Як робити багаторівневі стелі з гіпсокартону

Як робити багаторівневі стелі з гіпсокартону

Різнорівневі стелі з гіпсокартону виглядають ефектно і химерно, допомагають розбити приміщення на зони, кожна з яких може бути освітлена по-своєму. Дизайн та монтаж стелі представляє певну складність.

Багаторівневий стеля з гіпсокартону – особлива стельова площину, яка, в свою чергу, поєднує в собі відразу кілька елементів. Це може бути багаторівневий стеля стандартного виду, складний стелю, багаторівневий навісний стеля з підсвічуванням, багаторівнева натяжна стеля і так далі. У даній статті ми відштовхуємося тільки від дизайну нової для нас стельової конструкції, розбираємося, що нам необхідно для початку роботи і будуємо багаторівневий стеля в якому-небудь приміщенні нашого житла.

Як робити багаторівневі стелі з гіпсокартону

Що це таке

Багаторівневий стеля являє собою деяку кількість стельових площин, які конструктивно поєднуються. Воєдино можуть бути складені дуже різні матеріали, а тому, дані стелі часто називають комбінованими.

На даний момент, можливі підвісні багаторівневі стелі з гіпсокартону, багаторівневі стелі з ГКЛ і спеціальної натяжної плівки, стелі ГКЛ зі склом і інші варіанти.

Як робити багаторівневі стелі з гіпсокартону

Схема пристрою багаторівневих стель не особливо відрізняється від стандартних підвісних або однорівневих, так як вимагає дотримання плану робіт, певного алгоритму, якісного проекту і технології. Далі каркас і обшивка, чорнова і декоративна обробка.

Дизайн

Багаторівневий стеля з гіпсокартону повинен вирішувати наступні завдання:

 • зонування великих приміщень або квартир-студій, якщо з якихось причин неможлива установка міжкімнатних перегородок;
 • маскування комунікацій в порожнечах каркаса;
 • зорове збільшення і поглиблення приміщення;
 • створення особливого розсіяного освітлення в кімнаті, причому різні функціональні зони висвітлюються по-різному.

При цьому дизайн виходить з геометричних розмірів і параметрів приміщення. В залежності від співвідношення сторін або висоти стель потрібно вибирати ті чи інші варіанти заповнення стелі. Так, наприклад, монтаж круглого фрагмента асоціюється з центром приміщення, в центрі такого кола можна помістити самий яскравий світильник, відповідно, під ним розташовуються робочі місця або місце спілкування людей.

Варіанти з лінійними фрагментами, в залежності від орієнтації, дозволять зробити кімнату більш вузькою і довгою, або наблизити її форму до квадратної. Робити стелю потрібно відповідно до обстановкою інтер’єру і кольоровою гамою стін і меблів.

У вітальні

Вітальня просто створена для багаторівневої стелі, так як саме тут ми приймаємо гостей і хочемо показати, наскільки високо розвинений у нас хороший тон і смак сучасного стилю. Але для тих, хто далекий від марнославства, ми просто скажемо, що така стеля гарний і практичний, і якщо створений якісно один раз, то може не вимагати заміни протягом десятків років. Єдине, стелю необхідно буде трохи оновлювати, приміром, підфарбовувати.

Найбільш часто, у вітальні ми можемо спостерігати комбінації з натяжною стелею і барвистою декоративним підсвічуванням, адже сьогодні – це писк моди.

Як робити багаторівневі стелі з гіпсокартону

У спальні

В спальні зовсім необов’язково встановлювати стелю подібної конструкції, але це і не заборонено. Хоча ми раніше говорили про те, що для спальні ідеально підходить і однорівневий стеля з підсвічуванням, можна в даному приміщенні встановити і стельову площину в кілька рівнів. Наприклад, поставити легкий і плавний орнамент, який буде засвічений неоном або діодами, або симпатичний малюнок, який не буде напружувати і віддавати різкими елементами стилю хай-тек.

