Зміст

 • Підготовка до фарбування
 • Інструменти для нанесення фарби
 • Вибір фарби

Пофарбувати ворота потрібно не тільки для того, щоб вони мали гарний зовнішній вигляд. Головною метою є захист металу від несприятливих погодних умов і корозії.

Фарбування гаражних воріт за допомогою пульверизатора

Скільки часу може триматися фарба? Якщо підготовка зроблена правильно, то досить тривалий період.

Підготовка до фарбування

Перед тим як пофарбувати ворота, їх треба підготувати, і це дуже важлива частина роботи. Для початку потрібно видалити стару фарбу, якщо така є. Роблять це за допомогою промислового фена або щітки по металу.

Для хорошої адгезії поверхні за допомогою наждачного паперу робиться шліфування. У деяких випадках ворота можна помити. Таким способом легко позбавитися від різних забруднень на поверхні. Рідке мило і губка стануть добрими помічниками у роботі.

Після цього здійснюється покриття грунтовкою. Вибирати її потрібно у відповідності з тим, якою фарбою буде покриватися поверхню. Як застосовувати грунтовку, завжди можна дізнатися з інструкції на упаковці.

Найкраще щоб фарба для воріт гаража і грунтовка була зроблена одним і тим же виробником.

Інструменти для нанесення фарби

Фарбу можна наносити за допомогою пензля, валика або пульверизатора. Тут кожен робить свій вибір виходячи з того, який інструмент для нього найбільш зручний. Всі ці способи мають свої плюси і мінуси:

 • Кисть. Це самий простий і доступний інструмент. Суттєвим недоліком є те, що після фарбування можуть залишатися сліди щітки. Достоїнством вважається можливість дістатися до важкодоступних місць.
 • Валик. Забезпечує рівний розподіл фарби, мазки непомітні, але дуже багато місця для валика є недоступними. Часто практикується метод, при якому використовують і кисть, валик. У цьому випадку фарбування виходить більш якісною.
 • Пульверизатор. Цей спосіб хороший для тих, хто вміє користуватися цим інструментом. Адже дуже важливо вибрати в’язкість фарби, необхідний тиск повітря, бути знайомим з регулюванням пістолета, а також наносити фарбу так, щоб не було потьоків. Тобто, якщо у вас зовсім відсутні навички такої роботи, то краще використовувати щітку з валиком.
 • Вибір фарби для воріт

  Вибір фарби

  Яку фарбу вибрати, це, звичайно, дуже індивідуальне питання, багато в чому залежить від фінансових можливостей автовласника. Але від цього вибору залежить, який вигляд будуть мати гаражні ворота і наскільки вони будуть довговічними.

  Види фарб, які найбільш часто застосовуються:

  • Нітрофарби – досить швидко висихає, але дуже лущиться і облазить, що веде до появи іржі в проблемних місцях.
  • Масляна – покриває поверхню товстим шаром, але дуже довго сохне, тому разом з фарбою висихає і пил, яку за цей час завдає вітер.
  • Акрилова. Після фарбування потрібен догляд і постійне спостереження. Якщо з’являється відшарування, необхідно відразу ж застосовувати заходи, щоб уникнути корозії.
  • Алкідна емаль. Універсальність, стійкість, еластичність, довговічність і можливість вибору з безлічі квітів — головні риси цієї фарби. Вона володіє високою стійкістю атмосферних явищ та захищає метал від корозії. Саме ці показники дозволяють вважати її практично ідеальним засобом для фарбування воріт.
  • Емаль кремнійорганічна. Вона здатна протистояти будь-яким температурних перепадів, а також вологості, і є гарним захистом металу від корозії. Ще одним істотним достоїнством вважається невеликий витрата матеріалу, завдяки чому економляться кошти.

  Для того щоб гаражні ворота були добре захищені від зовнішніх впливів, найкраще нанести кілька шарів фарби.