Як позбутися від мотлоху і почати жити

У кожному будинку є антресоль або коробки зі старими речами, від яких необхідно позбутися. Перебирати старі речі непросто, багато предметів будять спогади, але накопичився непотріб необхідно розбирати, інакше в ньому складно буде щось знайти.

Кілька кроків, які допоможуть позбутися від зайвих речей

Потрібно розбирати поступово:

 • Безглузді дрібниці. Для початку потрібно викинути ті дрібниці, які вже давно не потрібні: старі квитки в театр, буклети, журнали, каталоги, запрошення, клубні карти, листівки, листи. Також слід викинути громіздкі предмети, які поглинають багато місця, але не мають сенсу: малюнки, креслення, плакати. Можна зробити фото особливо пам’ятних предметів.
 • Неприємні спогади. Необхідно позбутися від фотографій, старого щоденника, подарунків та інших речей, які викликають негативні емоції.
 • Речі, що дісталися у спадок. Найскладніше – розбирати саме такі речі. Тому що предмети викликають приємні спогади, але потрібно вирішити: чи дійсно річ подобається вам особисто або вона зберігається лише як спогад про родича. Можна зробити фотографії пам’ятних предметів і вкласти їх в альбом, написавши кілька слів. Необов’язково зберігати всі старовинні речі на полицях.
 • Зайва одяг і взуття. Багато дівчат скуповують все підряд на розпродажах, а потім виявляється, що більшість покупок марні, і весь одяг просто лежить у шафі, займаючи місце на полицях. Краще всього залишити улюблені речі, які підходять і прикрашають фігуру. Можна скласти кілька комплектів речей і успішно їх використовувати, а інші речі викинути або роздати. Можна також дати старим речам друге життя, наприклад, зшити зі старих джинсів сумку, пуф або з футболок чохол для подушки і т. д.
 • Зламані предмети. Якщо є можливість полагодити предмет, потрібно відразу зробити це. Якщо такої можливості немає, річ треба викинути, інакше потім вона буде лежати без діла і про неї ніхто не згадає.
 • Як позбутися від мотлоху і почати жити

  Також рекомендуємо прочитати:чи Важливо мати закриті труби у ванній кімнаті і туалеті?
  Підготовка гіпсокартону до поклейки шпалер: важливий етап ремонту
  Докладний інструктаж: як закріпити телевізор на стіні з гіпсокартону
  Варіанти перегородок з гіпсокартону для кухні та вітальні

  Залишити при наведенні порядку в старих речах

  Приємні спогади. Необхідно залишити ті речі, які нагадують про перемоги та успіхи: медалі, подяки, сертифікати, кубки, а також сувеніри, фотографії родичів, пам’ятні фото та листівки з подорожей, дитячі та весільні фото, улюблену дитячу іграшку, улюблену річ і все те, що піднімає настрій, змушує посміхатися.

  Поради

  Не купувати більше, ніж потрібно. Не варто купувати багато книг, якщо немає місця на книжкових полицях. Також слід вчасно позбавлятися від старих журналів, газет та інших паперів. Можливо, слід перейти на онлайн покупки, так не буде спокуси купити те, що не потрібно, і буде можливість уникнути зайвих фінансових витрат.

  Коробка для цінних речей. Необхідно підібрати одну коробку для інших «цінностей». Коробка повинна бути невеликою і лежати недалеко, щоб можна було її знайти при необхідності.

  Коробка-компроміс. Якщо виникають сумніви: залишити або викинути річ, то краще покласти її в окрему коробку, а через деякий час повернутися до неї і вирішити чи дійсно її вміст має якусь цінність.

  У кожній предмета має бути своє місце. Коли речі знаходяться на своїх місцях, їх легше знайти, немає нагромадження.

  Наведення порядку в старих речах може зайняти багато часу, необхідно запастися терпінням і розбирати коробки поступово.