Як покласти плитку на гіпсокартон

Як покласти плитку на гіпсокартонЯк покласти плитку на гіпсокартон – популярний пошуковий запит. Скептики і зовсім впевнені, що робити цього не варто, тим більше, своїми руками. Мовляв, вага плитки сгубит всю конструкцію. Це помилкова думка, сучасний гіпсокартон – матеріал великих можливостей.

Гіпсокартон – ідеальний матеріал для вирівнювання поверхні, а тому, щоб покласти плитку швидко і строго по технології, професіонали використовують попереднє вирівнювання стін гіпсокартоном. Досить часто, в коридорах, кухнях і ванних кімнатах, де можна зустріти керамічну плитку, поверхня вирівнюється гіпсокартоном, а в ніші каркаса закладається утеплювач і комунікації, що дуже зручно. Фінальним же процесом залишається тільки правильна укладка керамічної плитки на гіпсокартон, яка повинна відбуватися строго за правилами.

Переваги гіпсокартону

Чому саме гіпсокартон? В принципі, все просто, адже це порівняно недорогий обробний матеріал з величезною кількістю переваг, на який можна якісно покласти плитку. З використанням ГКЛ можна зробити дуже багато – не тільки створити ідеально рівну поверхню під плитку і заховати комунікації, але і утеплити стіну, звукоізолювати її, уникнути безлічі брудних і запилених процесів з підготовки стіни під плитку і її оштукатурювання. Тепер, просто створивши під монтаж ГКЛ каркас і заклавши в нього всі необхідні для підвищення якості стіни або перегородки матеріали, можна відразу приступати до обробки плиткою.

Як покласти плитку на гіпсокартон

Який вибрати

Насправді, технологія укладання плитки на гіпсокартон своїми руками передбачає тільки рівну поверхню матеріалу, а ось саме приміщення вже диктує правила вибору ГКЛ за його технічними показниками. Природно, споруджуючи перегородку під плитку в офісі або промисловому приміщенні, можна використовувати стандартний ГКЛ, або ж вогнестійкий гіпсокартон (якщо мова йде про щитових або серверних приміщеннях). Вибираючи матеріал для основи у вологих приміщеннях, наприклад, для ванної кімнати або кухні, ми рекомендуємо вам зупинитися на влагостойком гіпсокартоні, так як він прослужить набагато довше попередніх варіантів за рахунок водовідштовхувальних властивостей.

Як покласти плитку на гіпсокартон

Який клей краще

На даний момент, промисловістю представлено безліч варіантів клею, на який можна якісно і надійно закріпити керамічну плитку на ГКЛ поверхню. Але вибирати клей для укладання плитки необхідно, слідуючи деяким вимогам. По-перше, клей повинен обов’язково підходити для склеювання підстав, який ви обрали. По-друге, клей для плитки на гіпсокартон повинен бути високоякісним, щоб забезпечити просту і зручну роботу. По-третє, клей бажано вибирати нетоксичний, щоб ви не відчували дискомфорту і нездужань під час роботи, а також, не переживали про хімічних випарах зі стін у майбутньому.

Готувати клейову суміш для укладання плитки на гіпсокартон слід строго за інструкцією виробника, також, не слід відразу готувати великі порції клею, які можуть підсохнути і втратити властивості.

Сьогодні, професіонали рекомендують наступний плитковий клей і спеціальні суміші, які найкращим чином підходять для даного процесу – Kiilto Profix, Vetonit Renovation Fix, Sopro 455, Ceresit CM17.

 Як покласти плитку на гіпсокартон

Також рекомендуємо прочитати:Як клеїти плитку на гіпсокартон у ванній кімнаті
Як класти плитку на гіпсокартон
Фарбування гіпсокартону
Як позбутися від мотлоху і почати жити

Які інструменти знадобляться

Керамічна плитка на основу з гіпсокартону кладеться самим традиційним способом. Власне, цих кілька способів, описати варто самий популярний і надійний.

Інструменти знадобляться наступні:

 • Плиткоріз (замінюється і ножівкою, правда, заміна буде нерівнозначна);
 • Міксер або ж дриль для перемішування складу;
 • Рівень;
 • Зубчастий шпатель;
 • Гумовий молоток;
 • Куточки і хрестики.

Як бачите, інструменти беруться ті ж, що і при кладці плитки на будь-яку іншу поверхню.

Як покласти плитку на гіпсокартон

Підготовка

Цей етап також знайомий тим, хто готував ГКЛ під будь-яку іншу облицювання, будь то обклеювання шпалерами або фарбування гіпсокартону.

Підготовка полягає, насамперед, у розчищенні поверхні. Якщо є якісь нерівності, шви, стики, правильно буде їх прибрати.

Потім на стіну потрібно нанести шар грунтовки, а краще – два. Тільки потім можна покласти плитку.

