Зміст

  • Основні матеріали
  • Основні етапи проектування воріт
  • Ворота з профілю своїми руками

Гаражні та дачні ворота нерідко виготовляються своїми руками. Це пов’язано з порівняльною простотою їх виконання і невисокою ціною на матеріали.

Ворота з профільної труби

До того ж готові гаражні ворота досить складно транспортувати (особливо якщо ділянка віддалений від автомобільних доріг).

Основні матеріали

Гаражні ворота з профілю мають досить просту конструкцію: каркас і матеріал для обшивки комірних стулок. Останнього є кілька варіантів, але основа, як правило, робиться з профтрубы.

Профільна труба виготовлена зі сталі різних марок, з термічною обробкою або без неї. Форма перерізу буває різною: у вигляді квадрата, прямокутника або овалу. Квадратна або прямокутна варіація передбачає менша витрата металу, що значно здешевлює конструкцію.

Обшивка воріт з каркасом з профілю виконується із наступних матеріалів.

  • Профільний лист. Він надзвичайно міцний, стійкий до впливу опадів, має невелику масу, доступний за ціною.
  • Металеві листи. Для більшої корозійної стійкості бажано використовувати оцинкований матеріал.
  • Дерево: як обшивального матеріалу використовується дошка. Дерев’яна обшивка грунтується, а потім покривається фарбою або лаком. При цьому можна досягти непоганого декоративного ефекту, але міцність таких воріт невелика.

Основні етапи проектування воріт

Незважаючи на просту конструкцію гаражних воріт орного типу, перед початком їх виготовлення своїми руками потрібно зробити ескіз.

Ось алгоритм дій:

  • Визначення розмірів стулок воріт. Гаражні ворота по своїм параметрам повинні бути сумірні з розмірами авто. При цьому потрібно врахувати площа, яку займе стулка при відкриванні (подумки малюємо траєкторію її руху). Те ж саме з іншою стулкою.
  • Виконання креслення або ескізу. На ескізі зображується рама із зазначенням габаритів. Стулки повинні мати такі розміри, щоб вільно входити в раму. Обов’язково вказують, де розташовуються ребра жорсткості. Якщо виготовляються не гаражні, а зовнішні ворота, то вказуються також розміри стовпів під опори.
  • Напевно, зайве говорити про те, що креслення або ескіз потрібно зробити з суворим дотриманням масштабу. По кресленню розраховується витрата матеріалів (довжина труби і кількість матеріалів для обшивки). При цьому якщо при підрахунку площа стулок вийшла великий, зростає їх парусність. Отже, перетин використовуваної труби потрібно збільшити.

Ворота з профілю своїми руками

Головне, що потрібно від майстра, який бажає зробити таку конструкцію своїми руками: щоб він вмів працювати зі зварювальним апаратом.

Зварювання металевих воріт

Порядок дій наступний.

Відрізок профільної труби (перетин залежить від ваги конструкції і ступеня парусність) очищається від бруду та іржі за допомогою щітки з металу. Очищена труба знежирюється і грунтується. Після висихання ґрунтовки можна забарвити трубу.

Виготовлення зовнішніх воріт передбачає зведення стовпів для опор. Вони можуть бути металевими, цегляними і дерев’яними. На стовпах необхідно зробити стійки для подальшого закріплення петель.

Раму воріт зварюють по кутах. При цьому геометрія рами постійно контролюється (вона обов’язково повинна знаходитися в одній площині). Зазвичай для цього застосовують стовпчики з цегли однакової висоти. Тільки після того, як рама ретельно виставлена, можна починати зварювальні роботи.

До рами приварюються опорні майданчики для закріплення. Отриманий каркас кріпиться до стін за допомогою анкерів або на заставні з металу.

Перед зварюванням стулок готують відрізки труби потрібного розміру. Їх доцільно розмістити всередині профільної рами, щоб домогтися повної відповідності розмірів. Для гарного закриття воріт залишають зазори: з боку петель на 0,5 товщини їх половинок; з протилежного боку на 7 мм.

Після закінчення підготовчих робіт можна зварювати стулки. З’єднувальні шви потрібно зашліфувати. Для додання воротах більшої стійкості і зменшення парусності потрібно зробити ребра жорсткості (їх виготовляють з профільної труби меншого діаметру або металевого куточка).

Тепер потрібно нарізати матеріал для виготовлення обшивки. Дошки кріпляться саморізами, обшивка з металу приварюється до каркаса.

Останній штрих — приварювання петель (на стулку і ворітну раму). Утримати ворота в правильному положенні тільки своїми руками не можна, тут необхідний помічник.

Гаражні або зовнішні ворота готові. Тепер можна покрити їх лаком або фарбою.