Зміст

 • Переваги профнастилу для воріт
 • Принцип створення воріт з профнастилу
 • Процес монтажу конструкції

На дачній ділянці всі воліють встановлювати міцні і надійні ворота, які можна з легкістю встановити своїми руками. Але з’являється відразу питання про те, як краще зробити ворота з профнастилу, адже дерев’яні конструкції не завжди вписуються в дизайн, а ковані варіанти відрізняються великою вагою і вартістю.

Ворота з профнастилу

Ворота з профнастилу по праву вважаються практичним і дуже зручним варіантом. Вони створюються з профільованого листа, що має полімерне покриття, а також застосовуються при монтажі труби з прямокутним перетином. Конструкція виглядає як рама з профілю, до якої кріпляться стулки з відповідного матеріалу.

Спочатку робиться паркан, який також може бути виготовлений з профнастилу. Вид конструкції буває різним, починаючи від звичайних орних воріт, стулок, що відкриваються всередину і назовні, і закінчуючи відкатними, відкриваються разом з полотном огорожі.

Переваги профнастилу для воріт

Зроблені своїми руками ворота з профнастилу мають масу переваг, серед них:

 • Привабливий зовнішній вигляд стулок. Конструкція прекрасно виглядає з будь-яким матеріалом, при цьому забір може бути виготовлений з самого профлиста або ж з якогось іншого матеріалу.
 • Мала вага, який дозволяє робити установку простою і швидкою. За рахунок цього опорні стовпи виходять не такими масивними і важкими, як в інших випадках.
 • Профнастил може бути будь-якого кольору. Ворота, які будуть встановлені своїми руками, робляться під будь-який відтінок огорожі, під тон опорних стовпів.
 • Невисока вартість у порівнянні з іншими будівельними матеріалами.
 • Принцип створення воріт з профнастилу

  Конструкцію воріт з профнастилу можна створити самостійно, при цьому ви заощадите значну суму грошей, а якість буде таким же високим, як і у вже готових воріт. Бажано робити конструкцію з двома стулками і хвірткою, щоб експлуатація була більш зручною.

  Полотно виглядає як прямокутна рама, яка має поперечку і спеціальний пристрій під назвою антизаглядыватель. Такий варіант дозволяє уникнути сторонніх поглядів на вашу ділянку, при цьому забезпечує високим рівнем захисту.

  Щоб зробити паркан і ворота з профнастилу правильно, необхідно буде взяти достатню кількість інструментів і ескізи майбутньої конструкції, щоб в ході роботи не припиняти процес. У першу чергу потрібно профільна металева труба, що має квадратний перетин. Вона дозволить створити обрамлення стулок і хвіртки. Для опорних стовпів береться квадратна профільна труба з перетином 60х60х2 мм.

  Для стійкості й міцності конструкції використовується профнастил, він може бути звичайним оцинкованим з боку сусідів. Для фасаду краще віддати перевагу листам з кольоровим полімерним покриттям. Всього знадобиться близько 42 аркушів для обшивки двох сторін. Щоб провести монтаж продухів, потрібні висічки, а також відливи і куточки. З урахуванням того, що готова конструкція буде розпашній, необхідно взяти кілька петель. Для хвіртки їх потрібно дві штуки, а для стулок по чотири одиниці на кожну.

  Щоб правильно побудувати всі площини, візьміть лазерну лінійку, не забувайте про водяному будівельному рівні. Для бетонної суміші береться пісок, щебінь і цемент. При необхідності зварити елементи використовуються електроди, що мають діаметр від 2 до 3 міліметрів.

  Каркас воріт з профнастилу

  Процес монтажу конструкції

  Провести монтаж воріт з профнастилу своїми руками досить просто. Спочатку потрібно розмітити територію, для цього можна використовувати дерев’яні кілочки і звичайну мотузку. Після цього в місцях, де будуть встановлені опорні стовпи, викопуються ями. На самій стрічці потрібно викопати траншею невеликих розмірів. Стовпи встановлюються у готові ями, після цього їх слід залити бетонною сумішшю.

  Щоб продовжити монтаж воріт правильно, спочатку необхідно приварити поперечки до опорних труб, а після цього нижні і верхні планки для каркаса. Кріплення профнастилу здійснюється саморізами, між листами стики слід зафіксувати додатково заклепками. Збирати конструкцію можна тільки після того, як буде готове огорожу.

  Далі на горизонтальній поверхні починається конструювання рами для хвіртки і стулок, а також монтуються замки і петлі. Не забувайте, що профнастил необхідно кріпити виключно саморізами, зварити в цьому випадку нічого не намагайтеся. Після цього ворота можна навішувати на петлі.

  Якщо вам не вистачає матеріалів чи інструментів, то вони всі знаходяться у вільному доступі в будівельних магазинах. Технологія і ескізи доступні кожній людині, навіть початківцю.

  .