Як прибрати подряпини з ламінату? Дієві способи позбавлення від дефектів

Як прибрати подряпини з ламінату? Дієві способи позбавлення від дефектівЛамінат міцно увійшов в наше життя. Його все частіше застосовують в якості підлогового покриття і тому є кілька причин.

Які переваги ламінату?

Зміст статті

 • Які переваги ламінату?
 • Звідки беруться подряпини і потертості
 • Як закрити невеликі подряпини
 • Як закрити глибокі подряпини
 • Рекомендації — як не допустити подряпин на ламінаті
 • Красивий зовнішній вигляд, практично невідмітний від паркетної дошки чи каменю.
 • Безліч різноманітних кольорів і малюнків, які легко дозволяють підібрати необхідне кольорове рішення, відповідне до планованому дизайну.
 • Легкість і простота укладання не вимагає професійних знань. Підлога може настелено будь-якою людиною без особливих зусиль.
 • Він не потребує особливого і складного догляду. Досить протирати його вологою ганчіркою. Завдяки захисному шару він не вбирає складні плями (наприклад, від вина), а сліди від фломастерів або фарби легко виводяться ацетоном.
 • Завдяки підкладці, выстилаемой під ламінат, поліпшуються його звукопоглинальні властивості.
 • Це міцний і досить стійкий до стирання матеріал.

Однак незважаючи на всю простоту догляду і міцність, підлога з ламінату може бути пошкоджений. Може утворитися подряпина, наприклад, при перестановці меблів з ніжками. Також утворюються потертості. Але відновити ламінат можливо.

Звідки беруться подряпини і потертості

Як прибрати подряпини з ламінату? Дієві способи позбавлення від дефектівБудь-яке підлогове покриття піддається стиранню.

 • Причина 1. Як би господар не намагався стежити за чистотою приміщення, завжди існує ймовірність занесення крупного піску або мініатюрних камінців у квартиру.

ДОВІДКА! Якщо його вчасно не прибрати, вони можуть призвести до появи дрібних подряпин на ламінаті, спершу зовсім непомітних, але розростаються з плином часу.

 • Причина 2. Іноді доводиться рухати меблі, і якщо великі предмети, такі як шафи і дивани, намагаються підняти вище, то звичайний стілець або табуретку іноді переміщують прямо по підлозі. Від цього на покритті можуть виникнути середні або досить глибокі подряпини.
 • Причина 3. Погано навешанные дверні полотна при щоденному проходженні по підлозі можуть викликати досить глибокі і широкі потертості.
 • Причина 4. Шпильки і кігті. Довгі і гострі каблучки дамських туфельок беруть на себе всю вагу господині. Ходіння в них по ламінату не найбільш вдала ідея, так як подібна взуття може призвести до пошкодження захисного шару, утворення невеликих дірок або сколу панелей. Аналогічним чином діють і довгі гострі кігті великих домашніх тварин.
 • Причина 5. Падіння важких або гострих предметів може привести не тільки до появи неприємної подряпини, але і відколоти шматочок ламелі.

Як закрити невеликі подряпини

Як прибрати подряпини з ламінату? Дієві способи позбавлення від дефектівПри появі невеликих подряпин, не слід впадати в паніку. Усунути їх можна досить легко і швидко. Треба тільки діяти оперативно, не чекаючи, поки дрібна неприємність розростеться до великої проблеми.

 • При видаленні невеликого дефекту можна використовувати лак або емаль по дереву відповідного кольору. Слід акуратно нанести речовина на ретельно протерту поверхню і почекати, поки воно висохне.
 • Добре підійдуть спеціальні воскові крейди.
 • А можна скористатися звичайним оливковою олією. Для цього досить нанести на підлогу кілька крапель такої рідини і ретельно їх втерти чистою сухою ганчіркою. Результат з’явиться протягом 10-15 хвилин. При необхідності процедуру можна повторити через пару днів. Покриття перед процедурою слід ретельно вимити і просушити.

Як закрити глибокі подряпини

Більш глибокі подряпини зажадають більш складних дій, проте їх також можна усунути.

