Зміст

  • Основні етапи навішування воріт
  • Установка опор
  • Порядок виготовлення стулок
  • Навішування комірних стулок на опори

Ворота, які встановлюються на заміській ділянці, виготовляються з різних матеріалів і виконують різні функції.

Основні види воріт, які використовуються для будинків і заміських дач:
• орні;
• підйомні;
• відкатні.

Розпашні ворота – найпопулярніший вид. Простота і мала вартість установки здобули їм цілком заслужене визнання.

Ворота розпашні

Вони можуть бути виконані з різних матеріалів, можуть по-різному декоруватися. Розглянемо ряд правил, необхідних для того, щоб правильно навісити ворота на опори.

Основні етапи навішування воріт

Для того щоб правильно здійснити всі роботи, — перед виготовленням і висоти воріт на опори, слід розрахувати основні габарити конструкції, виконати ескіз або складальний креслення.

На цьому ж етапі визначається витрата матеріалів. Слід зобразити ворота як у відкритому, так і в закритому вигляді, щоб максимально точно врахувати всі параметри.

Виділяють такі етапи навішування: установка опор, виготовлення стулок, приварювання петель, навішування воріт на стовпи.

Установка опор

Монтаж опорних стовпів — найважливіший етап в навішуванні воріт. Від того, наскільки якісно він проведений, залежить надійність самих воріт в майбутньому.

Опорними стовпами можуть служити стомиллиметровые труби із сталі. В якості опор іноді застосовуються швелери або двотаврові балки, ширина яких – від 100 мм.

Фактори, що впливають на глибину фундаменту:

• тип грунту;
• маса полотен воріт.

У будь-якому випадку, глибина фундаменту не повинна бути менше 1,5 м. Обов’язковий облік геологічних характеристик грунту!

Доводиться враховувати, що фундамент повинен витримувати динамічні навантаження від руху стулок і впливу вітру.

Правильно закладений фундамент повинен витримувати зміна властивостей ґрунту в різні пори року (замерзання і відтавання).

Дуже хороший варіант, якщо правильність розрахунків перевірить фахівець. Порядок установки опорних стовпів наступний.

• Готуються ями розрахункової глибини. Що слід враховувати при підготовці ям, — сказано вище. Діаметр ями повинен перевищувати діаметр труби, підготовленої в якості опори, не менше ніж на 10 см
• Дно ями засипається дрібними каменями, гравієм або битою цеглою. В ями встановлюють стовпи. Перевірка вертикальності встановлення стовпів повинна проводитися за рівнем. Утримуються стовпи за допомогою спеціальних перекладин або підпор.
• Стовпи бетонуються (постійно контролюємо вертикальність установки). Якщо маса комірних стулок досить велика, має сенс використовувати армований бетон.
• Перед тим як навішувати стулки, необхідно дочекатися повного затвердіння бетонного фундаменту (28 днів). Поки йде процес застигання, фундамент поливається водою і оберігається від впливу сонячних променів.

Виставлення вертикалі для стовпів

Порядок виготовлення стулок

Рама стулок воріт виконується з прямокутного профілю або куточків. Переріз профілю залежить від маси готової конструкції. Розмір полиць куточків – 40 мм і більше.

Матеріал для виконання воротного полотна – сітка або залізний лист. Бюджетний варіант – дуже надійний і красивий – листи металевого профілю. На етапі складання креслень (ескізів) потрібно врахувати всі додаткові елементи (петлі, замок, засув, хвіртка тощо).

Ідеальний варіант – можливість відкрити стулки на 180°. Для більш раціонального використання ділянки, можна зробити так, щоб ворота відкривалися назовні.

Зварювання полотен воріт проводиться на вивіреної горизонтальній поверхні. При цьому геометрія стулок постійно контролюється. При розрахунку розміру стулок дотримуються такого правила: сумарна ширина стулок повинна бути менше ширини прорізу на 30-35 мм

Якщо ворота виготовляються з сітки, – по кутах виробляють приварювання косинок. Якщо куточки зварюються внапуск, – конструкція буде міцніше, але естетична сторона постраждає дуже сильно.

Якщо для виготовлення стулок воріт використовують металевий лист, товщина його не повинна бути менше 2 мм Коли лист приварюється до каркаса, він повинен виступати за його межі на 1-2 см вгорі і внизу. Спочатку аркуш приварюється до каркаса по кутах, а потім, точково, з інтервалом 10-15 см, проводиться остаточне зварювання. Для зміцнення конструкції можна використовувати ребра жорсткості.

Після того як збірка стулок проведена, приміряють стулки до розміру воротного отвору. На цьому етапі намічаються місця приварювання петель; стулки утримуються на дерев’яних брусках.

Приварювання петель до стовпів – робота, що вимагає особливої точності та скрупульозності. Петлі вибирають в залежності від того, наскільки масивні полотна. Якщо ворота дуже масивні, найкращий варіант – навішування їх на шість петель.

Можливий варіант конструкції воріт

Навішування комірних стулок на опори

Правильно встановити стулки в отвір в «беловом» варіанті можна тільки після того, як бетон остаточно затвердів.

Для змащування з’єднань шарнірів застосовують Літол або Циатим. Між опорами встановлюють стулки. Зазор між ними повинен бути близько 10 мм. Можна стягнути стулки за допомогою струбцини.

Потім нижня частина шарніра петлі вставляється в верхню. Потім проводять прихватывание петлі до опори. Друга стулка встановлюється аналогічно.

По закінченні перевірки геометричних параметрів конструкції, виробляють остаточне обварювання швів.

Стулки можна зрушувати тільки після повного охолодження зварювальних швів. Потім місця зварювання шліфуються.