Практично всі любителі килимових покриттів на підлогах рано чи пізно стикаються з проблемою: килими вбирають в себе бруд, пил, неприємні запахи або запахи їжі, домашніх улюбленців, а іноді на них проливають вино або чорнило. Що робити? Чистка килимових покриттів може здійснюватися двома способами: або необхідно відвезти килим в хімчистку, або почистити самостійно в домашніх умовах. В хімчистці будуть використовувати спеціальні сильнодіючі засоби, а хочеться ж, щоб все було натуральним, екологічним.

Зміст

 • Як почистити килим будинку підручними засобами
 • Як почистити килим ванішем
 • Як почистити вовняний килим
 • Як видалити жирні плями з килима
 • Спробуємо почистити килим в домашніх умовах, використовуючи звичні засоби.

  Килим необхідно пилососити не рідше одного — двох разів на тиждень. Якщо кімната дуже часто використовується, в ній смітять або грає дитина, розкидаючи все навколо, в такому випадку необхідно пилососити килим частіше. Інакше бруд і пил може «втоптаться» ногами в ворс килима, тоді її буде ой як нелегко видалити.

  ? Як почистити килим будинку підручними засобами

  Наметаем на килим сніг і «вибиваємо» калаталом

  Найпоширенішим способом почистити килим, який пробував практично кожен хоч раз в житті, є чистка морозним снігом. Так килим не тільки добре очищається від пилу і бруду, але й набуває свіжий морозний запах. Для того щоб почистити таким способом, попередньо пилососимо килим, потім виносимо його на вулицю і укладаємо зворотною стороною на чистий сніг. Палицею чи калаталом вибиваємо з нього пил. Перевертаємо і перетягуємо на нове місце. Наметаем на поверхню килима сніг. Через деякий час, коли він вбере в себе бруд, змітаємо його. Повторюємо ці дії, поки сніг не буде залишатися відносно чистим.

  Можна почистити килим, не виносячи його з квартири. Для цього можна використовувати квашену капусту, сиру картоплю, сіль, тирсу, висівки, подрібнену в порошок пемзу і багато іншого. Основна особливість цих речовин — здатність збирати і пов’язувати на собі бруд.

  Сіль беремо велику, розсипаємо рівномірно по килиму, втираємо її щіткою ворс. Змоченим в мильній воді віником змітаємо сіль і повторюємо цю процедуру доти, поки крупинки солі не будуть чистими. Після пилососимо килим.

  Сирий картопля є в будинку майже в кожної господині. Беремо його, ретельно миємо, знімаємо шкірку і натираємо на крупній тертці. Перед тим, як почистити килим, пилососимо його. Потім розкидаємо картопля рівним шаром. Беремо чисту щітку і катаємо нею крупинки картоплі по килиму. Коли картопля стане брудним, збираємо його віником. Діємо за алгоритмом до тих пір, поки картопля не буде залишатися чистим.

  Використовуючи квашену капусту, повторюємо такі ж дії, що і з картоплею. Тільки капусту необхідно взяти просту, без оцту і інших добавок. Промиваємо її, розсипаємо по килиму. І проробляємо ті ж операції, що і з картоплею.

  Якщо килим має темний колір, його можна почистити і освіжити чорним хлібом або чайною заваркою. Принцип дії схожий на використання картоплі з квашеною капустою.

  Можна почистити килим самостійно приготованою сумішшю. Для цього беремо 1 частина солі, 1 частина розмеленого порошку пемзи, 6 частин пшеничного борошна і 0,3 частини винного спирту. Змішуємо інгредієнти, додаємо воду до консистенції сметани, нагріваємо на повільному вогні, помішуючи. Остуджуємо. У результаті повинна вийти паста. Нарізаємо її на шматки і натираємо ворс килима. Залишаємо на кілька хвилин, щоб встигла увібрати в себе бруд, і змітаємо віником або сухою щіткою.

  Відварюємо пшеничні висівки, проціджуємо їх, віджимаємо і розсипаємо по килиму ще теплими. Потім збираємо їх віником або змахуємо з килима, якщо дозволяють розміри. Щітку змочуємо в оцтовому розчині і чистимо ворс.

  Залами на килимі можна вирівняти, отпарив їх праскою. Потім піднімаємо ворсинки з допомогою гребінця з рідкими зубчиками.

  Повернути ворсу блиск допоможе спирт. Змочуємо губку в денатураті або етиловому спирті і протираємо нею килим.

  ? Як почистити килим ванішем

  Шампунь для ручного чищення килимів «Ваніш»

  Спеціалізований шампунь для килимів «Ваніш» — універсальний варіант для чищення килимів в домашніх умовах. Основним миючим речовиною в даному випадку буде виступати піна, тому можна не боятися перезволожити килим, чистка «Ванішем» — маловлажный спосіб.

  Перед початком робіт необхідно обов’язково ознайомитися з інструкцією.