Як робити багаторівневі стелі з гіпсокартону

Також рекомендуємо прочитати:Як зробити стелю з гіпсокартону своїми руками
Акценти створення: двоярусні стелі з гіпсокартону
Основні моменти: обробка стель гіпсокартоном своїми руками
Дизайнерський стелю з гіпсокартону в коридорі

На кухні

А ось на кухні кілька рівнів стелі виглядають просто ідеально, і не просто виглядають, але і створюють деяку практичність. По-перше, в таку стелю можна запровадити практично будь-який дизайн, який вам необхідний у приміщенні для приготування та прийняття їжі. По-друге, встановивши правильне освітлення, завжди можна розділити кухню на зони. І, по-третє, говорячи саме про практичності, вбудувати в стелю основний і допоміжний світло, а також вентиляційні канали, адже на кухні без витяжки або систем заміни повітря просто нікуди.

Як робити багаторівневі стелі з гіпсокартону

У ванній кімнаті

Зздесь така стеля ми вважаємо зайвим, адже нам необхідна площину, яка зможе просто витримати характеристики приміщення і прикрасити його. Нагромаджувати ж два або три рівня стельової обробки у ванній буде зовсім нема чого. Хоча якщо ванна великої площі і також розділена на зони, то завжди можна і обіграти їх за допомогою подібної конструкції. Слід пам’ятати, що для ванної кімнати необхідно використовувати вологостійкий гіпсокартон.

Як робити багаторівневі стелі з гіпсокартону

Як зробити

Для того щоб робити своїми руками гіпсокартонні конструкції, потрібно мати ряд інструментів:

 • ножівка по металу для розрізання деталей каркаса;
 • ножі для вирізування деталей з гіпсокартонного листа;
 • для обробки країв рубанок для обробки граней розрізаних аркушів;
 • дрилі і шуруповерти для висвердлювання отворів і кріплення гкп до каркасу;
 • електричний лобзик для випилювання криволінійних поверхонь;
 • голчастий валик, щоб робити перфорації гіпсокартону.

Монтаж таких стель немислимий без міцної сходів.

Пристрій

Загалом, багаторівневі стелі сконструйовані за тим же принципом, що і однорівневі. Гіпсокартонні фрагменти своїми руками прикріплюються до спеціального металевого каркасу, виконаному із спеціальних профілів. Зазвичай листи другого або третього рівня займають менше місця, ніж перший рівень, тому їх додатково обробляють з торців гіпсокартоном. Монтаж цих деталей займає істотну частину процесу.

Кожен новий рівень буде робити стелю більш масивним, отже, необхідно більш ретельно кріпити риштування до стін стелі.

Каркас потрібно зробити своїми руками з профілі, що кріпляться до підвісу і напрямного профілю, прикрученому до стін.

Якщо говорити про більш простих конструкціях, з яких ми і будемо починати, то готові відразу заявити, що пристрій багаторівневих стель не стане для вас завданням підвищеної складності, тим більше, якщо ви давно з нами і розумієте технологію гіпсокартонної стелі.

Як робити багаторівневі стелі з гіпсокартону

Створення проекту

Конструкція багаторівневої стелі передбачає правильної побудови на стельової площини не тільки одного ряду профілів, але і наступних. Важливо і те, як буде обшитий кожен з каркасів, скільки на це піде профілю та гіпсокартону, яким чином кріпити матеріал один до одного і до стін.

Як робити багаторівневі стелі з гіпсокартону

Коротше кажучи, спочатку ми малюємо схеми багаторівневих стель, розставляємо самі рівні і робимо ескіз-начерк, який нам стане в нагоді при формуванні стельової площини з гіпсу.

У проект також необхідно внести всі виміри, які слід зробити заздалегідь, розрахунки матеріалів та допоміжних елементів.

Не забувайте, що кожна окрема площину зажадає від себе додаткових витрат по матеріалу та оздоблення, але пам’ятайте й те, що зовсім необов’язково укладати гіпсокартон двома-трьома шарами в одному і тому ж місці, так як проміжні або глибокі шари можна залишити з оголеним каркасом, обшивши тільки останній.

