У мережі можна знайти величезну кількість відео та інформаційних статей, де пояснюють, як розібрати той чи інший мікрофон. Але їх дуже багато і всі вони розкидані по різних сайтах. До того ж більшість відео дуже довгі і записані неякісно. Мета даної статті – зібрати разом всі відомості про складання мікрофонів.

Як правильно розбирати мікрофон

Зміст статті

 • Як правильно розбирати мікрофон
 • В залежності від моделі і конструкції пристрою
 • Які можуть виникнути труднощі

Інформація про те, як розібрати пристрій зазвичай потрібна для того, щоб полагодити його, замінити які-небудь деталі або просто вивчити його будову. При дотриманні всіх інструкцій, розібрати його можна без праці. Бажано при собі мати маленьку викрутку, але може підійти і кухонний ніж з тонким лезом. Найголовніше тут – уважно слідувати інструкціям і вибирати саме ту, яка підійде для конкретного виду мікрофона.

Важливо! Розбирати мікрофон потрібно дуже акуратно, так як деякі деталі дуже крихкі і легко ламаються.

В залежності від моделі і конструкції пристрою

Інструкції для різних моделей:

 • Для караоке WS-858. Спочатку від пристрою потрібно відкрутити капсуль (мікрофонна решітка, в яку говорять). Потім зішкребти з корпусу наклейки скальпелем або ножем – під ними будуть болти. І відкрутивши їх, деталі легко відійдуть один від одного.
 • Мікрофон ACG. Здається, що цей мікрофон розібрати неможливо але насправді все просто. Потрібно зняти кришку, вийняти батарейку, відкрутити капсуль і зняти головку (акуратно, намагаючись не розірвати два дроти). А щоб витягнути мікросхему, потрібно натиснути на верхню стінку западини для батарейки.
 • Genius. Розібрати це пристрій, напевно, найпростіше. Потрібно просто зняти кришку капсуля і дістати провід з мікрофоном на кінці.
 • Студійний ISK BM-800. Розібрати його також дуже просто. Відкручуємо кришку знизу, знімаємо корпус і при бажанні відкручуємо капсуль.
 • Mi-mi. Знімаємо наклейку, під якою будуть два болтика з двох сторін, відкручуємо їх. Потім потрібно підчепити капсуль і зняти його, під ним будуть чотири болта, які також потрібно відкрутити. Виймаємо колонку, під якою знову відкручуємо два болта. Далі знімаємо корпус, і нутрощі мікрофона легко від’єднуються один від одного.
 • Від навушників. Відкрутіть гвинт (він там всього один) і зніміть пластиковий корпус. Всередині будуть два дроти припаяних до пристрою, який можна підчепити пальцями і легко витягнути.
 • Конденсаторний Samson Meteor. Потрібно відкрутити гвинти на бічній стороні пристрою, а потім обережно витягти захист. Щоб витягти сам капсуль, потрібно відкрутити гвинти на пластиковому дні захисту. Всередині капсуля буде поролонова підкладка, з-за якої витягнути нутрощі буде досить складно. Потрібно акуратно тягнути за кінець дроту, поки сам мікрофон не вийде.
 • Які можуть виникнути труднощі

  У більшості випадків пристрій не виходить акуратно розібрати – чи рвуться дроти або ламається сам корпус. Щоб цього уникнути, треба уважно вивчити всю інформацію про модель, щоб знати, що у нього всередині. Також проблеми можуть виникнути з тим, щоб відкрити корпус, так як у деяких, на перший погляд, можна не помітити ніяких болтів. Так що потрібно уважно оглянути будову, адже іноді болти заховані під наклейкою фірми або приховані під панеллю з кнопками.

  Також буде легше тим, у кого є великий набір викруток. В нагоді тут і досвід або елементарні знання про електроніці, так як більшість людей навіть не уявляють собі, як працює мікрофон, а без цих знань розібрати його буде складніше. Також деякі мікрофони розібрати дуже складно і доведеться запастися терпінням.