Зміст

  • Стандартні розміри гаражних воріт
  • Гаражні ворота: оптимальна висота
  • Збільшуємо висоту воріт

Якщо ви замовляєте чи виготовляєте самостійно гаражні ворота, точне визначення розмірів відіграє найважливішу роль. Якщо гараж будується за типовим проектом, особливо замислюватися не доводиться. Значення висоти воріт в цьому випадку приймається таким, яке найбільш часто зустрічається у подібних будівлях.

Види воріт для гаража

При самостійному будівництві гаража все габарити підбираються власноруч. При цьому враховуються розміри гаража, автомобіля, можливість дистанційного відкривання і т. п. Доцільно врахувати ймовірність покупки машини більшого розміру.

Вважається, що стандартна висота гаражних воріт становить 2500мм; при ширині 2200-2800мм. Але не факт, що вам підійдуть саме ці параметри. Необхідно проводити виміри самостійно, враховуючи власні уподобання і параметри гаража.

Стандартні розміри гаражних воріт

Вони приймаються за умови, що в перспективі будуть купуватися машини приблизно одного типу і розмірів. При цьому оптимальним є співвідношення ширини і висоти 2500х2000мм. Якщо ж ви збираєтеся з часом придбати автомобіль з великим кліренсом і верхнім багажником, то стандартна ширина і висота отвору повинні бути збільшено щонайменше на 0,3 м.

При цьому не можна виходити за межі розумного: в’їзд під саму висоту стелі буде виглядати, щонайменше, дивно. Якщо ж ви купуєте готовий гараж, змінити його висоту вже не можна.

Якщо мова йде про таких комерційних автомашинах, як хури і вантажівки, то стандартна ширина воріт становить 3500 — 4000 мм при висоті не менше 3000мм. При цьому не потрібно забувати про реальну висоті машини: є фури висотою до 4м. Якщо в якості автомобіля для перевезень вантажів використовується газель, оптимальна висота становить 3000мм, при такій же ширині.

Гаражні ворота: оптимальна висота

Якщо ви є власником звичайного легкового авто, оптимальна висота воріт вашого гаража складе близько 2 м. Однак слід пам’ятати, що встановити ворота в стелю не тільки недоцільно, але часто просто неможливо. Не кажучи вже про те, що це незручно. Саме тому при визначенні висоти потрібно враховувати тип ворітної конструкції.

В даний час одержали широке поширення секційні ворота. В їх основу покладено сендвіч-панелі товщиною близько 40мм із сталевого листа з оцинкуванням. З’єднання еластичними ущільнювачами забезпечує значну міцність конструкції і зручність в експлуатації.

Секційні ворота в гараж

Ворота секційного типу можуть відкриватися як вручну, так і за допомогою блоку дистанційного керування. Вони можуть використовуватися як в побуті, так і на виробництві (використання секційних конструкцій дозволяє збільшити висоту до 6000мм).

Рулонні ворота, зібрані з ламелей шириною до 2 см, можна вважати окремим випадком секційного типу. При відчиненні вони збираються в рулон: полотно намотується на вал і ховається в спеціальний короб. Не слід плутати рулонні ворота з ролетної конструкцією (в цьому випадку, полотно не згортається в рулон, а ховається в коробі). Істотним недоліком таких рішень є те, що при висоті воріт в гаражі більше 2,5 м конструкція не виглядає по-справжньому красиво.

Ще один популярний варіант — підйомні гаражні ворота. Необхідною умовою для їх встановлення є вільний простір перед приміщенням гаража (не менше одного метра). Їх стандартна висота — 2,2 м; для виробничих об’єктів — 5-6м. Матеріал виготовлення таких воріт — високоякісна сталь. Високі вимоги по міцності пред’являються до опор, кріплень і рейок, оскільки вони беруть на себе максимальне навантаження.

Перевагою такої моделі є безпека і невибагливість у догляді. Істотний недолік в тому, що надмірно інтенсивна експлуатація воріт може привести до зменшення терміну служби (рекомендують проводити відкривання-закривання воріт не більше, ніж 10 разів на добу).

Збільшуємо висоту воріт

Що можна зробити, якщо габарити воріт розраховані на одну марку автомобіля, а згодом придбано авто з великими розмірами?

  • Найпростіший вихід із ситуації – це випадок з розпашними воротами. Якщо необхідно збільшити висоту, отвір збільшується зверху: ворота знімаються з петель і додатково довариваются металеві листи. Місця зварювання ретельно маскуються. Щоб шов не було видно, полотно фарбують у кілька шарів.

Можна зробити і зовнішню обшивку воріт. Такий пересторогою не слід нехтувати, оскільки зварювальний шов — це сигнал зловмиснику (зломщики зазвичай шукають найвразливіше місце, щоб можна було розкрити гараж).

  • Якщо ви власник ролетних або секційних воріт, вам належить вирішити задачку трохи складніше. Труднощі в тому, що основні елементи кріплення встановлювалися під саму стелю, на максимальну висоту. Значить, доведеться зняти механізм відкривання, направляючі, короб і т. п. Тому рекомендується відразу робити ворота «на виріст»: а раптом господар захоче обзавестися «газеллю» або мінівеном?
  • Якщо потрібно збільшити висоту підйомних воріт, розмір отвору можна збільшити без особливих труднощів, оскільки механізм їх відкривання ніяк не залежить від висоти стелі. Але все не так просто. Кріпильні механізми доведеться все одно замінити більш потужними, оскільки ворітна конструкція стане масивніше.

Ще один фактор, який доводиться враховувати наявність приводу автоматизації. Наприклад, при збільшенні висоти розпашних воріт конструкція при відкриванні буде відчувати велику вітрову (вітрильну) навантаження. Тому потрібно більш потужний автоматичний привід.

Оптимальна висота воріт в гаражі становить близько 2,5 м, стандартна — 2 — 2,5 м. Такий підхід дозволяє виготовити і змонтувати конструкцію самостійно, без зайвих грошових та організаційних витрат.