Керамічна плитка-один з найдавніших матеріалів, і на сьогоднішній день не втрачає своїх позицій на ринку і є популярним облицювальним матеріалом. Використання плитки в якості підлогового покриття має незаперечні переваги: поверхня легко миється і чиститься, затримує пролиту воду, вона міцна і довговічна. Укладання плитки на підлогу в таких приміщеннях, як ванна кімната, туалет, кухня, сауна, передпокій, балкон та на зовнішніх терасах, стала справою цілком звичайним за останні десятиліття.

Різноманітність плиток для підлоги може задовольнити будь-який смак

Зміст

 • Підготовка поверхні під плитку
 • Укладання плитки на підлогу відео – інструкція
 • Як укладати плитку на підлогу
  • Як вибрати плитку для підлоги і клей
  • Розмітка підлоги
  • Технологія укладання плитки на підлогу
  • Затирка швів між плитками
  • Повсюдна затребуваність плитки обумовлена різноманітністю її форм, колірних рішень, розмірів і характеристик зносостійкості, яке здатне задовольнити потреби практично будь-якого естета. Завдяки новітнім технологіям, з’явилися спеціальні клеї та затирання, які значно полегшують роботу з керамікою. Укладання кахельної плитки на підлогу перетворилася в посильну завдання, достатньо просто дотримуватися технологію і запастися терпінням, а вправність прийде з досвідом.

   ? Підготовка поверхні під плитку

   Основні вимоги до поверхні під плитку такі: вона повинна бути рівною, твердою і міцною. Як не дивно, саме від дотримання цих вимог буде залежати міцність, довговічність, естетичність плиткового покриття.

   В якості основи може виступати бетонний, залізобетонний, дерев’яна підлога.

   Найзручніше укладати кахельну плитку на вирівнює цементну стяжку

   Перед тим як класти плитку на підлогу з бетонним або залізобетонним підставою, необхідно вирівняти його цементно-піщаною стяжкою. Спочатку поверхню очищають від будівельного сміття, пилу, бруду, вапна, жирних плям та іржі. Потім закладаємо видимі щілини і тріщини ремонтним розчином. Напливи цементу знімаємо шліфувального машинкою. В якості матеріалу для стяжки можна використовувати традиційний цементно-піщаний розчин або самовирівнюється суміш. Після повного висихання стяжки підлогу необхідно ще раз прогрунтувати, щоб забезпечити хороший контакт клею для плитки та поверхні.

   Важливо! У приміщеннях з підвищеною вологістю, наприклад, кухні, ванній і туалеті, перед заливкою стяжки підлогу необхідно гідроізолювати. Для цього бетонну основу промазуємо грунтовкою, потім наносимо гідроізолюючий матеріал. Для ізоляції підійдуть направляємі матеріали, обмазувальні мастики фарбувальні засоби.

   Дерев’яна підлога можна підготувати як мокрим, так і сухим методом. Перед укладанням фанери або заливкою стяжки необхідно перевірити стан дерев’яних частин конструкції на міцність. Пухкі дошки замінюємо новими. Якщо стан підлоги задовільний і заміна лаг не потрібно, тоді ціклюєм поверхню і закладаємо всі щілини і тріщини шпаклівкою, приготовленої з ПВА і тирси. Чекаємо повного висихання шпаклівки і грунтуємо поверхню. Тільки після цього можна укладати вологостійку фанеру товщиною не менше 12 мм, або заливати вирівнюючу стяжку.

   Коли підстава повністю висохне, можна приступати до процесу укладання.

   ? Укладання плитки на підлогу відео – інструкція

   ? Як укладати плитку на підлогу

   ? Як вибрати плитку для підлоги і клей

   Дуже важливо підібрати правильну плитку для різних приміщень залежно від умов експлуатації. По мірі стирання плитка ділиться на 5 груп. Для приміщень, де не ходять у вуличному взутті, наприклад, житлових кімнатах і офісних кабінетах, можна використовувати плитку класу 3. Там, де підлога піддається механічному навантаженні, наприклад, в передпокої або в під’їзді житлового будинку, а також в офісах, потрібно плитка класу 4. В будівлях громадського користування, таких як поліклініки, бари, ресторани, вокзали, та на відкритому повітрі укладається плитка класу 5.

   Крім класу стирання важливими є інші експлуатаційні характеристики. Для підлоги у ванній необхідно вибрати плитку з низьким показником водопоглинання. Бажано, щоб поверхня була шорсткою або рельєфною. Це допоможе не посковзнутися на мокрій підлозі.

   На кухні можливе попадання жиру на поверхню підлоги, доведеться часто мити лужними засобами. Тому необхідно підібрати матеріал, стійкий до миючих засобів.

   Перед тим як купити керамічну плитку, вимірюємо приміщення. Придумуємо малюнок і варіант розкладки. Враховуючи те, що матеріал може розколотися у процесі укладання, необхідно відразу придбати плитку з запасом в 15%. Відразу запасаємося бордюрами, які обрамляють елементами і візерунками.

   Марка клею підбирається в залежності від типу плитки. У приміщеннях з підвищеною вологістю потрібно вологостійкий клей. На відкритому повітрі – клей для зовнішніх робіт.

   ? Розмітка підлоги

   Перед тим як покласти плитку на підлогу, необхідно розмітити його поверхню.

   Вдалим рішенням буде накреслити схему розкладки від руки на аркуші паперу або зробити з допомогою спеціальної програми. Так можна побачити, яка кількість плиток буде укладено цілими, скільки потрібно підрізати і як. Якщо отриманий малюнок нам подобається, переносимо його на підлогу.

