Зміст

 • Характеристика автоматики
 • Саморобний привід
 • Монтаж приводу своїми руками

Основним зручністю автоматичних розпашних воріт є те, що їх можна відкрити або закрити, використовуючи пульт дистанційного управління. Сьогодні кожна людина хоче жити зручно і комфортно. Тому все частіше власники своїх будинків або гаражів автоматизують свої орні ворота.

Автоматика на ворота розпашні

Автоматизація воріт можлива завдяки приводу, який встановлюється на ворота. Електропривод для роспашних воріт можна встановити своїми руками.

Характеристика автоматики

Встановити привід своїми руками непросто. Цей процес вимагає чіткості дій, точності і необхідної кваліфікації.

Існує декілька особливостей при установці приводу:

 • Потрібно враховувати стулки відносно висоти стовпів.
 • Якщо автоматика буде без використання кінцевих вимикачів, застосовують створочные упори.
 • Якщо не враховувати ці нюанси, електродвигун може вийти з ладу, і конструкція перестане нормально функціонувати.

  Крім того, автоматика містить у собі безліч електричних приводів. Тому, щоб поставити якісно і правильно ворота, потрібно розбиратися в цьому і мати хоч невеликий досвід.

  В комплект автоматики входить:

 • блок управління-1 шт;
 • приводи -2 шт;
 • фотоелементи 1 к-т;
 • маячок 1 шт;
 • пульт.
 • До переваг цього виду механізму можна віднести міцність і тривалий термін експлуатації. Механізм простий в експлуатації, швидкість відкриття воріт становить до 15 секунд. До недоліків можна віднести те, що якщо буде якась перепона по ходу руху стулок, привід може дати збій і стулки заклинить. Обов’язково стежте, щоб були відсутні перешкоди перед отвором. Це дозволить вашим навстіж воріт довго функціонувати і не виходити з ладу.

  Для того щоб збої в роботі конструкції відсутні, проводите профілактику. Змащуйте самостійно мастилом всі частини, які цього вимагають. Якщо автоматика зламалася, не прикладайте фізичні зусилля для відкриття воріт – це категорично заборонено. Якщо ж все-таки вона дала збій, викличте майстра.

  Саморобний привід

  При великому бажанні автоматику для воріт можна зробити своїми руками. Той, хто хоче заощадити кошти, може спробувати. Якщо є інтерес до цієї справи, процес її складання своїми руками може бути захоплюючим. Головним елементом такого електроприводу служить механізм супутникової антени. Вона обладнана черв’ячною передачею, яка замінює електропривод.

  Привід для воріт

  В основі системи супутникового телебачення стоїть механізм поворотного дії. Він являє собою двигун, який можна застосувати для встановлення автоматики. Принцип черв’ячної передачі схожий з дією електроприводу. Цей варіант вигідніше, ніж магазинні приводи, так як працює від напруги 36 В, тоді як магазинні — від мережі 220 В.

  Збірка механізму

  Для складання вам знадобиться 2 робочих приводу від супутникової антени. Виберіть приводи з самими довгими штоками. Також знадобиться пульт і трансформатор, потужність якого повинна скласти від 36 до 40 Ст.

  Пульт служить для закриття і відкриття конструкції. Потрібно, щоб він працював на відстані приблизно 50 м. Також повинні бути 2 брелока, які можна купити в компанії, яка спеціалізується у сфері охорони.

  Зібрати привід можна приблизно за 6 годин. Для того щоб автоматика якісно працювала, доповніть її струмовим реле. Якщо реле не буде, може перегрітися або зовсім зламатися мотор.

  Так можна легко зробити привід для воріт при мінімальних витратах. При цьому, якщо ви віддаєте перевагу готової збірці, можна заощадити на монтажі автоматики своїми руками.

  Автоматика з висувним внутрішнім штоком

  Монтаж приводу своїми руками

  Встановлюючи електропривод для розпашних воріт, слід зазначити, що потрібно підбирати привід, враховуючи сторони відкриття стулок: всередину або назовні.

  Підготовка перед монтажем

  Для того щоб встановити автоматику своїми руками, необхідні такі матеріали та інструменти:

  • плоскогубці;
  • дриль;
  • молоток;
  • шуроповерт;
  • будівельний метр;
  • ізолента.

