Зміст

  • Принципи висоти воріт гаража
  • Висота полотка в гаражі

Найчастіше висота гаражних воріт вираховується відповідно до параметрів транспортного засобу, який буде заїжджати в гараж. Якщо ви власник легкового автомобіля, або у вашому побуті є джип, то достатньо буде висоти у два метри.

Як правильно визначитися з висотою воріт в гаражі

Фахівці рекомендують робити в’їзд у приміщення максимально комфортним і об’ємним; не економити кошти, коли мова заходить про висоті гаражних воріт.

Багато людей, спорудивши гаражні ворота під певний транспортний засіб, з часом стикаються з проблемою необхідності збільшити висоту конструкції.

Зазвичай з такою проблемою можна зіткнутися, коли людина вирішує придбати новий автомобіль більше, ніж попередній варіант, або вантажну машину з великими габаритами.

Принципи висоти воріт гаража

Висота гаражних воріт — дуже важливий аспект, адже саме від неї залежить, яке транспортний засіб може безперешкодно потрапити до приміщення. Найкращий варіант — коли висота гаража і конструкції відповідають один одному, тобто якщо вони однакові.

Чималу роль грає тип гаражних воріт. До прикладу, якщо вони будуть розпашними, то великі параметри можуть зробити роботу скрутній в результаті значного ваги стулок.

На сьогоднішній день не існує певних стандартів по висоті гаражних воріт, все залежить від індивідуальних переваг. Якщо ви плануєте замовляти готову конструкцію, то варто знати, що більшість виробників уточнюють основні габарити продукції.

Здебільшого люди віддають перевагу ширині і висоті 2-5 2-3 метри. Якщо габарити майбутньої конструкції плануються нестандартні, то будьте готові до необхідності робити її на замовлення.

Різновиди воріт в гараж

Сьогодні відомі такі типи гаражних воріт:

  • Секційні: найбільш дорогі;
  • Ролети або рулонні. Принцип дії такий же, як у попереднього варіанту, але вартість значно нижче;
  • Відкатні: недорогі, але займають багато місця;
  • Розпашні: найдешевші і популярні, легкі у виконанні.

Останні два типи найчастіше використовуються на корпоративних і виробничих площах, а також в ангарі, де площа дозволяє проводити їх монтаж.

Принцип розрахунку висоти

Правильно визначити оптимальну висоту гаражних воріт можна відповідно з деякими основними факторами. У першу чергу беруться до уваги основні габарити транспортного засобу, до того ж краще робити невеликий запас на випадок експлуатації в майбутньому інших автомобілів.

Відомі випадки, коли у людей є великий гараж, але свою фуру доводиться залишати на платній стоянці, тому що вона не здатна пройти в отвір. В середньому висота легкового автомобіля становить 1,5 метра, а вантажного транспорту — 1,9-2 метри.

Бажано робити уклонный заїзд в гараж: бувають ситуації, коли під час в’їзду транспортний засіб трохи нахиляється. Особливо така ситуація актуальна для будівель на нерівній місцевості або під будинком.

Важливо враховувати: гараж має невеликий поріг, із-за якого під час в’їзду автомобіль трохи підскакує, що обумовлює необхідність додаткового простору в гаражі.

Розміри дверного отвору для гаражних воріт

Не забувайте враховувати необхідність відкривати багажник, не виїжджаючи з приміщення. Спираючись на ці фактори, розрахуйте необхідні параметри і додайте до них 20 сантиметрів. Водії легкових автомобілів зазвичай роблять висоту 2,5 метра.

Звичайно, можна зробити і отвір в два метри: машина пройде, але в подальшому змінити висоту буде дуже складно. Якщо у вас джип або мікроавтобус, то краще робити висоту не менше трьох метрів.

Висота полотка в гаражі

Висота гаража вираховується від підлоги до самої стелі. Якщо на сьогоднішній день на підлозі у вас лежить щебінь, то в подальшому ви можете захотіти залити його бетоном, що значною мірою зменшить параметри. У плануванні висоти слід враховувати два фактори.

Такі елементи, як ручна таль або підйомник, а також освітлювальні прилади зменшують простір в гаражі. Враховуйте висоту до верхньої точки при відкритому багажнику.

Висота конструкції від підлоги до виступаючих елементів стелі повинна складати не менше двох метрів, і це параметри для легкового автомобіля. Якщо говорити про фуру і вантажні автомобілі, то число збільшується до трьох метрів.

В цьому разі сенс такий же, як і з висотою гаражних воріт: краще залишити додатково 30 сантиметрів, щоб бути впевненим в прохідності.

Стельовий підйомник в гаражі

Хорошим рішенням для стелі вважається споруда односхилим або двосхилим даху з метою перекриття. Кінцевою точкою стелі стане поверхню даху, що зможе збільшити загальну висоту гаража.

Висота з підйомником

У оглядової ями налічується чимало недоліків, тому рішення встановити в гаражі підйомник можна назвати не тільки логічною, але і дуже вигідним.

Якщо ви бажаєте встановлювати гідравлічний підйомник, то загальні параметри будуть складати від 3 до 3,4 метра для легкового автомобіля і на 0,5 метра більше для джипа.

Можна віддати перевагу обладнання, що працює за принципом естакади. Розміри потрібні такі ж, але він вигідно піднімає транспортний засіб над рівнем підлоги.