Як прибрати віск з килима – найдієвіші і безпечні засоби

Як прибрати віск з килима  найдієвіші і безпечні засобиНезамінним атрибутом романтичного вечора або тематичної вечірки є свічки з воску або парафіну. Однак неприємним моментом може стати перекинута на килим або палас свічка, яка не тільки залишає некрасивий потік на ворсі, але і при видаленні груднястій маси, пляма під нею. Досвідчені господині пропонують кілька секретів, як швидко впоратися з такими плямами і безпечно видалити віск із поверхні килима.

Методи з допомогою побутової хімії

Зміст статті

 • Методи з допомогою побутової хімії
 • Традиційні методи
 • З яких килимів легко прибрати віск?
 • Що простіше прибрати: свіжий або застиглий віск?

Боротися з восковими плямами на килимі можна за допомогою народних рецептів або спеціальної побутової хімії, яку пропонують у магазинах. Серед найбільш відомих методів виділяють:

 • використання будь-якого розчинника (підійде уайт-спірит, бензин або ацетон, вони ефективно видаляють плями воску з килимів, але при цьому можуть нашкодити фарбі, саме тому такий вид панацеї від жирного плями краще випробувати на невеликому і непомітній ділянці килима);
 • спеціальний засіб Асидол (це недорогий і доступний в будь-якому господарському магазині розчин аміаку, він відмінно видаляє плями воску і парафіну з килимового покриття);
 • речовини на основі соди (їх можна змішувати з водою в рівних пропорціях, отриману кашку наносять на воскове пляму і дають трохи часу вбратися, після чого видаляють забруднення).

Важливо! Будь-яка побутова хімія може завдати непоправної шкоди килиму, тому слід обов’язково враховувати таку можливість і бути гранично акуратними. Якщо є сумніви щодо вірності обраного розчину, краще звернутися в професійну хімчистку.

Традиційні методи

Як прибрати віск з килима  найдієвіші і безпечні засобиНародні рецепти видалення воскового плями відрізняються простотою і доступністю. Для цього не потрібно великої кількості інструментів або багато часу, в хід йдуть тільки доступні засоби:

 • заморожування та нагрівання (віск відмінно піддається заморожуванню з допомогою невеликого шматочка льоду, після чого великі шматки воску розбивають і видаляють, а більш дрібні нагрівають через щільний папір, робити це потрібно до тих пір, поки віск з килима не перейде на серветку);
 • розчин солі, оцту і соди (з перерахованих інгредієнтів готують кашку і натирають нею пляму від парафіну, після затвердіння складу, його зчищають м’якою щіткою, потім килим потрібно випрати з шампунем);
 • склад на основі скипидару і нашатирю (елементи змішують в рівних пропорціях і наносять на місце забруднення, дають йому застигнути і змивають м’якою щіткою, після цього килим повинен просохнути при природній вентиляції).

Важливо! Після застосування будь-якого з представлених методів слід ретельно почистити килим з допомогою шампуню або спеціального засобу для прання килимів.

Потім залишиться тільки просушити виріб, але робити це потрібно в добре провітрюваному приміщенні, без використання елементів опалення або фена.

З яких килимів легко прибрати віск?

Як прибрати віск з килима  найдієвіші і безпечні засобиПатьоки воску набагато легше прибираються з паласів з низьким ворсом з натуральних матеріалів, темних кольорів. На килимах світлої кольорової гами, з довгим ворсом, віск буде сильно помітний і плями будуть складно очищаемыми. Вибір засобу для видалення патьоків свічки також повинен залежати від кольору і довжини ворсу килима. Для світлих килимків підійдуть більш агресивні розчини або спеціальні засоби, які можна знайти в магазинах побутової хімії чи господарських.

Що простіше прибрати: свіжий або застиглий віск?

Як прибрати віск з килима  найдієвіші і безпечні засобиОдвічне питання про те, який віск забирається легше, свіжий або вже застиглий. Слід відразу зазначити, що набагато простіше прибрати воскової потік відразу після перекидання свічки. У цей момент пляма ще не встигне вбратися в текстильну поверхню, втрати будуть не настільки жалюгідними.
Але трапляється так, що краплі воску на килимі бувають помічені занадто пізно, коли він вже застиг і «приріс» до ворсу. У цьому випадку не обійтися звичайним прогріванням або заморожуванням, доведеться використовувати агресивні суміші, які здатні розчинити воскове пляму і прибрати його з поверхні.