти ретельно розчиняються в рідині. За допомогою м’якої щітки, забруднена поверхня акуратно обробляється розчином до повного очищення. По закінченні повторити прибирання чистою водою, щоб зібрати надлишки мильного складу. Для більшої зручності при роботі можна використовувати пульверизатор.

Як позбутися від плям фарби з килима

Фарба може залишитися на покритті в результаті недбалого проведення ремонтних робіт. Вона дуже швидко сохне. Для початку необхідно видалити поверхневі залишки за допомогою м’якого скребка. Для розм’якшення підійде гліцерин, який слід залишити у місці забруднення на кілька годин. Залишки видаляються сумішшю оцту (2 столові ложки, додані у воду).

Як почистити килим в домашніх умовах від плям: чистка килима від плям різних видів.

ДОВІДКА! При можливих утрудненнях підійде уайт-спірит. При використанні слід перевірити засіб на непомітній ділянці килима.

Виведення плям від ручки

Для очищення свіжого сліду від ручки підійде сіль. Інгредієнт вбере в себе надлишки чорнила, значно полегшує подальшу роботу. Потім поверхня обробляється мильним розчином. Для застарілих плям замість солі краще використовувати свіжий лимонний сік.

Як почистити килим в домашніх умовах від плям: чистка килима від плям різних видів.

Як позбутися від клею на килимі

Клей рекомендується видаляти негайно. При засиханні проводити прибирання дещо складніше. Для усунення забруднення свіжого підійде звичайний мильний розчин.

Якщо клей засох, перед видаленням його необхідно розм’якшити. Тут стане в нагоді гліцерин, який залишається на кілька годин. Залишки усуваються розчином нашатирного спирту і води (чайна ложка кошти на 2 склянки води). В отриманому складі змочити чисту м’яку ганчірку і прикласти до плями на кілька годин. По закінченні пропилососити.

Як почистити килим в домашніх умовах від плям: чистка килима від плям різних видів.

Прибираємо плями від взуттєвого крему

При чищенні покриття від взуттєвого крему необхідно зібрати надлишки кошти паперовим рушником. Для повного усунення підійде пральний порошок без відбілювача. Невелика кількість розчиняється в теплій воді, збивається до щільної піни. Отриманої піною обробляється місце забруднення. Залишки видаляються теплою водою.

Усуваємо плями від сечі

Плями від сечі характеризуються різким запахом, що ускладнює роботу. В першу чергу слід зібрати якомога більше рідини. Розчином оцту (1:3) ретельно обробляється слід забруднення, щоб нейтралізувати запах. Для повного усунення через кілька годин поверхню чиститься мильним розчином.

Як почистити килим в домашніх умовах від плям: чистка килима від плям різних видів.

Килим відноситься до одного з найпопулярніших підлогових покриттів. Як і будь-який матеріал, він забруднюється. Кілька рекомендацій допоможуть без зусиль впоратися з найпоширенішими плямами в домашніх умовах.