Як прибрати запах з килима: причини неприємного запаху, магазинні засоби, народні рецепти.

Як прибрати запах з килима: причини неприємного запаху, магазинні засоби, народні рецепти.Важко уявити комфортне житло без паласу або доріжки, постеленной на підлогу. Завдяки килимовому покриттю, житлова кімната стає теплою і затишною. Тканинні вироби володіють властивістю зберігати запахи предметів, які знаходилися на килимі тривалий час або рідин, розлитих на поверхню покриття. Видалення неприємних ароматів вимагає певних зусиль.

Причини неприємного запаху від килима

Зміст статті

 • Причини неприємного запаху від килима
 • Як прибрати запах з килима
  • Магазинні засоби
  • Народні рецепти

Якщо палас або доріжка видає неприємний запах, то, перш за все, з’ясовують причини його виникнення. Це дозволить підібрати ефективний засіб для видалення. Причини появи дратівної аромату можуть бути різні:

 • після придбання нового покриття, специфічний «душок» видають барвники, якими здійснювалася обробка матеріалу у виробничих умовах;
 • стійкий запах хімії утворюється при частому застосуванні активних органічних і хімічних засобів, якщо такі використовувалися в приміщенні;
 • подразнюючу аміачна сморід, притаманне житла, де проживають тварини і маленькі діти, які справляють нужду прямо на килим, після чого перебування в цій кімнаті стає не дуже комфортним;
 • стійкий запах вогкості відчутний при підвищеній вологості в приміщенні, якщо це обумовлено або мікрокліматом, або неправильною організацією прибирання, в результаті якої покриття не просихає;
 • тютюновий аромат вловлюється в приміщенні, в якому періодично або постійно курять;
 • якщо розлити на палас рідина або впустити їжу зі стійким запахом, то він буде дратувати все сильнішим, поки не буде повністю усунутий;
 • неприємний «аромат» залишається після блювоти, видалення якої не змінює ситуацію, а вимагає застосування радикальних заходів.

Як прибрати запах з килима: причини неприємного запаху, магазинні засоби, народні рецепти.

УВАГА! Підвищена вологість може бути звичною для мешканців квартири та її виявлення можливо тільки при наявності гігрометра, який покаже величину вимірювання. Переважне значення більше 75% є неприпустимим в житловій кімнаті!

Як прибрати запах з килима

Перш ніж застосовувати різні засоби, здатні поглинати специфічні аромати, виріб ретельно обробляють у місці забруднення або цілком, а потім висушують. Якщо такі заходи не рятують від настирливого запаху, то використовують більш серйозні заходи до усунення.

Як прибрати запах з килима: причини неприємного запаху, магазинні засоби, народні рецепти.

ДОВІДКА! Самостійно вимити або відіпрати палас цілком не представляється можливим через його розмірів і ваги. З виконанням такої процедури відмінно справляються автомийки, які обійдуться дешевше будь хімчистки і повністю освіжать килимове покриття.

Магазинні засоби

Для видалення ароматів ефективно використовувати спеціалізовані препарати, які поділяються:

 • на кисневі очисники;
 • порошкові засоби для виведення плям на основі ферментної;
 • нейтралізатори, які застосовуються в промислових масштабах для видалення виробничих запахів;
 • засоби на основі хлору.

Кисневі очисники розроблені для побутового використання і випускаються такими торговими брендами, як «Ваніш», «Попелюшка», «Амвей». Такий засіб розводять з водою у відповідності з інструкцією виробника, потім обробляють забруднену поверхню, для цього використовують губку або щітку. Після того як покриття просочиться емульсією, йому дають постояти час, вказаний в анотації по застосуванню, а потім видаляють за допомогою води або миючого пилососа.

Як прибрати запах з килима: причини неприємного запаху, магазинні засоби, народні рецепти.

ВАЖЛИВО! Засіб «Ваніш» застосовувати для шовкових і вовняних килимів не рекомендують, оскільки плямовивідник може змінити колір малюнка.

Порошки на основі ферментної виготовляють із застосуванням ензимів, які дозволяють позбутися від плям з органічним запахом самого неприємного походження:

 • блювоти;
 • крові;
 • фекалій і сечі.

Здатність вичищати органічні домішки, є незаперечною перевагою ферментних засобів. Але їх ефективність відбивається на вартості — вона досить висока.

Для позбавлення від органічних запахів ефективно застосування хлорних очисників. Такі засоби рекомендують застосовувати на килимах світлих відтінків. Це пов’язано зі здатністю препарату освітлювати фарбу.

Промислові засоби володіють високою ефективністю, завдяки здатності знищувати бактерії — джерела неприємних ароматів. Методика застосування всіх розчинів, схожа з вищеописаним способом для кисневих очисників.

УВАГА! Застосовуються препарати не дозволять позбутися повністю від насиченого запаху тютюну. Для повного усунення такої проблеми виконують косметичний ремонт, а килимове покриття – замінюють.

Народні рецепти

Відсутність в будинку спеціальних очищувачів для видалення запаху, дає можливість використовувати наявні в господарстві підручні засоби. До них відносять:

 • соду;
 • оцет;
 • мило;
 • перекис водню.

Пляма з неприємним запахом на натуральному килимі видаляють за допомогою перекису водню, якою заливають забруднену ділянку. Після висихання розчину дражливий аромат буде видалено.

Як прибрати запах з килима: причини неприємного запаху, магазинні засоби, народні рецепти.

УВАГА! При наявності синтетичних домішок в палаці, він може злиняти після обробки перекисом!

Слабкий запах видаляють мильним розчином. Для цього розводять столову ложку мила на обсяг води від 0,5 до 1 літра і обробляють поверхню. Потім промивають і висушують.

Соду розводять водою до кашоподібного стану, накладають на забруднене місце і залишають на 15-20 хвилин. Після цього всю консистенцію видаляють, дають просохнути обробленому ділянці і отримують покриття без запаху. Для видалення різких ароматів у содовий розчин додають ефірні масла.

В домашніх умовах можна приготувати чистячий засіб, який не поступиться за своїми властивостями промисловим препаратів. Для цього перемішують столовий оцет, перекис водню і воду в співвідношенні 1:1:1, по 100 мл, потім додають 1 чайну ложку прального порошку і збовтують. Забруднену ділянку покривають содою, а отриману рідину розподіляють по поверхні. Процес очищення буде видно по реакції змішаних компонентів. Через 1,5-2 години килим очищають від соди з допомогою щітки, видаляють емульсію і сушать виріб.

Ознайомившись з різними способами видалення неприємних запахів, кожен самостійно вибирає метод очищення, в залежності від причини появи та бюджетних можливостей.