Як покласти плитку на гіпсокартон

Вологостійкий гисокартон і плитка

Дуже часто монтаж плитки полягає в тому, що вона закріплюється на поверхні ГКЛ клеєм. Спеціальний клей зазвичай продається у вигляді порошку. Уважно читаєте інструкцію, розводьте клей правильно, рівно так, як зазначено в рекомендаціях.

Монтаж плитки робиться так:

 • Зубчастим шпателем товщиною в 2 мм клей наноситься на стіну, товщина не повинна бути більше 5 мм;
 • На плитку також наноситься клей (на тильну сторону), щоб між стіною і плиткою не утворювалися порожнечі;
 • Клей наносите на ту ділянку поверхні, які ви плануєте облицювати за 10 хвилин (повільна облицювання призведе до того, що клей засохне);
 • Монтаж можливий, поки клей пристає до ваших руками, як тільки він залишається лише на стіні, монтаж завершується – потрібно заново наносити клей.

Важливий момент – монтаж плитки ідеально по горизонталі. Багато хто вважає, що своїми руками домогтися такої рівності не можна. Але кахельну плитку на ГКЛ можна орієнтувати в горизонтальному напрямку.

Робиться це так: до стіни правильно закріпіть рейки, їх положення простіше вирівняти по рівню. З рейок і починається монтаж плитки своїми руками – спочатку йде облицювання нижнього шару, а потім облицювання інших шарів.

Як покласти плитку на гіпсокартон

Укладання керамічної плитки

Природно, існує ціла низка процесів, описувати які в подробицях ми не будемо, так як вони мало відносяться до цієї теми нашої статті, однак, нагадати про них, ми просто зобов’язані.

В першу чергу, щоб обклеїти гіпсокартонну стіну плиткою, необхідно, щоб була сама стіна, а значить, споруджуємо її за всіма правилами та алгоритмами, які ми вже вказували, розповідаючи про обшивки стін гіпсокартоном. Каркас для гіпсокартону підбираєте самостійно, в залежності від типу приміщення, вимог теплоізоляції і внутрішніх комунікацій. Обов’язково робіть якісну обробку стіни і ГКЛ гідроізоляцією і водовідштовхувальними складами, якщо приміщення з підвищеною вологістю, а також, у кілька разів грунтуете поверхню з гіпсокартону, щоб забезпечити зчеплення з плиткою. Про грунтовці ГКЛ і про закладення швів, що так необхідно при нашій роботі, ми також писали раніше.

Отже, далі тільки укладання кахельної плитки на гіпсокартон. За великим рахунком, це простий процес, якщо все було заздалегідь підготовлено правильно. Залишиться тільки приготувати клей, нанести його на поверхню, встановити плитку на стіну і зробити фінішну обробку після висихання.

По суті, даний процес відбувається приблизно так:

 • Спеціальним зубчастим шпателем готовий розчин наноситься на поверхню гіпсокартонної стіни. Площа нанесення – не більше 0,8-1 м2;
 • Далі, підготовлена плитка притискається до стіни з деяким зусиллям. Якщо необхідно підвищити щільність прилягання, можна використовувати пластиковий або дерев’яний молоточок;
 • Для того щоб створити рівної товщини шви, використовуйте пластикові хрестики;
 • По завершенню робіт і перед остаточною обробкою (затіркою), плитка повинна сохнути рівно стільки, скільки вказано виробниками клейового складу на упаковці;
 • Після, проводиться обробка швів плитки, затірка, прибирання, інші завершальні процеси.

В обов’язковому порядку, під рукою повинні бути рулетка, рівень, висок, щоб робити точні вимірювання і рівномірну укладання керамічної плитки на поверхню.

Постарайтеся вести роботу в кілька етапів, укладаючи за раз всього за декілька рядів плитки, це допоможе уникнути втоми, нервозності, збоїв у роботі.

Демонтаж

Гіпсокартон під плитку – хороша основа, настільки хороша, що здійснити демонтаж часом проблематично. Ось і викликають люди майстрів, що не зробити своїми руками горе-ремонту.

Але і монтаж, демонтаж – процеси, більш ніж здійснити.

Демонтаж плитки своїми руками:

 • Шви з гіпсовою затіркою змочують гарячою водою;
 • Потім затірку видаліть шпателем;
 • Після очищення шви промийте дрантям;
 • Далі встановіть стамеску в щілини між стінкою і плиткою, і обережно постукуючи молотком, пробуйте зняти плитку цілком;
 • У разі розтріскування плитки, застосовуйте зубило – це прискорить процес.

Не варто викидати цілісну відокремлену плитку – її можна використовувати знову, приміром, обклеюючи якісь господарські приміщення на дачі і т. д.

Щоб очистити плитку від клею, потрібна така насадка як дротяний йоржик для дрилі. Для болгарки теж підійде. Процедура виконується з обережністю, щоб не пошкодити лицьову частину плитки.

Плитка по гіпсокартону (відео)