Як повісити карниз на гіпсокартон

Як повісити карниз на гіпсокартонЯкщо стіни оброблені гіпсокартоном, що буває досить часто, час від часу на неї що-те вішають. Потрібно закріпити полку, телевізор, дзеркало, то карниз c гардиною. У кріплення карниза до гіпсокартону є свої особливості.

Вибираємо інструменти

Підготуйте перед процесом монтажу всі необхідні інструменти.

Вам знадобляться:

  • Рулетка;
  • Рівень;
  • Викрутка;
  • Кронштейн.

Альтернативою кронштейна можуть стати спеціальні куточки.

Потім визначаєте місце, де потрібно повісити карниз. Це може бути не тільки стіна, а і стеля, і міжстінний простір. Переконайтеся, що карниз не стане заважати нормальному відкриття віконних рам. Вважається, що +15 см від вікна – найкраще місце для кріплення карниза.

Також рекомендуємо прочитати:Як закріпити гіпсокартон на гіпсокартон
Як повісити важку полку на гіпсокартон
Як повісити батарею на гіпсокартон
Чим прикрутити кріплення телевізора до гіпсокартону

Далі рулеткою виміряйте відстань між вікном і намічених місцем кріплення карниза.

Як повісити карниз на гіпсокартон

Монтаж

Олівцем відзначте місце кріплення карниза. Проведіть тут горизонтальну лінію, позначте точку установки кронштейнів. Потім їх можна закріпити на гіпсокартонної стіні. Перевірте міцність їх кріплення. Природно, кронштейни повинні знаходитися на однаковій від вікна рівні.

На куточки карниз кріпиться аналогічно: визначається місце установки, ведуться заміри, на рівній відстані від вікна встановлюються куточки. Виставляються вони по рівню. Потім куточки можна закріплювати, встановивши на них сам карниз.

 Як повісити карниз на гіпсокартон

Як закріпити гардину

Ідеально, якщо ще на стадії спорудження гіпсокартонної конструкції вами передбачено подальша установка карниза. В цьому випадку може бути монтований додатковий металевий профіль або дерев’яний брус.

Особливості монтажу карниза на гіпсокартон:

  • Якщо карниз потрібно встановити на стелю з гіпсокартону, карниз буде фіксуватися в місцях розташування каркасних профілів (а знайти ці місця елементарно можна магнітом);
  • Карниз фіксується спеціальними пластиковими дюбелями-метеликами, в просвердлений отвір вони входять легко, і вкручений гвинт забезпечить, що «крила» цього дюбеля розкриються із зворотного боку;
  • Гардини для важких штор повісити можна тільки на анкерні болти, попередньо виконавши завмер зробленого отвору в гіпсокартонної обшивки.

В рейкових карнизах вже є отвори, карниз просто прикладається до місця кріплення, і через монтажні отвори олівцем відзначаються точки. Через ці точки карниз і буде кріпитися до стелі. А потім залишиться тільки перфоратором просвердлити отвори для вкручування дюбелів, і безпосередньо встановити там кріплення.

У завершенні карниз піднімається, усі отвори поєднуються, система фіксується саморізами, вкрученими в дюбелі. Будь то стельовий карниз, або стіновий, установка досить проста, але все ж не забувайте про фіксацію на місці каркасних профілів та інші нюанси монтажу.

Майстер-клас по установці карниза на гіпсокартон (відео)