Зміст

 • Відмінні риси конструкції
 • Збираємо та встановлюємо відкатні ворота на консольної основі самостійно

У сучасному світі стрімко зростає кількість автолюбителів, які все більше цінують комфорт і зручність. Ці два фактори стосуються не тільки машин, але і облаштування гаража і дворового домашнього простору, куди вони в’їжджають в повсякденному житті.

Головною деталлю в цьому плані є в’їзні дворові або гаражні ворота.

Відкатні ворота в гараж

Сьогодні існує безліч різних конструкцій таких виробів, однак найбільш зручними з них є відкатні консольні ворота.

Структура цього типу являє собою суцільну стулку у вигляді відкатного полотна, яке рухається завдяки консольних балок і вимагає додаткового місця при відкритті. Тому такий виріб підійде більше для облаштування двору, а не гаража.

Якщо ж лицьові стіни, прилеглі до гаражного отвору, достатнього розміру і дозволяють встановити подібну конструкцію, можете сміливо зупиняти свій вибір на моделях відкатного типу.

Відкатні ворота з консольним механізмом доставлять вам задоволення при використанні. Тепер вам не доведеться витрачати свої сили і час на отворение стулок і замків, як при орному типі конструкції. Завдяки легкому руху вашої руки ворота плавно відкриються, не видаючи зайвих звуків.

А якщо встановити на них автоматичний привід, отримаєте найвищий рівень зручності, керуючи виробом дистанційно за допомогою пульта управління.

Відмінні риси конструкції

Консольне споруда на відміну від інших видів відкатних воріт найбільш практично і зручно. Справа в тому, що застарілі моделі припускали наявність підтримуючих верхніх і нижніх направляючих, по яких пересувалися наземні ролики, встановлені по краях воротного полотна. Такі вироби називали відкатними воротами на рейковій основі.

З розвитком нових технологій з’явилися відкатні ворота з сучасної консольної системою, яка більш проста і довговічна. Принцип дії тепер полягає в тому, що по всій довжині нижньої сторони стулки монтується металева консоль, а ролики встановлюються в забетонованої основі на землі праворуч або ліворуч від внутрішньої сторони отвору.

Так, ворітної полотно з консольним підставою встановлюється на роликові блоки. Додаткову стійкість стулці забезпечують спеціальні роликові швелери, які кріпляться до верхнього її краю і опорних стовпів. В результаті без зайвих рам, противаг і власників полотно плавно пересувається на консолі вздовж паркану, при цьому економиться досить багато місця.

Відкатні ворота на дачу

Повністю змайструвати такі ворота своїми руками можливо, однак для цього вам знадобиться ретельно провести заміри отвору і підготувати певні деталі, без яких функціонування відкатної системи неможливо.

Краще всього в цьому випадку купити вже готовий комплект виробу в спеціалізованому магазині, зібрати та встановити його самостійно. Якісні набори містять детальну інструкцію, дотримуючись якої зі збіркою та монтажем впорається людина, що не володіє глибокими будівельними та інженерними навичками.

Враховуйте, що повноцінний комплект консольних воріт повинен містити такі складові:

 • консольна напрямна;
 • верхній контролюючий швелер з роликами;
 • верхній і нижній уловлювачі;
 • консольні заглушки;
 • ворітної полотно із каркасною основою;
 • зубчаста рейка (для пересування полотна при встановленій автоматики);
 • консольні ролики з вбудованими підшипниками;
 • електричний привід.

З усіх цих елементів збираються повноцінні відкатні ворота консольного типу. При самостійній збірці і монтажі ви можете скористатися вже готовим комплектом або знайти кожну деталь окремо. В останньому випадку дуже важливо, щоб всі складові підходили і відповідали загальним задумом конструкції.

Схематичне зображення відкатних воріт

Встановивши відкатні ворота на консольної базі, можете користуватися ними вручну, обладнавши їх зручними ручками та замками. Але краще всього, звичайно ж, встановити автоматичний привід, який працює завдяки спеціальним зубчастим рейках. Ці металеві панелі прикріплюються у відповідному місці з внутрішньої сторони воротного полотна. На бетонній основі встановлюється сам привід з деталлю, яка, стикаючись з пазами рейки, призводить ворота в дію.

Зубчаста рейка і привід для відкриття воріт

Така рейкова консольна система для відкатних воріт забезпечує найвищий рівень захисту від злому, тому ви можете сміливо забути про монтажі дорогих додаткових замків. До того ж багато такі приводи передбачають кілька автономних режимів експлуатації. Якщо у вашої автоматики є спеціальні фотоелементи, ви можете встановити режим автоматичного реагування і відкриття при наближенні автомобіля, що ще більше підвищує рівень зручності.

Збираємо та встановлюємо відкатні ворота на консольної основі самостійно

Перед початком будь-яких будівельних та монтажних робіт потрібно підготувати в’їзний отвір у дворі. Спочатку точно виміряйте проміжок між закінченнями забору та його висоту. Після отримання необхідних цифр продумайте всі особливості майбутньої конструкції і висловіть свої думки в зрозумілому кресленні самого виробу і підстави під нього. Найбільш інформативна схема представлена нижче.

