Зазвичай мова про кріпленні заходить після завершення робіт з виготовлення каркаса. Кріпити листи гіпсокартону можна саморізами, але як, з яким кроком, і з якими відступами – ці питання багатьох ставлять у глухий кут. Є пропозиція розібратися з цим разом, розклавши все по поличках.

Як правильно кріпити

Існують два способи кріплення гіпсокартону. Один передбачає обшивку ГКЛ металевого каркаса, рідше – дерев’яного. Найчастіше використовуються саморізи.

Другий спосіб – кріплення на клей. І той, і інший спосіб можна виконати своїми руками.

Каркасний метод буде більш трудомістким, ніж клейовий, але і ймовірність того, що результат буде бездоганним – вище. Та й не всі конструкції з ГКЛ можливо закріпити на клей. Так що якщо ви ратуете за довговічність, міцність і надійність, краще довіритися металу.

На що кріпити – метал, дерево, клей

Перший і найбільш частий спосіб – кріплення на саморізи, враховуючи певну відстань, яке орієнтує фіксацію кріпильних елементів.

Другий спосіб – кріплення на дерево, тобто можна кріпити ГКЛ на дерев’яний каркас.

Ну а третій варіант – коли гіпсокартон кріпиться прямо на стіну, використовується клей.

Перший спосіб складний, якщо робити всю роботу самостійно. Постарайтеся знайти досвідченого напарника, і все буде реально виготовити своїми руками.

Метал

Як виглядає процес:

Також рекомендуємо прочитати:Саморізи для гіпсокартону
Чи можна кріпити гіпсокартон до стіни без профілю
Якою стороною кріпити гіпсокартон до стіни
Чим клеїти гіпсокартон до стіни

 • Зробіть розмітку стіни, це буде хорошим орієнтиром: встановіть на підлозі і стелі мітки, відступивши 4 см від стіни, натягніть мотузку;
 • Перевірити, чи правильно натягнута мотузка, можна за допомогою будівельного рівня;
 • Вгорі і внизу встановлюється стельовий профіль, дюбелями з саморізами (крок – 30 см);
 • Вертикальні напрямні з кроком 60 см кріплять до П-образним профілем, використовуючи саморізами;
 • ГКЛ монтується встик, так вкручуючи саморізи, щоб вони заглублялись в поверхню не більше ніж на 3 мм (крок кріплення – до 30 см).

Варто окремо сказати про те, як кріпити ГКЛ до пінопласту, і чи можна взагалі це робити.

Пінопласт

Пінопласт для кріплення листа гіпсокартону можна обробити клейовим розчином, щоб якісніше було зчеплення.

Кріпити можна на ті ж саморізи, через звичне відстань, ось тільки перед затягуванням саморіза, обов’язково вирівняйте лист у вертикальній площині.

На клей

Даний спосіб відноситься до типу безкаркасних обробки. У такого методу кріплення є свої нюанси – клей використовується тільки у випадку, якщо нерівності стіни не перевищують 20 мм. А далі все просто – клейовий розчин наноситься на плиту гіпсокартону маленькими горбиками, це забезпечить гарне вирівнювання поверхні.

Варто відзначити ще один спосіб – можна монтувати листи на шпаклівку для гіпсокартону. Але дієва ця проста методика лише тоді, коли нерівності зовсім маленькі – до 4 мм.

З яким кроком кріпити

Зазвичай лист гіпсокартону кріпиться до металевого профілю саморізами, дотримуючись крок в 30 см. Якщо ви з якихось причин вважаєте, що потрібно збільшити міцність конструкції, крок зменшіть на 10 див.

Дуже важливий момент: не можна кріпити саморізи ближче, ніж на відстань 10 мм від краю аркуша, це може призвести до розтріскування.

Отже, стандартний крок кріплення ГКЛ – 30-35 см, дана відстань достатньо для того, щоб конструкція була довговічною і міцною.

Якщо ви вирішили, що гіпсокартон потрібно встановити в декілька шарів, крок кріплення для кожного шару буде різним. Відстань між кріпленнями в першому шарі – 60 см, відстань кріплення у другому шарі – 35 див.

Гіпсокартон на гіпсокартон

Тут все залежить від мети, яку ви переслідуєте. Зазвичай використовують ті ж саморізи, які правильно і акуратно заглиблюються аналогічно вищеописаних рекомендацій.

Якщо ж мова йде про з’єднанні листів, то швидше доречно говорити про закладення стиків. Адже способу з’єднати листи, не утворюючи стиків, поки не придумали. Головне, зашпаклювати, закрити армуючої стрічкою стики, і гарненько заґрунтувати – це і буде рішенням для кріплення листа гіпсокартону до іншого аркуша (якщо вони лежать в одній площині).

Можна гіпсокартон прикріпити горизонтально

Як кажуть фахівці, самого листа абсолютно все одно як стояти – горизонтально або вертикально.

Якщо ви вирішили поставити лист своїми руками горизонтально, то:

 • Участь кріплення листу саморізами;
 • Передбачте додатковий профіль на стику листів.

Закріпити потрібно так, щоб все гармоніювало, і міцність конструкція не викликала сумніву.

Вологостійкий гіпсокартон

Головне питання для багатьох при ремонті – якою стороною потрібно кріпити вологостійкий гіпсокартон, і взагалі – чи можливо це зробити своїми руками? Можливо, звичайно, складнощів тут немає.

А ось і підказки:

 • Вологостійкий гіпсокартон кріпиться поперек поздовжніх і вздовж несучих профілів шурупами, з відстанню від 15 до 20 см;
 • Не вкручуйте шуруп в лист максимально, залишайте капелюшки на поверхні;
 • З торця листів перед кріпленням знімайте фаску, і лише потім лист приделывайте до каркаса;
 • Між стиками залишайте відстані від 2 до 5 мм, щоб потім, на стадії шпаклювання розчин потрапляв на всю поверхню.

Як бачите, все просто – вологостійкий гіпсокартон кріпиться майже так само. Багато хто помилково вважають, що одна сторона такого листа пофарбована, вона і повинна бути назовні. Не в цьому справа, краще орієнтуйтеся по канавці, яка утворюється тоді, коли торець розташовується під кутом.