Розмітка

У загальний план дій вам необхідно внести не тільки розміри, але і розташування кожної окремої площині, адже саме за схемою далі ви будете робити розмітку на реальних стінах і стелі. Виготовлення багаторівневих стель просто неможливо без якісної і вкрай точної розмітки.

Як робити багаторівневі стелі з гіпсокартону

Природно, у кожного майстра можуть бути деякі зміни, але основа єдина:

 • Як робити багаторівневі стелі з гіпсокартонуРозмітка стелі починається зі стін, за якими відразу відбивається перший, найближчий до стелі рівень нового стелі з гіпсокартону. Як це робиться, ви вже знаєте. Тут можна повністю повторити систему розмітки однорівневих стель і зробити розмітку водним рівнем, відбити лінії по периметру, задати напрямки поперечного профілю з допомогою фарбувальної шнурки і так далі;
 • Не забувайте використовувати для роботи всі необхідні інструменти, не ігноруйте рівень і висок, нівелір і різноманітні допоміжні елементи, без яких іноді нічого зробити практично неможливо;
 • Встановлюйте позначки на стелі, де необхідно буде посилювати основний каркас, відразу, адже потім усі площини ви просто закриєте каркасом і листами гіпсу. Посилення ми радимо в тих місцях, де ви будете навішувати додаткові площини ГКЛ, хоча все залежить від розмірів аркуша (в деяких випадках, і навіть в їх більшості, посилення каркасу не потрібно);
 • Розмітка наступного рівня повинна бути продумана ще на етапі макета першого, але виробляється вона вже після установки однорівневого стелі. Далі, розмічається наступний рівень на стіні і вже готової площині з гіпсокартону.

Профіль і допоміжні елементи

В даному розділі статті ми не відкриємо для вас нічого нового, адже основними матеріалами для виробництва каркаса під стелю з ГКЛ є профілі UD і CD. Тобто, по стінах ви пускаєте направляючий профіль під гіпс, а в нього закладаєте стельовий профіль, з якого формується сам каркас. Крім того, саме з профілю CD ми і будемо доповнювати загальну конструкцію криволінійними елементами.

Як робити багаторівневі стелі з гіпсокартону

Використовувати в монтажі багаторівневих стель ми будемо і деякі додаткові елементи – з’єднувачі, підвіси та інші, які допоможуть нам якісно зв’язати конструкцію воєдино і посилити її, додавши необхідної жорсткості.

Як робити багаторівневі стелі з гіпсокартону

Каркас

Каркас під наш стеля встановлюється дуже просто. Спочатку це каркас під перший рівень, з яким ми багато разів перетиналися в наших минулих публікаціях, і тільки потім установка каркаса під другий рівень.

Починається все з встановлення направляючого профілю по стінах, строго по розмітці. Далі, установка підвісів і поперечен, рівень яких регулюється нівелює ниткою, що простіше всього. Каркас закріплюється і обшивається гіпсокартоном, після чого можна переходити до другого рівня.

Як робити багаторівневі стелі з гіпсокартону

Тут все починається з розмітки, про яку має бути згадка в проекті стелі і його схемою. Розмітка під другий рівень проходить на певній відстані від першого рівня по стіні, а також по самому стелі. Це може бути направляючий профіль по стіні, який опущений на ширину стельового профілю, який лягає на перший рівень стелі.

Але ситуація може бути і трохи інший, коли між рівнями необхідно зробити зазор побільше. Приміром, на перший рівень можуть бути встановлені підвіси (в несучі профілі стелі), на стіни по периметру зроблена відбиття під направляючий профіль, і далі збір каркаса.

Як робити багаторівневі стелі з гіпсокартону

Обшивка

Гіпсокартонні багаторівневі стелі обшиваються строго послідовно. Обшивка відбувається стандартно, з дотриманням технології установки ГКЛ на металевий каркас.

Але, підвісні багаторівневі стелі мають і деякі відмінності. Наприклад, перший рівень під другим можна і не обшивати до кінця, щоб заощадити трохи матеріалу. Крім того, завжди можна створити незалежний каркас на тягах, що і практикують деякі майстри, хоча ця ідея багатьом здається не зовсім правильною.