  Звичайні розпашні ворота відрізняються від автоматичних тим, що в автоматичних присутній електропривод. Тому перш ніж ставити диск, потрібно вибрати, який саме ставити. Є 2 види електроприводів – лінійний і важільний.

  Для того щоб визначити, який саме вибрати, необхідно заміряти відстань між внутрішньою стороною стовпа і петлею. Якщо відстань становить до 1,5 см, то необхідно застосовувати лінійний привід. Цей привід дешевше, ніж важільний. Якщо відстань між петлею і внутрішньою стороною стовпа від 1,5 см до 3 см, використовують важільний тип приводу. Цей тип приводу такий же надійний, як і лінійний.

  Після вибору приводу можна вибрати комплект. Потрібно визначити ширину стулки, а також прийняти до уваги вітрові коливання.

  Багато людей бояться встановлювати автоматику самостійно з-за того, що немає достатнього досвіду і знань.

  Дуже важливо перевірити, щоб стулки рухались легко, коли запускається привід.

  Якщо щось заважає легкому руху стулок, потрібно знайти причину і усунути її, так як електропривод повинен пересуватися по рівню. В іншому випадку стовп нахилиться, кут руху зміститься, що погано вплине на автоматику конструкції. Якщо всі неполадки усунені, можна приступати до встановлення автоматики, при цьому чітко все робити по інструкції, щоб вона функціонувала довго.

  Автоматика для воріт, які відкриваються всередину

  Це звичайна схема. Можна використовувати будь-електропривод для розпашних воріт. Якщо у вас в якості підстави стовпи із сталі, то найбільше підійде лінійний електропривод. Він надійний і компактний, а також має невисоку ціну.

  Важільний привід також може бути використаний, однак він дорожчий і його рідко використовують. Погано, коли ви маєте цегляні колони, а ворота стоять посередині колони. У цьому випадку лінійний електропривод не підійде. Автоматику важільного типу встановлюють на стовп, а з допомогою важелів відкриваються розсувні ворота, які стоять на відстані до 200 мм від стовпа.

  Автоматика для воріт, які відкриваються назовні

  Можна використовувати автоматику двох видів, при цьому краще вибрати лінійний механізм. Він буде дешевше і якісніше. Встановлюють автоматику в отворі, і вона займає приблизно 150 мм з кожної сторони. Систему кріплять угорі, якщо вузькі ворота.

  Як правило, електропривод кріплять своїми руками до стовпа. Далі потрібно застосувати гідравлічний привід для розпашних воріт, які відкриваються назовні, на ручний режим. Потім приварити кронштейни кріплення до конструкції.

  Потрібно щоб при відкритті воріт з лінійним приводом назовні було 1 см вільного ходу. Потім перевірте правильність ходу стулки і руху електроприводів. Далі необхідно поставити упори для відкривання і закривання і під’єднати двигуни.

  Потім потрібно обладнати перемички, підключити пульти, а також включити механізм. При русі однієї стулки в іншому напрямку на двигуні поміняйте місцями проводи.

  Далі обладнайте автоматику кінцевими вимикачами. Якщо такі елементи не плануються, то на платі виставте термін функціонування стулки і зусилля відкривання — закривання. Не задавайте найбільше зусилля, оскільки скоротиться термін служби пристрою. Рекомендується виставити найменше зусилля для нормального відкриття назовні. Потім вбудуйте сигнальну лампу, а також фотоустройство. Для воріт, які отприраются назовні, автоматика готова.

  Схема встановлення автоматики на ворота

  Схема встановлення автоматики

  Досить частою ситуацією у людей, які встановлюють автоматику своїми руками, є відсутність досвіду. З-за цього допускається багато помилок, і автоматика не працює, а привід і зовсім виходить з ладу.

  Дуже важливо все приєднувати поетапно, так як при виникненні помилок неполадки відразу можна виправити. В іншому випадку виявити причину неполадки буде вкрай складно.

  Від правильної і точної установки, а також від якісного електроприводу, буде залежати те, наскільки правильно і довго будуть функціонувати ваші розпашні ворота. Встановивши автоматику на ваші ворота, ви зрозумієте, наскільки легко і комфортно заїхати на територію вашої ділянки або гаража, так як не потрібно буде виходити з вашого теплого автомобіля і відкривати вручну холодні ворота.