 • Восковий олівець. Такий засіб дозволить не тільки усунути з’явилися подряпини, але і запобігти появі нових. Такі олівці виробляються в різній колірній гамі, тому з ними зручно підібрати необхідний колір. Придбати їх можна в тому ж будівельному магазині, де купувався сам ламінат. Технологія використання олівця задоволена проста – чисто вимитий і просушений підлогу зафарбовується олівцем з воску і полірується м’якою і сухою ганчіркою. Крім простоти подібної процедури можна відзначити ще кілька переваг воскового олівця – доступна вартість, великий асортимент, тривале зберігання без обмеження терміну придатності.
 • Лак. Невеликі і середні подряпини цілком переборні спеціальним лаком для дерева. При його використання необхідно нанести матеріал тільки на подряпину, не допускаючи попадання лаку на сусідні ділянки. Після висихання підлога стане як новий.
 • Ремонтна паста. Застосовується для усунення великих невеликих подряпин і відколів. Продається також в будівельних магазинах і має широкий спектр кольорів. Підбирати пасту слід більш ретельно, ніж восковий олівець, так як на досить великій ділянці різниця в кольорах може бути помітно. Також необхідно буде придбати спеціальний шпатель для нанесення засобу і видалення надлишків. Перед першим застосуванням ремонтної пасти рекомендується попрактикуватися на непотрібною дошці.

ВАЖЛИВО! Підлогу перед ремонтом повинен бути чистим і сухим. На пошкоджену ділянку ламінату слід нанести невелику кількість пасти і ретельно втерти його в підлогу.

Як прибрати подряпини з ламінату? Дієві способи позбавлення від дефектівНадлишки необхідно швидко видалити, не допускаючи їх засихання. Для цього можна використати той же шпатель або суху чисту ганчірку. Після нанесення і застигання пасти, поверхню можна обробити спеціальним лаком для дерева або безбарвним лаком для нігтів. Це дозволить згладити можливі нерівності і додати матеріалу природний вигляд.

 • Шпаклівка. Застосування цього виду аналогічно попередньому, також необхідно акуратно нанести, втерти, видалити надлишки і почекати. Для ізолювання пошкодження від хороших ділянок, останні можна прикрити малярською стрічкою, яку легко видалити після завершення ремонту. Після повного висихання може знадобитися шліфування шпаклівки. Це потрібно проводити дуже акуратно, щоб не пошкодити сусідні ділянки.

Для великих сколів або дуже сильних пошкоджень може знадобитися ремонт панелі за допомогою гіпсу, заміна однієї панелі або повна переукладання підлоги. Все це досить складні і трудомісткі процеси, так що підлогу краще не доводити до такого стану.

Рекомендації — як не допустити подряпин на ламінаті

Як прибрати подряпини з ламінату? Дієві способи позбавлення від дефектівЯк і у всіх інших випадках, проблему простіше попередити, ніж усунути. Тим більше, що в даному випадку є кілька простих, але дієвих заходів:

 • Килимок на вході збере бруд і пил з вулиці. Гумова основа такого покриття не допустить проникнення води на ламінат.
 • Регулярна прибирання дозволить прибрати пісок і сміття з підлоги до того, як вони стануть причиною появи подряпин.
 • Ніжки меблів слід забезпечити м’якими підкладками, а під часто пересуваються предмети постелити килимок.
 • Погано закриваються двері слід трохи підняти, щоб забезпечити зазор між ними і підлогою.
 • Вулична взуття буде краще себе почувати в передпокої, ніж обробленою ламінатом кімнаті. Простіше роззутися, перш ніж проходити в житлове приміщення, ніж надалі усувати неприємності на підлозі. Також не слід зловживати туфлями на підборах, краще купити для дому затишні тапочки з м’якою підошвою.
 • Кігті домашнім вихованцям треба регулярно підстригати, до речі, це дуже корисно і для самих собак.
 • Ну, і звичайно, не варто кидати на підлогу гострі або важкі предмети. А в разі неможливості цього (маленька дитина, літня людина) слід також використовувати захисне покриття – килим або ковролін.

Ламінат відповість на турботу довгим терміном служби.