Як правильно вибивати килим: чим краще вибивати килим.

Як правильно вибивати килим: чим краще вибивати килим.Килим є важливим елементом оформлення кімнати, створюють відчуття комфорту і зручності і при цьому службовцям для збереження тепла і звукоізоляції приміщень. Незважаючи на велику кількість сучасних методів очищення килима — від спеціалізованих засобів, які продаються в супермаркетах до послуг хімчистки, вибивання килима на вулиці, все ще залишається досить ефективним та економічним методом.

На відміну від більшості спеціалізованих засобів, саме вибивання дозволяє позбутися особливо дрібних частинок в глибині ворсу і запобігає накопиченню пилу у внутрішньому плетінні вироби.

Чим краще вибивати килим

Зміст статті

 • Чим краще вибивати килим
 • Як правильно вибити килим

Найбільш зручним інструментом для вибивання килима залишається спеціальна вибивачка. Це невеликий виріб з жорстким каркасом і гнучкою ручкою, віддалено схоже на тенісну ракетку, спеціально пристосоване для чищення килимів.

Як правильно вибивати килим: чим краще вибивати килим.

ВАЖЛИВО! У залежності від часу року, в який ви проводите чистку, необхідно правильно вибирати выбивалку.

У випадку якщо ви плануєте займатися чищенням килимів в зимовий період, то краще вибрати прогумовані пластикові вироби, які не зламаються під впливом мінусової температури. Хорошою альтернативою пластику також буде використання плетеними вибивалки. У літній період-підійдуть і звичайні пластикові інструменти.

Крім того, виходячи з типу самого килима необхідно підібрати інструмент правильної жорсткості і розміру:

 • Для очищення невеликих і м’яких килимів з великим ворсом, підійдуть широкі вибивалки з рідкісним плетінням.
 • Для великих і жорстких килимів куди більш ефективним буде використання саме маленьких і щільних выбивалок.
 • У разі якщо можливості використовувати выбивалку немає, то для очищення підійдуть і підручні засоби, такі як: швабра, віник або совок.

  Як правильно вибивати килим: чим краще вибивати килим.

  УВАГА! Не рекомендується використовувати жорсткі інструменти при вибиванні маленьких або особливо м’яких килимів. Це може послужити причиною виникнення розломів або розривів у внутрішньому швейні вироби, що призведе до його псування.

  Як правильно вибити килим

  Необхідно дотримуватися ряду правил при очищенні килима для збереження довговічності та запобігання пошкоджень вироби:

 • Необхідно здійснювати попередню чищення пилососом для видалення особливо дрібних частинок.
 • Вибивання килима необхідно проводити виключно на вулиці, щоб уникнути забруднення приміщень.
 • Чистити килим необхідно тільки при низькій вологості, щоб уникнути псування ворсу.
 • Спочатку необхідно розмістити килим вертикально на жорсткому широкому каркасі або широкої перекладині. Не можна вішати килим на вузькі поперечини або мотузки – це призведе до появи розривів у внутрішньому плетінні.
 • Очищення слід проводити зверху вниз швидкими інтенсивними рухами. Це необхідно для запобігання повторного забруднення вже очищених ділянок.
 • Після вертикальної очищення необхідно покласти килим ворсом вниз і повторно обробити з внутрішньої сторони. Інтенсивними рухами, рухаючись від центру до країв виробу.
 • При чищенні килимів в зимовий період з використанням снігу, необхідно обов’язково обробити виріб за допомогою щітки, для видалення зайвої вологи і шматочків льоду, які можуть пошкодити внутрішньо плетіння.