  Щоб почистити килим «Ванішем»:

  1. Пилососимо або вибивати килим на вулиці, щоб очистити його від пилу, бруду та сміття. Якщо цього не зробити, після чистки шампунем з’являться патьоки.

  2. Розводимо одну частину шампуню в дев’яти частинах води. Вода повинна бути в міру теплою, краще взяти воду з температурою близько 40°С.

  3. Збиваємо піну.

  Важливо! Піни повинно вийти багато, саме вона є миючим речовиною. Тому збиваємо сумлінно, це полегшить нам роботу надалі.

  Набираємо щіткою піну і наносимо на килим

  4.

  Набираємо піну губкою або щіткою і наносимо рівномірно на килим. При цьому намагаємося не перезволожити килим, інакше він може «ссесться» після чищення.

  Важливо! Якщо на килимі є пляма, бажано хлюпнути на нього трохи нерозведеного шампуню, так буде легше вивести його.

  5. Тієї ж губкою або щіткою круговими рухами втираємо піну в ворс килима. Необхідно, щоб піна проникла глибоко в ворс, там вона зв’яже на собі бруд, і її легко можна буде видалити.

  6. Чекаємо, поки піна висохне. При цьому час розраховуємо так, щоб не перезволожити килим. Якщо піни завдали небагато, можна чекати до повного висихання.

  Важливо! Після нанесення піни по килиму можна ходити. Бажано залишити приміщення, залишивши відкритими вікна або кватирки — кімната має провітрюватися. Якщо залишити килим в замкнутому приміщенні без доступу свіжого повітря, він може «завоняться».

  7. Пилососимо, збираючи піну і залишки засобу. Після цього можна користуватися килимом — він чистий.

  ? Як почистити вовняний килим

  Вовняні вироби більш ніжні і менш міцні, ніж синтетичні. Тому бажано для чищення вовняного килима використовувати щадні засоби та інструменти, щоб не пошкодити ворс і основу. І небажано проводити чищення щітки з жорстким ворсом, здатним порушити волокна килима.

  Для чищення вовняного килима можна скористатися сухим способом, а можна і вологим.

  Спеціальний сухий порошок для чищення вовняних килимів наносимо на килим, чекаємо на 1-2 години, поки він діє, потім збираємо пилососом.

  З вологих способів збирання підійде чистка снігом.

  Важливо! Після вологого чищення вовняного килима його необхідно ретельно висушити. Це вкрай важливо.

  Можна використовувати шампуні, рідке мило, миючі засоби для килимів. Для цього розчиняємо їх у воді, змочують у розчині ганчірку і протираємо килим. Дуже важливо підбирати засоби, після яких не залишаються розводи і липка піна.

  Вовняні килими і доріжки можна прати. Якщо килим занадто довгий, і його неможливо помістити у ванну, скачуємо його в рулон. Ставимо його в ванну скатанном вигляді. Відвертаємо край близько метра в довжину і выстирываем його холодною водою з пральним порошком або шампунем. Змиваємо піну і порошок водою з душового шланга. Постиранный край звертаємо в рулон, відвертаючи нову порцію брудного килима. Повторюємо процедуру прання.

  На Сході, де тчуть килими повсюдно, їх витягують на вулицю і перуть водою зі шланга і пральним порошком.

  Сушити вовняний килим необхідно на товстій перекладині

  Важливо! Сушити такий килим краще в підвішеному вигляді. Але вішати килим на білизняну мотузку або сітчастий, зубчатий паркан категорично не можна. Волокна порушаться, і краю деформуються. Краще сушити на товстій рівною перекладині, як на турніку.

  Ворсисту поверхню килима очищують розчином нашатирного спирту. Для цього 2 ч. л. нашатирного спирту розчиняємо в 1 л води. Змочуємо в розчині волосяну щітку і чистимо килим. Після необхідно витерти чистою сухою ганчіркою і провітрити приміщення.

  ? Як видалити жирні плями з килима

  Жирні плями необхідно ретельно вымакать

  Якщо на килимі «посадили» жирне пляма, що від нього можна позбутися за допомогою матеріалів, здатних вбирати жир. Таких як тальк, крейда, тирсу, змочені в бензині, крохмаль і ін Будь-яка з цих речовин насипаємо на пляму. Зверху накриваємо все це промокальним папером і залишаємо до наступного дня. На наступний день гарячою праскою пропрасовуємо пляма. Папір перевертаємо і змінюємо до тих пір, поки не вымакаем весь жир.

  Якщо на килим накапав віск від свічки, на нього можна покласти білий папір і пропрасувати зверху гарячою праскою. Папір вбере віск. Аркуш паперу перекладаємо чистими місцями на пляму і пропрасовуємо до тих пір, поки весь віск не залишиться на папері.

  Як бачите, чистка килима в домашніх умовах — досить проста справа. Та й більшість коштів завжди під рукою.