Як правильно пофарбувати фанерний підлога

Як правильно пофарбувати фанерний підлогаНайбільш часто використовують фанеру в якості покриття для підлоги не як основний матеріал, а у вигляді підготовчого шару. Але з тим, вона використовується як тимчасове або постійне фінішне покриття. З метою убезпечити її від впливу вологи і вберегти наявні властивості, верхній шар фанери необхідно пофарбувати. Висока міцність, простота в догляді, естетичність, рівна фактура – все це можна пріоритети фанери, які хотілося б уберегти. Але перш ніж куплена тут фанера в Москві, буде піддаватися фарбування, її слід підготувати до даних заходів.

Процес підготовки включає:

Також рекомендуємо прочитати:Акрилова фарба глянцева
Колекція TASTES OF LIFE поповнилася новим відтінком — Дуб Cardamomo
Котельне обладнання та його обслуговування
Переваги світлодіодів та їх застосування

 • Виконати шліфування з допомогою №80 наждачного паперу.
 • Прогрунтувати, краще всього речовиною акрилового складу.
 • Підсушити поверхню і обробити відповідній роботі з деревом акрилової шпаклівкою.
 • Дати просохнути і повторно зашліфувати наждачним листом.
 • Виконати грунтування.
 • Нанести шар фарби після сушіння.

У відсутність часу і коштів, деякі етапи допустимо упустити, але предпокрасочное покриття акриловим грунтом необхідно виконувати в будь-якому випадку. Наявність обробленої поверхні забезпечить надійний захист від впливу вологи навіть при пошкодженні фарбувального покриття, яке може відбутися в період експлуатації. Що стосується шліфування, досягти ідеальної поверхні можна лише при обробці вздовж напрямку текстури. Для фарбування підлог кращим варіантом вважаються алкідно-уретанові лаки, а так само з поліуретанової основою, мають підвищену зносостійкість.

Етапи фарбування лакофарбовим матеріалом:

 • Нанесення 2-3 шару грунтовки.
 • Розбавити алкідно-уретановий лак 10-12% уайт-спіриту, при використанні на водній основі – розбавляють з водою 1/4, де 4 – кількість частин води на 1 лаку.
 • Нанести лакофарбове покриття в 2-3 шари, при цьому, інтервал часу між нанесеннями слід враховувати вказаний виробником.

Мінімальний термін до експлуатації 24 години, максимальна висихання – 4 доби, для лаків на водній основі, експлуатація через 12 годин, висихання – 7 діб. В ході нанесення покриття так само важливий технологічний момент, де пріоритетно використання розпилювача. Якщо працюють валиком, він не повинен містити ворсу, наприклад, складатися з поролону. Використовують пензлик тільки для важкодоступних місць.

Вимоги для фарби для фарбування підлоги

Як правильно пофарбувати фанерний підлогаГоловне завдання наноситься фарби – захист фанерних листів від виникнення дефектів через підвищену вологість, що виражаються появою тріщин. Випор базується на кількох показниках, до яких відносяться:

 • екологічність, так як виріб використовується усередині приміщення;
 • зовнішня естетичність, відповідна інтер’єру;
 • зносостійкість;
 • довготривалий ефект кольору.

Краще всього використовувати для підлоги фарбу на водній основі, так як вона практично не має запаху, легко наноситься, швидко висихає. Використання еластичної структури акрилової або водоемульсійною фарби переважно завдяки їх резиноподобной структурі, що задається приємну глянцеву фактуру і високу стійкість до вигоряння під дією ультрафіолету. Таке покриття має характер плівки, що покриває всю поверхню тонким і міцним шаром. Тому, не варто експериментувати, а вибрати спеціалізовані покриття, призначені для підлоги в умовах житлового приміщення.