Як прибрати запах блювоти з килима: народні та професійні засоби

Як прибрати запах блювоти з килима: народні та професійні засобиВід несподіваної блювоти не застрахований жоден чоловік. Статися це може у будь-який час. Але не завжди можна встигнути добігти, приміром, до раковини, щоб не зіпсувати речі, що знаходяться в кімнаті. І якщо позбутися від блювотних мас не складно, то з виведенням неприємного запаху потрібно постаратися.

Як прибрати запах блювоти з килима

Зміст статті

 • Як прибрати запах блювоти з килима
  • Народні методи
  • Професійні засоби
  • Що ще можна зробити для видалення запаху

Будь-яке забруднення після блювання необхідно очищати відразу, не даючи можливість масам вбратися в килим.

Народні методи

Для позбавлення від запаху можна скористатися наступними способами:

 • Найпростіший спосіб — засипати забруднення содою і жорсткою щіткою рухами втерти в ворс, після залишити на 3 години.
 • Сода і лимонна кислота (2:1). Засіб необхідно нанести на килим і очистити щіткою.
 • Додати соду трохи кількість води до утворення кашки. Їй потрібно рівномірно обробити забруднену ділянку і залишити до засихання, після очистити щіткою.
 • Використання потертого господарського мила і крохмалю — на 500 г крохмалю потрібно 3 ст. л. мила. Рівномірно нанесіть сухий склад на проблемну зону, втріть щіткою, почекайте приблизно 45 хвилин і пропилососьте.
 • Нашатир (2 ч. л. на 500 мл води). Можна додати невелику кількість перетертого мила. Нанесеному на забруднену ділянку складом дають просохнути — бажано це робити на вулиці.
 • Як прибрати запах блювоти з килима: народні та професійні засоби

  Професійні засоби

  Також радять скористатися спеціальними ферментними сполуками.

  Ферментні очищувачі «Чудо природи» та «Діти і тварини» спеціально розроблено для позбавлення від різних запахів. Придбати їх можна в спеціалізованих магазинах побутової хімії. Засіб у великому обсязі потрібно нанести на 3 години.

  Увага! Не потрібно боятися запаху безпосередньо ферментного складу: коли пропаде блювотний запах, зникне і «аромат» хімічної речовини.

  Як прибрати запах блювоти з килима: народні та професійні засоби

  Що ще можна зробити для видалення запаху

  Фахівці радять 1 частина миючого засобу розмішати в 2 частинах води. Склад наноситься на забруднену зону і втирається щіткою.

  Це найбільш екологічні, недорогі та ефективні методи позбавлення від запаху блювоти. Певні з них можуть позбавити проблемну ділянку від забруднення і блювотного запаху, але і також трохи оновити килим, повернувши привабливий зовнішній вигляд.

  Але перш ніж почати позбавлятися від запаху, тим більше якщо ніколи перед цим не використовували певний засіб, його необхідно перевірити в якомусь непомітному місці, щоб не зіпсувати килим.