Як прибрати биті пікселі на моніторі за допомогою спеціальних програм

Як прибрати биті пікселі на моніторі за допомогою спеціальних програм«Битий піксель» ноутбука виглядає як маленька точка на екрані, яка знаходиться в одному і тому ж місці постійно і може дратувати навіть самого спокійного користувача. Ви дивитеся фільм, працюєте або граєте у відеоігри, вона постійно привертає до себе увагу і виводить з себе.

Проблема в тому, що таке явище може з’явитися навіть на новому телевізорі або моніторі, оскільки за стандартами певну кількість битих пікселів (іноді їх кількість може доходити до шести або навіть десяти) не вважається шлюбом, а значить, техніка поверненню або ремонту по гарантії не підлягає. На щастя, є способи вилікувати прилад самостійно, без допомоги фахівців.

Програма для визначення битих пікселів

Зміст статті

 • Програма для визначення битих пікселів
 • Як ще можна прибрати биті пікселі?
 • Чому з’являються биті пікселі

Існує безліч онлайн-сервісів, які дозволяють провести безкоштовну перевірку вашого екрану на наявність даної проблеми і далі її виправити. До них належать сайти monteon.ru і tft.vanity.dk. Крім того, ви можете скористатися спеціальними програмами, наприклад:

 • IsMyLcdOk;
 • Dead Pixel Tester;
 • UDPixel;
 • AIDA64.

Всі вони також безкоштовні, швидко встановлюються і практично не займають місця на комп’ютері.

В основному, вони представляють собою набір зображень, заповнених одним кольором. На якому-небудь з них і може проявитися битий піксель. Крім цього, з допомогою багатьох з них можна провести тестування та інших якостей екрану.

Як прибрати биті пікселі на моніторі за допомогою спеціальних програмОтже, проблема виявлена, що робити далі? Існують також програми не тільки для її визначення, але і для усунення. Їх безліч, варто тільки ввести відповідний пошуковий запит. Для прикладу, візьмемо програму «BadCrystal».

Після завантаження та установки, запустіть її і пройдіть по шляху «Computer»—»launch». З’явиться строкате віконце з плинними квітами, яке необхідно перенести на місце розташування пікселя і почекати близько півгодини. Якщо проблема не вирішена, збільште швидкість, клікнувши напис «Speed Com», і залиште ще на 60 хвилин. Якщо і це не допомогло позбутися від проблеми, знову збільшіть швидкість і залиште як мінімум на півдня.

Інші програми діють приблизно за тим же принципом. Як правило, даної послідовності дій достатньо, але завжди бувають винятки.

Як ще можна прибрати биті пікселі?

Як прибрати биті пікселі на моніторі за допомогою спеціальних програмІснує також механічний спосіб боротьби з дефектом, так званий «масаж». Результати він приносить різні, кому він допомагає позбавитися від точки на екрані назавжди, у кого-то вона знову з’являється через 1-2 роки, але зникає після повторення процедури приблизно на той же час, у кого-то цей період займає пару місяців або навіть тижнів, а для кого-то цей метод неефективний. Все залежить від причин появи битих пікселів, але про це ми поговоримо трохи пізніше, а поки представимо вам послідовність дій для здійснення «масажу»:

 • вимкніть монітор, попередньо зазначивши місце розташування точки;
 • візьміть ватяну паличку чи олівець з м’якою гумкою на кінці;
 • притисніть ватний кінчик ластик до зазначеного місця;
 • проробіть масажують кругові рухи, акуратно і без сильного тиску;
 • продовжуйте «масаж» близько двох-трьох хвилин;
 • увімкніть монітор і при відсутності результату повторіть все спочатку.

УВАГА! Не використовуйте для цього пальці, а також тверді і тим більш гострі предмети!

Також попереджаємо, що такий спосіб може спрацювати тільки з поодинокими точками, а не з їх групами, в іншому випадку пікселі пляма може розростися.

Чому з’являються биті пікселі

Як прибрати биті пікселі на моніторі за допомогою спеціальних програмКожен з них складається з трьох частин — рендерінгу, які мають свій колір, синій, червоний або зелений. В залежності від команди транзистора, на кожен з них подається таку кількість електроенергії, яка необхідна для надання певної ступеня яскравості, за рахунок чого виходить той або інший відтінок.

Якщо ж у роботі транзистора виникають неполадки, який піксель може згоріти і або погаснути, що утворює чорні крапки на екрані, або перестати стримувати світло від підсвічування, за рахунок чого з’являються білі крапки.

УВАГА! Якщо на вашому екрані чорні або білі точки, то самостійно таку проблему вирішити не вийде, оскільки необхідно ремонтувати або заміняти сам транзистор, тому в даному випадку звертайтеся до фахівців.

Якщо ж з ладу виходить який-небудь з рендерінгу, точка забарвлюється в певний колір. Саме з такою проблемою допоможуть впоратися описані вище способи. Справа в тому, що такі субпиксели (їх називають «застряглими») з тієї чи іншої причини можуть «відходити» від джерела електроенергії, з-за чого перестають функціонувати, залишаючись лише в одній ступеня яскравості. Програмне вплив подає для них величезна кількість команд в секунду, що сприяє їх активізації. Механічний спосіб може допомогти відновити можливі завершення.