Як прибрати жуйку з килима: народні та спеціальні засоби

Як прибрати жуйку з килима: народні та спеціальні засобиЖуйку люблять багато за оригінальний смак, за те, що не дає занудьгувати, дозволяє потренувати щелепи. Але в деяких випадках жуйка виявляється в місцях, де її не повинно бути, приміром, на килимі. Якщо була виявлена жуйка на килимі, не варто хвилюватися, існує безліч методів позбавлення від цієї проблеми.

Як прибрати жуйку з килима

Зміст статті

 • Як прибрати жуйку з килима
  • Спеціальні засоби
  • Народні методи
 • Відмінності видалення свіжої і засохлої жуйки

Для початку потрібно попередити, що правильно провести очищення килима від жувальної гумки зможуть лише фахівці в хімчистці за допомогою спеціалізованого обладнання і різних хімічних складів, выбирающихся з урахуванням матеріалу килима.

Під час самостійного очищення весь ризик покладається на вас. Перш ніж застосовувати будь-який спосіб очищення і використання різних засобів перевіряйте їх дія на непомітному куточку килима, щоб упевнитися, що цей варіант очищення підходить до килиму і не зможе його зіпсувати.

Як прибрати жуйку з килима: народні та спеціальні засобиСпеціальні засоби

Прибрати жувальну гумку можна з допомогою спеціальних спреїв, які створені для видалення жуйки. До найбільш популярним відносяться:

 • PROFIMAX Double Cleaner;
 • Domo;
 • МЕГАМ С.
 • Довідка! Спосіб використання дуже простий: нанесіть склад на забруднений килим, почекайте близько 5 хвилин, видаліть жуйку тупим ножем. Ці кошти не залишають плям.

  Як прибрати жуйку з килима: народні та спеціальні засоби

  Народні методи

  Якщо хочете врятувати килим від жувальної гумки народними способами, то потрібно виконати очищення максимально швидко. Чим довше залишається жуйка на поверхні килима, тим менше шансів на повне позбавлення від забруднення тканини. Є безліч способів:

 • Лід. Льодом можна скористатися, якщо необхідно отримати моментальний позитивний результат. Під дією низьких температур гумка стає твердою, втрачає свою клейкість і відпадає самостійно. Потрібно просто докласти до забрудненого ділянці шматок льоду і почекати певний час, поки він трохи не розтане, а гумка втратить клейкість.
 • Жуйка. Звучить абсурдно, але іноді позбутися від жуйки можна з допомогою іншої жувальної гумки. Необхідно її ретельно розжувати, а після розім’яти пальцями, щоб маса почала липнути. Накладіть її на забруднену ділянку і різко смикніть. Повторіть кілька разів, якщо відразу не вийшло.
 • Бензин. Ефективний метод, але небезпечний для матеріалу, а також для людського організму. Трохи бензину налийте на жувальну гумку і почекайте декілька хвилин. Потім зіскоблити ножем.
 • Спирт. Позбутися від гумки і впоратися липкість зможе допомогти спирт. Замість спирту часто користуються й іншими міцними спиртними напоями. Спочатку просочіть в спиртному шматок матерії, після гарненько змочіть загрязненый ділянку. Через невеликий проміжок часу можна прибрати жуйку з допомогою тупого ножа.
 • Скотч. Якщо почати видалення жуйки одразу ж після появи проблеми, то ефективно допоможе скотч. Потрібно маленький шматок липкої стрічки, після приклейте скотч до гумці і смикніть різким рухом. Якщо позбутися від гумки з першого разу не вийшло, то процедуру повторюють ще раз.
 • Як прибрати жуйку з килима: народні та спеціальні засоби

  Відмінності видалення свіжої і засохлої жуйки

  Засохлу жувальну гумку набагато складніше вивести з килима, так як вона вже перетворилася в щільну кірку на тканини. Набагато простіше видалити свіжу гумку. Але в цьому випадку можуть залишитися жирні сліди, вивести які в деяких випадках не може навіть дуже сильний плямовивідник.

  Якщо зовсім нічого не допомагає, то залишається тільки відвезти килим в хімчистку, там його очистять. Тут працюють професіонали, які впораються з поставленим завданням і не завдавати шкоди підлоговому покриттю. У цьому випадку використовуються безпечні засоби, які розраховані на певний тип матеріалу і його структуру.