Зміст

  • Кілька корисних порад
  • Види теплоізоляційних матеріалів. Критерії вибору
  • Утеплення гаражних воріт своїми руками

Для автолюбителів дуже важливо наявність теплого і комфортного гаражного приміщення. Саме гаражні ворота розпашні за відсутності доброго утеплення пропускають вогкість і холод. Це значно знижує комфортність приміщення.

Як самостійно утеплити гаражні ворота

Якщо врахувати той фактор, що в гаражі багато домашні умільці обладнують майстерні, а господині зберігають домашні заготовки на зиму, — теплі ворота в гаражі, просто необхідні.

Для того щоб самостійно зробити розпашні гаражні ворота достатньою мірою утепленими, потрібно заздалегідь визначитися з матеріалом для утеплення та порядком проведення робіт.

Кілька корисних порад

Почнемо, мабуть, з найбільш простих заходів з підвищення комфортності в гаражі.

• Пристрій завіси з дуже щільного текстилю, безпосередньо за воротами. Можна зробити завісу з товстої поліетиленової плівки, нарізавши її смугами завширшки 20-30 див.
• Пристрій додаткової двері для проходу людей (зменшується витік тепла їх приміщення).
• Заміна розпашних воріт розсувними (це не завжди можливо).

Заходи щодо утеплення найбільш надійні та ефективні, коли вони проводяться в комплексі. Теплі гаражні розпашні ворота облаштовуються за допомогою утеплювачів або сендвіч-панелей.

Маса таких матеріалів дуже невелика, тому обважнення ворітної конструкції практично не відбувається. Утеплення комірних петель проводиться за допомогою гумової стрічки.

Види теплоізоляційних матеріалів

Види теплоізоляційних матеріалів. Критерії вибору

В даний час є великий вибір матеріалів для теплоізоляції. Основні фактори, які необхідно враховувати при підборі таких матеріалів: стійкість до займання, ступінь водонепроникності, зручність роботи, а також всім відоме співвідношення якості і ціни.

Найбільш поширені матеріали, якими можна утеплити гаражні розпашні ворота.

• Мінеральна (кам’яна) вата. Виходить при розплавлюванні базальтової породи. У продажу є у вигляді рулонів або плит. Горючість нульова, але матеріал дуже гігроскопічний. Саме тому без використання гідроізоляційних матеріалів його використовувати не можна.

Ще один істотний мінус – значна ціна. По закінченні робіт поверх покриття з кам’яної вати і гідроізоляції можна використовувати листи ДВП або ДСП.

• Скловата. Є продуктом переробки битого скла. Подібно мінеральній ваті, цей матеріал дуже гігроскопічний. За ціною значно дешевше кам’яної вати (а по своїм теплоізоляційним характеристикам ці матеріали абсолютно ідентичні).

• Пінопласт – найпоширеніший серед відомих на сьогоднішній день утеплювачів. Якщо ви вирішили самостійно утеплити гаражні розпашні ворота, кращого варіанту не знайти.

Матеріал доступний за ціною, дуже простий в експлуатації. Можливість монтажу утеплення у один шар значно зменшує час роботи. Його теплоізоляційні характеристики близькі до скловаті і кам’яної вати.

Пінопласт стійкий до впливу грибків і бактерій, не гниє. Єдиний недолік – нестійкість до займання. Сьогодні випускаються марки пінопласту з додаванням речовин, що сприяють самостійному загасання матеріалу на випадок загоряння.

Перераховані матеріали – це свого роду класика. В даний час ринок являє сучасні теплоізолятори, за допомогою яких дуже просто облаштувати теплі розсувні ворота.

Ось їх скорочений огляд.

• Піноізол (інша назва – рідкий пінопласт) – речовина з дуже хорошими теплоізоляційними властивостями. По консистенції нагадує суфле. За допомогою піноізолу можна обробити будь-які поверхні в найкоротший час.

Матеріал застигає, утворюючи суцільну поверхню. Вважається самим доступним за ціною теплоізолятором: в півтора рази дешевше пінопласту. Не горючий, водонепроникний. Відмінно придатний для обробки поверхонь з металу.

• Астратек. По своїй фактурі нагадує звичайну масляну фарбу. Наноситься на поверхню за допомогою валика або кисті. Витрачається дуже економно. Міліметровий шар астратека за своїми теплоізоляційними характеристиками можна порівняти з 50 мм мінеральної вати.

• Пінополіуретан. Для нанесення на оброблювану поверхню необхідно спеціальне обладнання. Матеріал застигає, утворюючи міцну кірку. Теплоізоляція – дуже хороша. Матеріал відрізняється значним терміном експлуатації (близько 70 років). Недолік – відносна дорожнеча порівняно з іншими теплоізоляторами.

Види теплоізоляційних матеріалів

Утеплення гаражних воріт своїми руками

Алгоритм утеплення воріт наступний.

1. Виробляємо завмер габаритів воріт, розраховуємо площу. На підставі проведених розрахунків виробляємо закупівлю матеріалів. Спочатку виготовляється дерев’яний або металевий каркас. Для дерев’яного каркаса використовуємо брус з однаковим перерізом 40 х 40 мм Не варто забувати про попередню грунтовці дерев’яних елементів. Це обереже каркас від гниття і деформацій.

2. Для утеплення гаража вибираємо сухий, помірно теплий день. Якщо погода дуже жарка, металеві ворота розігріються, і листи утеплювача можна буде надійно закріпити. Якщо погода сира, утеплювач не прикрепится надійно через конденсату. Дерев’яні бруси з’єднуємо між собою за допомогою пазів, зміцнюємо саморізами. Щілини між брусами герметизуються рідкими цвяхами.

3. Листи пінопласту приклеюються до каркаса рідкими цвяхами. Утворюються стики обробляються за допомогою ізолону.

4. Утеплювач закривають металевими листами (закріплюємо листи за допомогою саморізів). Металевий лист можна замінити вагонкою.

5. Щілини по периметру воріт герметизують вініловими вставками. Таким чином, щілини, через які можуть проникати холодне повітря і волога, що ліквідуються.

Утеплені гаражні ворота готові. Тепер комфортний мікроклімат в гаражі гарантовано!