Як працювати з гіпсокартоном

Як працювати з гіпсокартоном

Існує певна технологія роботи з ГКЛ своїми руками, яка застосовна практично до кожного проекту. Її дотримання завжди відбивається на якості конструкції, яку ви будуєте. Але не тільки основні канони роботи з гіпсокартоном можуть допомогти вам швидко зробити арку або перегородку з гіпсокартону, але й замітки майстрів, які сьогодні діляться своїми секретами.

Секрети монтажу

Давайте розглянемо цікаві факти про гіпсокартон.

Як працювати з гіпсокартоном

Секрети створення проектів з гіпсокартоном:

Також рекомендуємо прочитати:Чим ріжуть гіпсокартон
Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі
Як повісити карниз на гіпсокартон
Гарно і просто: кутовий камін з гіпсокартону своїми руками

 • Проект гіпсокартонних конструкцій може бути створений самостійно, без допомоги майстрів з високими тарифами, варто лише звернутися до допомоги нашого сайту і розглянути конструкції (подібні до тих, які ви збираєтеся будувати) і процес їх зведення.
 • Проект вважається одним з найважливіших етапів в будівництві, тому ставлення до нього має бути дуже серйозним.
 • Якщо ви будуєте перегородку з гіпсокартону, нішу або полицю своїми руками (тобто найпростішу конструкцію), проект може і не знадобитися. В даному випадку достатньо буде звичайного креслення на аркуші паперу.

Як працювати з гіпсокартоном

Підготовчий етап

Ще до початку робіт з гіпсокартоном, вам необхідно провести деякі підготовчі роботи:

 • Усунення цвяхів, що стирчить арматури, ям і серйозних опуклостей допоможе уникнути проблем з обклеюванням стін гіпсом.
 • Якщо ГКЛ неможливо клеїти на стіни, завжди є можливість використовувати каркас з дерева або металевого профілю.
 • Не варто використовувати необроблене і незахищене дерево для монтажу каркасів під гіпсокартон, інакше в майбутньому його може повести, що обов’язково позначиться на конструкції і зовнішньої обробки.
 • Найбільш практично використовувати металевий профіль, причому, для практично будь-якої конструкції, будується своїми руками.

Як працювати з гіпсокартоном

Замір та розмітка

Кожен майстер повинен вміти знімати розміри і наносити розмітку своїми руками, так як без цього етапу навіть проста конструкція може бути виконана вкрай неякісно.

Технологія виміру майбутньої конструкції залежить від її проекту або креслення.

Використовувати для подібних робіт потрібні спеціальні інструменти – рулетку, водний рівень, монтажний рівень, нівеліри, лазерні прилади, висок, відфутболювальний фарбувальний шнур.

Як працювати з гіпсокартоном

Інструменти і матеріали

Обов’язково правильно вибирайте матеріал для кожної певної роботи. Прикладом може бути вибір вологостійкого гіпсокартону для роботи у ванній, арочного гіпсокартону для спеціальних, деформованих конструкцій, вибір металевого профілю для більш складних робіт, де необхідно створювати складну геометрію.

При роботі своїми руками слід пам’ятати, що якісний матеріал сприяє подовженню терміну експлуатації гіпсокартонної конструкції.

Не забувайте про те, що для ГКЛ є спеціальний інструмент, за допомогою якого ви зможете різати гіпсокартон, гнути гіпсокартон, створювати в ньому отвори, підганяти шматки і так далі.

Як працювати з гіпсокартоном

Правильний монтаж та оздоблення

Про що потрібно знати:

Як працювати з гіпсокартоном

 • Після доставки гіпсу на місце монтажу, матеріалу необхідно дати не менше двох діб часу для адаптації температурного і вологісного режимів приміщення, і лише після цього починати роботу. Адаптація матеріалу повинна відбуватися природним шляхом.
 • Дуже важливо дотримуватися стабільну температуру і вологість у приміщенні, де відбувається монтаж ГКЛ. При цьому, температура не повинна бути нижче +10°С, а вологість перевищувати 70%.
 • До установки ГКЛ на стіни або стелю, повинні бути виконано всі чорнові роботи, стіни поштукатурені і захищені від цвілі і грибка.
 • При з’єднанні профілів без допомоги просекателя, а на саморізи, намагайтеся використовувати гострі саморізи або спеціальні саморізи з прес-шайбою, які простіше входять в метал, не прокручуються і більш якісно фіксуються, ніж насіння (бляшки).
 • При монтажі гіпсокартону, обов’язково залишайте зазори між листами, щоб не створювати механічної напруги. 4-6 мм легко заделаются шпаклівкою за час опоряджувальних робіт.
 • Обов’язково користуйтеся грунтовкою під час оздоблювальних робіт, тим більше, під час закладення швів і стиків.
 • При роботі з стелями, не варто «намертво» прикручувати стельовий профіль до напрямного, краще тільки наживити, так працювати буде набагато зручніше.
 • Не забувайте використовувати краби, подовжувачі і підвіси в роботі з стельовими коробами. Без них отримати якісний стеля, тим більше, складної конструкції, навряд чи вийде.
 • Гіпсокартон зі сколами або порізами необов’язково замінювати на новий під час роботи, всі проблеми можна вирішити швидко з допомогою серпянки і шпаклівки.
 • Для формування отворів в гипсокартоне не потрібно проробляти бічні розрізи, адже існує спеціальний інструмент для подібних робіт.
 • Конструкція з металевого профілю, у разі потреби, посилюється саме дерев’яним брусом, який ми все частіше обходимо, віддаючи перевагу профілю.
 • Часом, набагато вигідніше і надійніше використовувати для скріплення профілю просікач, ніж закручувати сотні саморізів.
 • Вологостійкий гіпсокартон не настільки вологостійкий, як про нього кажуть, а тому, обов’язково обробляйте матеріал додатковими засобами захисту при установці у вологих приміщеннях.

Як працювати з гіпсокартоном

Як працювати з гіпсокартоном

Як працювати з гіпсокартоном: секрети монтажу (відео)