Зміст

  • Стандартна ширина воріт в гаражі
  • Що потрібно врахувати при виборі просвіту гаражних воріт?
  • Вибір габаритів воріт для двох автомобілів
  • Особливості вибору ширини прорізу для джипа

Перед початком будь-якого будівництва необхідний етап планування. Якщо при будівництві будинку проект складається заздалегідь, то габарити гаража його воріт, зокрема, їх ширина, викликають чимало запитань.

Типові металеві гаражні ворота

Перш ніж вибрати величину оптимального просвіту в гаражі, необхідно розглянути ряд факторів, що впливають на те, яка вона буде. На розмір отвору впливають число машин, їх габарити, розмір будівлі і т. п.

Стандартна ширина воріт в гаражі

Однозначної стандарту на розмір отвору в гаражі по ширині просто немає. Є найбільш популярні габарити – вони складають приблизно 2,2 – 3,0 м.

Якщо обставини складаються так, що ви запланували певну величину просвіту воріт гаража, а торговий центр не може запропонувати вам влаштовує вас варіант, доводиться оформляти замовлення і деякий час почекати. При замовленні гаражних воріт важливо врахувати приналежність підприємства, яке займається виробництвом воріт. Так, англійські та американські підприємства при виготовленні продукції використовують власні міри довжини (дюйм, фут). Хоча багато хто в першому наближенні знають співвідношення заходів, застосовувати їх у будівництві поки що важко. Слід враховувати, що в різних фірмах використовується різний крок збільшення ширини.

Таким чином, про яких-небудь єдиних стандартах говорити не доводиться. Мова йде виключно про таке поняття як оптимальна ширина.

Розміри секційних гаражних воріт

Що потрібно врахувати при виборі просвіту гаражних воріт?

Насправді, факторів, що впливають на вибір ширини прорізу в гаражі, досить багато, але в кожній ситуації – свій підхід. Отже, від чого потрібно відштовхуватися в першу чергу?

  • Марка і габарити авто. Ширина прорізу повинна бути підібрана таким чином, щоб можна було вільно в’їхати в гараж. Це і зручно, і безпечно.
  • Фірма-виробник. Кожне підприємство-виробник має свої габарити та конструктивні особливості конструкцій для загородження.
  • Різні типи загороджувальних пристроїв (секційні, підйомні, відкатні ворота, рулонні) мають певну специфіку установки. Найбільш компактний варіант – рулонний, що не вимагає для установки та експлуатації додаткового місця. Набагато менш зручні в експлуатації підйомні ворота з цілісною конструкцією воротного полотна. Для установки відкатної конструкції необхідно додаткове місце для відкату полотна (приблизно половина його величини). Секційні ворота досить зручні, але необхідно місце для розміщення бічних напрямних і притолоки.
  • Можливість внесення змін в конструкцію гаража.
  • Можливість покупки авто з великими габаритами. Якщо тільки дозволяють розміри гаража, не слід робити просвіт воріт «урівень». Ніяка економія коштів цього не виправдовує! Якщо ви думаєте з часом придбати авто великих розмірів, ворота можна і потрібно робити «на виріст».

Оптимальна воротного отвору для одного авто

Як зазначалося раніше, єдиного стандарту для просвіту воріт немає, тому його значення вибирається в залежності від габаритів авто та виходячи з міркувань зручності для власника. У більшості випадків, мінімальна ширина розраховується так: додають до значення ширини авто приблизно на 0,2 м у кожний бік. Щоб в’їжджати в гараж більш вільно, швидко й без найменшого ризику, можна додати до кожної із сторін по 0,3 – 0,5 м.

Вибір габаритів воріт для двох автомобілів

В даній ситуації головну роль грають не габарити машин, а розміри автогаража. Якщо розмір гаражної стіни – від 6 м, можна розглянути два варіанти: з одними або з двома воротами.

Варіант з одними воротами. Оптимальна ширина їх складе приблизно 5 – 5,5 м. Якщо під’їзна доріжка має достатньо місця, при такій ширині воріт в гараж можна в’їжджати на двох автомобілях одночасно. При таких великих розмірах слід подбати про те, щоб полотно мало ребра жорсткості. У цьому випадку полотно не деформується під дією власної ваги або вітрового навантаження. Дуже важливо утеплити автогараж, оскільки через широкий отвір відбувається витік тепла. Для збереження тепла в холодну пору року, для зручності роботи у гаражі в зимовий час, доцільно оснастити ворота хвірткою.

Двоє воріт в одному гаражі. Ширина кожного отвору складе 2,5 м. При цьому зростає безпека виїзду і зручність експлуатації такої конструкції. Без сумніву, такий варіант буде мати більшу вартість, ніж одні ворота на два автомобіля. Саме з міркувань безпеки краще ставити двоє воріт, попередньо розрахувавши їх оптимальну ширину.

Особливості вибору ширини прорізу для джипа

Принцип вибору габаритів отвору приблизно такий же, як і для інших авто. Особливість тут одна: потрібно враховувати не тільки велику ширину, але і значну висоту такого авто. При розрахунку ширини отвору потрібно врахувати і збільшення ширини джипа за рахунок бічних дзеркал. Практика показує, що оптимальна ширина гаражних воріт для того, щоб джип міг комфортно в’їхати, становить 3,0 – 3,5 м.

Якщо є два автомобілі, один з яких джип, стіна в гаражі, на якій розташовуються прорізи воріт, повинна бути від 7 м. Якщо більше – то це добре, оскільки можна з комфортом розмістити машини в гаражі, і відкривати двері, нічого не побоюючись.

Звичайно, за нестандартне полотно доведеться трохи переплатити. Але результат того вартий!