Як робити багаторівневі стелі з гіпсокартону

Багаторівневі стелі з підсвічуванням і різноманітними комунікаціями виконуються мінімум в чотири руки, адже вам важливо не тільки правильно прикласти лист до каркаса і закріпити ГКЛ на металевому профілі, а й завести дроти, вентиляційні канали тощо. Якщо немає можливості працювати удвох, можна використовувати стійки й упори під гіпсокартон.

Як робити багаторівневі стелі з гіпсокартону

Трирівневі стелі

Зазвичай обмежуються дворівневими стелями, які дозволяють створити незвичайне освітлення. Всі наявні варіанти трирівневих стель увазі дизайн і виконання їх у вигляді оригінальних конструкцій або цілих панно, створюють на стелі абстракціоністських фігури або подібність багатошарових люстр. Така стеля доречний при висоті не менше 3,5 метрів, так як обидва додаткових шару займуть не менше 20 см, будуть тяжіти своєю масою над людиною. Не всі люди спокійно переносять масивні конструкції над своєю головою.

Виготовлення своїми руками

Загалом, дизайн і пристрій багаторівневих стель принципово не відрізняється від простих гіпсокартонних стель, тільки більш трудомістко, складно у виконанні, як правило, призводить до великої кількості помилок у монтажі каркаса і розміщення на ньому гіпсокартонних листів.

Монтаж починається з виготовлення каркаса. Каркас встановлюється на стіни, додатково прикріплюється своїми руками до стелі. Необхідно ретельно витримувати горизонтальне напрям каркаса, посилюючи його максимальним чином.

Практично завжди дизайн багатоярусного стелі містить криволінійні елементи, які можна зробити гнучкою по матриці. Необхідно ретельно встановити своїми руками решетування стелі, прикріпивши до неї всі криволінійні боковини каркаса.

Особлива трудність – робити криволінійні частини гіпсокартону. З плоского листа їх випилюють лобзиком, а бічні поверхні криволінійних фрагментів отримують гнучкої гіпсокартону у вологому вигляді.

Дуже бажано мати рівна бетонна стеля, щоб не робити додатковий шар з гіпсокартону. Тоді потрібно буде зробити і укласти всього 2, а не 3 шари.

Різнорівневі стелі з гіпсокартону виглядають ефектно і химерно, допомагають розбити приміщення на зони, кожна з яких може бути освітлена по-своєму. Завдяки властивостям гіпсокартону, різні рівні можна зробити своїми руками за допомогою криволінійних конструкцій різних розмірів, розфарбовані в різні відтінки. Дизайн та монтаж стелі представляє певну складність.

Монтаж багаторівневих стель (відео)

Галерея: багаторівневі стелі з гіпсокартону (20 фото)

Як робити багаторівневі стелі з гіпсокартонуЯк робити багаторівневі стелі з гіпсокартонуЯк робити багаторівневі стелі з гіпсокартонуЯк робити багаторівневі стелі з гіпсокартонуЯк робити багаторівневі стелі з гіпсокартонуЯк робити багаторівневі стелі з гіпсокартонуЯк робити багаторівневі стелі з гіпсокартонуЯк робити багаторівневі стелі з гіпсокартонуЯк робити багаторівневі стелі з гіпсокартонуЯк робити багаторівневі стелі з гіпсокартонуЯк робити багаторівневі стелі з гіпсокартонуЯк робити багаторівневі стелі з гіпсокартонуЯк робити багаторівневі стелі з гіпсокартонуЯк робити багаторівневі стелі з гіпсокартонуЯк робити багаторівневі стелі з гіпсокартонуЯк робити багаторівневі стелі з гіпсокартонуЯк робити багаторівневі стелі з гіпсокартонуЯк робити багаторівневі стелі з гіпсокартонуЯк робити багаторівневі стелі з гіпсокартонуЯк робити багаторівневі стелі з гіпсокартонуЯк робити багаторівневі стелі з гіпсокартонуЯк робити багаторівневі стелі з гіпсокартонуЯк робити багаторівневі стелі з гіпсокартону