Багаторівневий стеля відмінно вписується в саму оригінальну дизайн-концепцію. Він завжди лаконічний, і виконує таку важливу в інтер’єрі роль, як зв’язка рішень. Тобто така стеля може подружити на перший погляд не особливо сумісні частини інтер’єру.

Ескіз і дизайнерська концепція

Криволінійні елементи особливо актуальні, тому можна задуматися і про те, наскільки ви готові проявити свої творчі задумки.

Можна зробити конструкцію з гіпсокартону з:

 • круглими деталями;
 • напівкруглими деталями;
 • хвилеподібними деталями.

Наскільки вигнутими будуть елементи, залежить тільки від ваших задумів і можливостей. Якщо ви зібралися робити багато хвиль, або вам здається цікавим наявність безлічі напівкруглих елементів на стелі, готуйтеся до того, що така стеля вся увага може взяти на себе. А значить, інтер’єр повинен бути досить суворим і простим.

Після того, як ескіз буде завершено, подумайте над підсвічуванням. Проводяться заміри і робиться креслення, що відображає розташування каркаса.

Розмітка

На плані обов’язково відзначте положення вузлових кріплень, будівельний шнур потрібний для того, щоб нанести розмітку на стелю. А якщо ви придбали лазерний будівник, розмітку перетвориться на задоволення.

Також рекомендуємо прочитати:Стелі з гіпсокартону з підсвічуванням
Стелі з гіпсокартону з підсвічуванням
Акценти створення: двоярусні стелі з гіпсокартону
Основні моменти: обробка стель гіпсокартоном своїми руками

Важливий момент – облік висоти, на яку можна опустити майбутню конструкцію. Роблячи таку конструкцію з гіпсокартону, пам’ятайте, що перший рівень зазвичай опускається на 4-6 від нульової позначки. Другий рівень опуститься вже на 8-10 см від нульової позначки.

Буває, що первинний стелю і буде першим рівнем, але в цьому випадку він повинен бути ідеально гладким і рівному, тоді гіпсокартону для цього рівня і зовсім не знадобиться.

Каркас

Починається цей процес з монтажу другого рівня, якщо бути точніше – його монтажу несучих конструкцій. Для цієї мети вам знадобляться два види профілів – профіль направляючий профіль стієчний.

Далі процес складання каркаса йде так:

 • За допомогою направляючих профілів створюється контур другого рівня. Заокруглені обриси робляться шляхом надрізання профілю болгаркою, а краще – ножицями по металу.
 • Між двома паралельно розміщеними направляючими профілями вставляються вертикально відрізані частини стійкового профілю.
 • Ця частина конструкції кріпиться до стелі. Потім кріпляться направляючі профілі на стінах.
 • Далі встановлюються і закріплюються стієчні профілі. Крок кріплення складе 600 мм. Потім між профілями встановіть поперечні перемички з аналогічним кроком.

Тепер пора переходити до складання центрального каркаса. Починається він монтажем підвісів для основних профілів, центри підвісів розміщуються на відстані 120 див.

Після встановлення профілів їх потрібно закріпити і вирівняти. Під профілями натягніть волосінь, а в її горизонт встановіть спинки профілів. До основного профілю залишилося закріпити несе. Це робиться «крабами», а відстань між центральними зонами несучого профілю – півметра.

Монтаж стелі з гіпсокартону зі світлодіодним підсвічуванням (відео)

Монтаж

Головна умова – ГКЛ не повинні стикатися з коробом. Залишайте пятимиллиметровые зазори з усіх боків – це буде найкращою профілактикою перекосів і тріщин.

І ще кілька важливих підказок:

 • Краї листа з гіпсокартону обробляються рубанком, з них знімається фаска.
 • ГКЛ потрібно кріпити тільки поперек несучого профілю.
 • Фіксуються листи від кута, крок фіксації саморізів не повинен бути більше 15 див.
 • Закладати шви можна тільки через два-три дні, конструкції просто потрібно відстоятися. Тут все пояснюється просто: матеріал важкий, каркас точно просяде. У зв’язку з цим трохи порушиться геометрія листа. І ці маленькі міліметри ризикують перетворитися в тріщини, якщо ви не почекати з обробкою.

Завершуються роботи тим, що стеля грунтують, армуючою стрічкою закладаються стики, і шпаклюють, щоб поверхня була рівною і гладкою. Фінішна обробка найчастіше є або фарбуванням або обклеюванням шпалерами.

Підсвічування

Як зазначалося понад, на стадії креслення потрібно скласти схему розміщення освітлювальних приладів.

В нижній частині короба, на етапі конструювання каркаса, ви залишаєте місце для підсвічування. Щоб розмістити світильники або світлодіодну стрічку, потрібно щоб довжина відрізків профілю була достатньою, тобто залишити в запасі 5-6 див. Заготовок з стельового профілю повинно бути за кількістю стільки, скільки стійок-підвісів є у каркасі.

Повинен вийти каркас короби з помітно виступають профілями. Ці відрізки заглушаються: з профілю нарізаються відрізки, які вставляються всередину. Це буде підставою для кріплення гіпсокартонної смужки, яка буде служити поличкою для підсвічування.

Святящиеся стрічки продаються в бобінах по п’ять метрів. Так як на зворотній стороні стрічки є клейка основа, завдяки цьому стрічку з підсвічуванням можна монтувати і на горизонтальні і вертикальні поверхні.

Обов’язково вичікуйте зазначені терміни, пам’ятайте про просідання каркаса! А якщо досвіду в электроработах у вас не було, краще для підключення підсвічування запросити майстра.

Багаторівневий стеля з гіпсокартону з підсвічуванням (відео)

Галерея: багаторівневий стеля з підсвічуванням (20 фото)