Ламінат зміг швидко завоювати ринок підлогових покриттів завдяки своїм чудовим експлуатаційним властивостям і зовнішньому вигляду. Це підлогове покриття можна зустріти в багатьох громадських місцях, приватних заміських будинках і квартирах. Незаперечною перевагою ламінату є простота його укладання. Сам процес не представляє особливої складності, і всю роботу можна виконати самотужки. Головне, знати, як правильно класти ламінат, і вміти поводитися з інструментом.

Зміст

 • Як класти ламінат: відео-урок
 • Підготовчі роботи
 • Інструкція з укладання ламінату
 • Як укладати ламінат біля труб і дверей
 • ? Як класти ламінат: відео-урок

  ? Підготовчі роботи

  У процесі укладання ламінату необхідно дотримуватися певний температурний і вологісний режим

  Спочатку, перед тим, як класти ламінат своїми руками, необхідно провести ряд підготовчих робіт та ознайомитися з технологічними вимогами цього підлогового покриття. Перше, що доведеться зробити — це вирівняти підставу під ламінат. В незалежності від його типу — бетонна або дерев’яна основа повинна бути абсолютно рівним і міцним. Допустима нерівність поверхні 2 мм на 1 м. Друге, що потрібно знати, це те, що ламінат досить чутливий до рівня вологи і температури. І перш, ніж укладати ламінат, йому необхідно дати звикнути до мікроклімату приміщення, в якому температура повинна бути в межах від +15°C до +30°C, а вологість-від 40% до 70%. Ванна, туалет або інші приміщення з високим рівнем вологості не підходять для укладання в них ламінату. Третім важливим моментом є наявність підкладки під ламінат, складається з шару гідроізоляційної плівки і шару спіненого поліетилену, пробки або полістиролу.

  Для закріплення ламінату категорично не можна використовувати цвяхи, саморізи і клей

  У багатьох виникає питання: як правильно покласти ламінат, можна використовувати кріпильні елементи, такі як цвяхи, саморізи або скористатися клеєм для надійної фіксації покриття? Відповідь — ні, не можна. Укладання ламінату проводиться беськлєєвим способом. Панелі ламінату виконані з шпунтовим сполукою (шип-паз). Єдиним винятком є можливість застосування клею при його нанесенні в паз ламінованої панелі. Але в цьому випадку, якщо буде потрібно ремонт або заміна одного або декількох панелей ламінату, доведеться замінювати практично весь підлогу. Щодо цвяхів, саморізів, негативну відповідь продиктований тим, що при такому способі кріплення пошкоджується зовнішнє захисне пластикове покриття, через яке буде проникати волога, а сама панель ламінату може тріснути.

  Ще одним важливим моментом, який необхідно врахувати перед тим, як покласти ламінат своїми руками, є наявність «теплої підлоги». Якщо планується укладання ламінату, необхідно переконатися, що система «тепла підлога» для обігріву використовують воду, а не електрика. Вся справа в тому, що електричний «теплий пол» дуже швидко нагріває поверхню, що негативно впливає на замкове з’єднання панелей.

  ? Інструкція з укладання ламінату

  Для виконання всіх робіт буде потрібно наступний інструмент:

  • електролобзик або ручна ножівка;
  • олівець, косинець і лінійка;
  • ударний дриль;
  • будівельний ніж, молоток, струбцина та дерев’яний брусок.

  Щоб покласти ламінат, знадобляться ось ці інструменти

  З матеріалів потрібно:

  • поліетиленова плівка для гідроізоляції і клейка стрічка;
  • пробка, пінополіетилен або полістирол для підкладки;
  • ламінат;
  • плінтус і кріплення для нього;
  • клей для швів, якщо плануємо проклеювати стики ламінату.

  Важливо! Купуючи ламінат, слід переконатися в цілісності упаковки. У процесі укладання необхідно ретельно оглядати кожну панель на предмет відколів, тріщин або інших пошкоджень.

  Безпосередньо перед тим, як укладати ламінат, поверхню застеляємо шаром гідроізоляції. Найчастіше для цих цілей використовують поліетиленову плівку, але можна вибрати будь-який інший тонкий гідроізоляційний плівковий матеріал. Полотна плівки розстилаємо по всій площі приміщення з напуском 20 см на стіни. Між собою полотна пускаємо з нахлестом в 10-15 см і склеюємо клейкою стрічкою. Поверх шару плівки настилаємо підкладку. Якщо в якості основи використовуємо спінений поліетилен, то він укладається аналогічно плівці. Розстилаємо полотна внахлест і склеюємо між собою. Якщо використовуємо полістирол, тоді укладаємо мати «вразбежку», а стики проклеюємо клейкою стрічкою. Пробкова підкладка стелеться так само, як і поліетилен, але полотна між собою стикуються впритул і склеюються клейкою стрічкою.