   Правильна розмітка підлоги значно полегшує завдання рівною укладання плитки

   Перед нанесенням розмітки нам не повинні заважати плінтуса і дверні косяки. Знімаємо їх, якщо ще не зробили цього.

  • Вимірюємо довжину стін, знаходимо середину і обговорюємо її.
  • Беремо розмічальний шнур, попередньо натираємо його крейдою, натягуємо між стінами в місцях відміток і відпускаємо. У результаті повинна вийти осьова лінія, намічена крейдою на підлозі.
  • Таким же чином намічаємо подовжню і поперечну лінії для першого ряду від стіни.
  • Важливо! При укладанні плитки по діагоналі потрібно намітити ще і діагональну лінію. Осьові лінії і діагональна мають зійтися в одній точці. Це буде означати, що розмітка виконана вірно.

   Згідно зі схемою розкладки укладаємо плитку «на суху». Обов’язково залишаємо простір між плитками під розділові хрестики. На цьому етапі можна побачити недоліки схеми і змінити те, що не сподобається. Наприклад, заховати обрізані плитки під меблями, виділяються елементи інтер’єру обрамити цілими плитками або декоративними елементами. Коли залишимося задоволеними малюнком на підлозі, прибираємо плитку і приступаємо до її укладання.

   ? Технологія укладання плитки на підлогу

   • Починаємо з приготування клею. Виконуємо всі вимоги, зазначені на упаковці. Засипаємо сухий компонент у воду і розмішуємо, використовуючи дриль з міксерної насадкою. Консистенція повинна вийти напіврідкої. Якщо розчин буде трохи більш сухим, можлива поява повітряних бульбашок в кладці, це призведе до розтріскування і відколювання плитки надалі. Відразу багато клею не готуємо, він дуже швидко полімеризується. Краще зробити це в кілька етапів.
   • Укладання починається завжди з цілої плитки. Якщо малюнок передбачає початок посередині приміщення, тоді починаємо звідти. В іншому випадку зручніше починати з кута приміщення, протилежної від входу.

   Клей наносимо зубчастим шпателем і ретельно розрівнюємо

   • Наносимо клей на поверхню підлоги, покриваючи ділянку не більше 1 м2. Якщо кладку робить новачок, краще наносити клей тільки на розмір однієї плитки. Розрівнюємо зубчастим шпателем.

   Акуратно укладаємо плитку на клей

   • Укладаємо плитку. Вирівнюємо її розташування, пристукиваем гумовою киянкою. Обов’язково перевіряємо горизонтальність рівнем і коригуємо розташування.

   Кожну плитку обов’язково перевіряємо на горизонтальність розташування і розташування плиток один щодо одного

   • Кладемо поряд другу плитку. Також вирівнюємо. Крім попередніх процедур перевіряємо розташування плиток на одному рівні. Якщо друга плитка виявилася вище, натискаємо на неї, поки зайвий розчин не видавиться. Якщо виявилася нижче, знімаємо плитку і додаємо клей.

   Пластмасові розділові хрестики допомагають витримувати відстань між плитками

   • Вставляємо розділові хрестики і ще раз рівняємо плитку.
   • Алгоритм укладання всіх інших плиток такий: нанесли клей, поклали плитку, вирівняли, перевірили горизонталь, добили киянкою, зайвий клей видалили шпателем з лицьового боку, встановили розділові хрестики, видалили надлишки клею, вилазять по краях.
   • Обрізані плитки краще всього укласти в останню чергу.
   • Розділові хрестики прибираємо тільки через добу. До того часу клей частково полімеризується.
   • До етапу затирання швів можна переходити, коли клей повністю висохне.

   Час висихання клею для плитки залежить від умов укладання та погодних умов, якщо укладання відбувалася поза приміщенням. При оптимальних умовах: температура +20 °С і вологість 60 %, клей може висохнути за 24 години. При цьому затірку все ж краще проводити через 36 годин. А ось якщо умови неідеальні: низька температура (+5 °З), висока вологість, висихання може тривати тиждень.

   ? Затирка швів між плитками

   Укладання керамічної плитки на підлогу завершується затіркою швів. Для цього першим ділом готуємо спеціальний склад, вимішуємо його до стану густої сметани.

   Затиральний склад для заповнення щілин між плитками повинен бути густим

   Заповнюємо шви між плитками затирочні складом, використовуючи гумовий шпатель. Прибираємо надлишки ним же. Повторюємо всю процедуру, поки не заповнимо всю поверхню.

   З поверхні плитки видаляти затірку необхідно мокрою губкою вже через півгодини після заповнення швів

   Коли затірка частково полімеризується, через півгодини, моєму плитку. Беремо велику мочалку і видаляємо нею всі залишки клею та затирання. Затягувати з цим не варто, так як затиральний складу важко знімається з лицьової поверхні плитки. Її легко можна пошкодити.

   Через годину витираємо плитку жорсткою губкою і ганчіркою, бажано фланелевою.

   Повноцінно використовувати підлогу можна тільки тоді, коли клей і затиральний склад повністю висохнуть. До цього розставляти важку меблі в приміщенні не можна. Пам’ятайте, що клей застигає рівномірно, тільки якщо відчуває рівномірне навантаження. Так що краще почекати зайву тиждень і насолоджуватися власноруч зробленим кахельною підлогою довгі роки, ніж поспішити і потім переробляти настільки трудомістку роботу.