Підстава для відкатних воріт

Виходячи з цього малюнка, ви можете підставити свої параметри. Склавши креслення, перевірте у себе наявність всіх необхідних матеріалів та інструментів. У цей комплект повинні входити:

 • будівельний рівень і вимірювальна рулетка;
 • металеві труби або арматура (для фундаменту);
 • електрична ножівка по металу;
 • листовий метал або профнастил потрібного розміру;
 • куточки металеві профілі (для виготовлення каркаса стулки);
 • апарат для зварювання;
 • дюбеля і кріпильні кронштейни;
 • лопата;
 • металева пластина для фундаментної основи;
 • направляюча консоль;
 • фарба і кисті;
 • цементний розчин і щебінь.

Після збору всього необхідного, можете приступати до робіт. Для початку вам потрібно зробити посилену фундаментальну основу під роликові механізми. Цей елемент конструкції є визначальним для її довговічною, правильної і надійної роботи.

Для виготовлення фундаменту вам знадобляться три металеві труби діаметром не менше 10 см і довжиною до 1 метра, під які потрібно викопати траншею глибиною 1 метр у відповідності з кресленням. Якщо у вас немає труб, можете використовувати металеву арматуру, яку потрібно зібрати в квадратні стовпи, використовуючи зварювання для кріплення деталей.

Після цього труби або арматурні стовпи слід встановити по вертикалі в траншею, на рівній відстані один від одного. Потім до половини засипте яму щебенем і покладіть на стовпи зверху металеву пластину потрібного розміру, закріпивши місця стиків зварюванням. Тепер каркас фундаменту повністю готовий, залишилося лише залити порожній простір цементним розчином, виділяючи верхню площину пластини зовні. Після цього почекайте близько тижня до повного висихання фундаменту.

Фундамент для воріт

У той час, поки сохне цементний розчин, можете спорудити ворітну стулку. Для цього візьміть кутики та профілі з металу потрібного розміру і розташуйте їх на рівній поверхні так, щоб вийшов прямокутник відповідно до параметрів креслення. З допомогою зварювання з’єднайте кути дотику. Для більшої міцності навхрест встановіть зсередини прямокутника додаткові металеві профілі, зміцнюючи місця перетинів вертикальними і горизонтальними балками. Зваріть всі стики.

Зварювання каркасу майбутніх воріт

Коли каркас для суцільної стулки готовий, візьміть металеві листи і прикладіть їх, повністю вкриваючи каркасний периметр. Ретельно приварите місця дотиків. У цьому випадку найбільш зручним матеріалом є профнастил. Для його закріплення використовуються заклепки або саморізи по металу.

Наступним кроком буде закріплення консолі для відкатних воріт. Для цього візьміть металеву консольну направляючу і приварите її до нижньої основи воротного полотна.

Направляюча для воріт

Розкрийте готову стулку фарбою улюбленого кольору. Краще використовуйте темно-коричневі, сірі або темно-зелені відтінки: ці рішення є найбільш практичними.

Тепер слід встановити опорні роликові механізми на фундаментній основі у відповідності з кресленням. Для міцності монтажу використовуються металеві планки, які приварюються з двох сторін до основи фундаменту. Потім на них встановлюються регульовані пластини-власники з роликами, які закріплюються силовими болтами.

Майданчик для установки приводу воріт

Після цього настає час встановити додаткові елементи конструкції. Керуючись схемою, встановіть верхній контролюючий швелер з роликом, а також бічні уловлювачі. У разі металевих опорних стовпів використовуйте для кріплення зварювання. Якщо ж у вас цегляні або бетонні опори, закріпіть елементи дюбелями, попередньо зробивши отвори електродрилем.

Потім візьміть зроблене вами раніше полотно стулки і встановіть його на консольне обладнання для відкатних воріт. Особливу увагу приділіть точному попаданню консольної напрямної в опорні ролики. Також слідкуйте за попаданням верхньої і нижньої сторони полотна у всі додаткові елементи. На завершення перевірте рівність стулки по горизонталі будівельним рівнем.

Заключним етапом будівництва відкатних воріт буде монтаж автоматичного приводу. Для цього вам слід взяти зубчасті рейки з комплекту і прикріпити їх у зазначеному місці вздовж ворітної стулки. В якості монтажних кріплень використовуйте спеціальні саморізи або болти, які часто додаються в комплекті.

Після цього встановіть сам привід, який зміцнюється на бетонній основі поруч з опорними роликовими механізмами. Прослідкуйте, щоб шестірня автоматики увійшла точно в пази зубчастої панелі.

Привід для відкриття воріт

Тепер проведіть проводку по контурах конструкції і перевірте працездатність готового виробу. Якщо ви все правильно встановили, стулки відкриваються плавно і рівно.

Таким чином, самостійно спорудити відкатні консольні ворота нескладно. Головне, перед початком будівельних робіт проведіть якісні виміри отвору і зробіть укріплений фундамент під опорний механізм. При виготовленні конструкції виконуйте всі дії послідовно, використовуйте якісний креслення і слідкуйте за правильною установкою всіх деталей.

.