  Як правильно настелити підкладку під ламінат: схема

  Тепер, коли створена міцна основа і підкладка, можна приступати до укладання. Починати можна з будь-якого зручного кута, особливих правил і рекомендацій тут немає, і продовжувати укладання зліва направо. Єдине, що потрібно врахувати — це напрямок світла. Ряди ламінату слід укладати уздовж світлових променів. Таким чином, не будуть помітні тіні в місцях стиків панелей. Слід відзначити, що ламінат може розширюватися чи звужуватися в залежності від рівня вологості і умов експлуатації. Тому, щоб поверхня залишалася рівною і не здувалася, при укладанні панелей залишаємо зазор 8-10 мм між стіною і ламінатом. А щоб зберегти його протягом всієї укладання, вставляємо в зазор спеціальні кілочки.

  Важливо! Перш, ніж приступати до самих робіт по укладанні, слід провести розрахунок кількості рядів ламінату. Якщо ширина останнього ряду буде менше 5 см, доведеться підрізати перший і останній ряди так, щоб вони були однакові по ширині.

  Роботи з укладання ламінату полягають у наступному:

  Панелі першого ряду з’єднуємо в замок з торця

  • всі панелі першого ряду укладаємо шипом до стіни, але для щільного прилягання необхідно попередньо зрізати шип за допомогою лобзика;
  • по всій довжині першого ряду і по краях встановлюємо розпірні кілочки товщиною 8-10 мм;
  • всі панелі першого ряду з’єднуємо між собою в замок у торці, на вузькій стороні. Для цього шип кожної наступної панелі необхідно завести під невеликим кутом в паз попередньої, після чого притиснути панель до підлоги;

  Важливо! Є кілька варіантів замків для панелей ламінату. Перший — це так званий «клік», а другий — «лок». По суті, і той, і інший є варіантами «шпунта». Різниця в способі фіксації панелі. Панелі з замком «клік» з’єднуються спочатку під кутом, а потім притискаються до підлоги, після чого домагаються через брусок молотком. А панелі з замком «лок» відразу укладаються горизонтально і остаточно доводяться за допомогою молотка і бруска.

  Панель другого ряду заводимо в паз панелі першого ряду під кутом і защипуємо

  • другий ряд панелей починаємо укладати зі зміщенням на 25-30 см. Для цього відрізаємо частина панелі і укладаємо її вузьким зрізом до стіни, потім беремо цілу панель, і приєднуємо до покладеної. Інші панелі укладаємо аналогічно першому ряду. Як тільки набрали до кінця другий ряд, придвигаем його до першого і з’єднуємо поздовжні замки між собою. Для остаточної фіксації добиваємо через брусок молотком;

  Для фіксації другого ряду ламінату пристукиваем його молотком до першого

  Важливо! Щоб зафіксувати останню панель в ряді, необхідно використовувати струбцину. Самі панелі одного ряду повинні бути підігнані впритул один до одного так, щоб не було виступів або перекосів на стиках.

  Останню панель в ряді закріплюємо за допомогою струбцини

  • аналогічним способом укладаємо всі ряди.

  Коли повністю покладений ламінат, можна приступати до установки плінтусів. Для цього виймаємо розпірні клини, зрізаємо виступаючу частину підкладки і гідроізоляції і закріплюємо до стіни кляймери за допомогою дюбелів. Перший кляймер кріпимо на відстані 15-20 см від кута, решта із кроком 40-50 див. Тепер беремо плінтус, укладаємо на місце і починаємо притискати його в місцях, де закріплені кляймери. У кутах і стиках плінтуса ставимо спеціальні заглушки.

  Поверх ламінату встановлюємо плінтус

  Слід зазначити, що існує ще два способи, як стелити ламінат. Докладно про них показано в наступному відео:

  ? Як укладати ламінат біля труб і дверей

  Якщо в приміщенні проходить стояк опалення, тоді ламінат доведеться укладати навколо труб. Зробити це можна наступним способом:

  Технологія підрізування ламінату під труби

   

  Технологія підрізування ламінату під двері

  • прикладаємо панель до труб і намічаємо місця їх зіткнення;
  • потім відміряємо відстань від стіни до центру труб і відзначаємо його на панелі;
  • в отриманому перетині ліній засверливаем отвори на 2-3 мм більше, ніж діаметр труб;
  • відрізаємо малу частину панелі;
  • укладаємо більшу частину панелі і фіксуємо її;
  • торець відрізаного шматка промазуємо клеєм, заводимо за трубами і прикладаємо до більшої частини панелі;
  • щоб сховати зазор між трубами і ламінатом, використовуємо спеціальні заглушки.

  В місцях дотику ламінату коробки і дверного прорізу необхідно класти ламінат врівень самої коробки. Тому, якщо дверна коробка вже встановлена, доведеться взяти спеціальну пилку і вирізати знизу частина стійки коробки. Висота вирізу повинна відповідати товщині ламінату. Після чого необхідно підрізати панель ламінату таким чином, щоб вона частково чи повністю перекривала поріг і заходила під дверну коробку. Остаточно зафіксувати її можна за допомогою струбцини. Щоб поріг виглядав красиво, і не було різких перепадів, слід використовувати спеціальний фіксуючий елемент для порогів.

  Ламінат, як підлогове покриття, вкладається досить просто і швидко. Дотримання всіх норм і рекомендацій дозволить створити надійне і довговічне покриття. А різноманітність кольорів і малюнків буде корисно для тих, хто бажає одержати вишукане підлогове покриття за малі гроші.