Зміст

 • Чому саме профнастил?
 • Робимо попередні підрахунки
 • Готуємо ями під стійки
 • Встановлюємо стійки
 • Приварюємо лаги
 • Ворота з профнастилу
 • Встановлюємо стійки для воріт
 • Монтуємо ворота

Виготовити паркан і ворота для дачі з профнастилу самостійно дуже вигідно: значно дешевше, ніж звертатися за послугами спеціалізованої компанії. Профнастил дуже простий у роботі, а результат такого приємного праці радує око і перевершує всі очікування.

Паркан і ворота для дачі з профільного листа

Багато вважають профнастил найбільш вдалим з усіх бюджетних варіантів. Якщо з парканом з профнастилу все більш або менш ясно, то з воротами є кілька принципово особливих моментів.

Найпростіший варіант для дачних воріт – це розпашні. Його, у разі самостійного виконання, найпростіше реалізувати. Єдиний стримуючий момент – це необхідність наявності місця на ділянці (його передбачає траєкторія руху стулок при відкриванні-закриванні воріт). Якщо розміри стулок невеликі, то це рішення можна назвати цілком безпроблемним.

Немає простору для відкриття стулок? Дефіцит місця у дворі? Ділянка знаходиться біля проїжджої частини дороги? Ваш варіант – розсувні або відкатна конструкція. Недолік тут – необхідність встановлення великої кількості складних механізмів, обов’язковість наявності виключно рівній лінії паркану, так і по вартості така конструкція значно дорожче розпашних воріт. Загалом, потрібно зважити всі «за» і «проти», а вже потім братися за роботу.

Чому саме профнастил?

Профнастил – це профілі з оцинкованої сталі. Завдяки ребрам жорсткості профнастил дуже стійкий до зовнішніх механічних впливів.

Головні його переваги:

 • Тривалий термін служби.
 • Економічність. Крім доступної ціни, профнастил гарний своєї безотходностью.
 • Стійкість до впливу опадів і механічних пошкоджень.
 • Екологічно чистий.
 • Простота монтажу і невелика кількість стиків при монтуванні.
 • Можливість повторного використання.
 • Значний вибір колірних рішень (завдяки багатобарвному полімерному покриттю, профнастил не тільки естетичний, але і надзвичайно невибагливий у догляді).

Робимо попередні підрахунки

Якщо ви прийняли рішення виготовити ворота і паркан з профільного листа, потрібно провести нескладні підрахунки.

Профнастил для забору та воріт слід брати з висотою ребра до 2,1 див. В якості стійок для забору можна застосовувати металеві труби: круглі або профільні. Круглі труби повинні мати діаметр 60 мм; профільні – перетин 60 мм.

Для виготовлення поперечок використовуємо труби 60х25 мм, товщина металу не повинна перевищувати 2 мм Заміряємо площа майбутньої огорожі, щоб можна було підрахувати кількість профільного листа.

Окремо розраховуємо, скільки профнастилу потрібно для обшивки воріт і скільки метрів труби, не забуваючи, що близько 30% довжини буде знаходитися під землею. Відстань між стовпами береться рівним 2 м. Залишається взяти в руки план вашого дачної ділянки і підрахувати потрібну кількість відрізків труби під стійки. Виходячи з параметрів паркану, розраховується довжина металевої труби для поперечних лаг (якщо висота забору 2 м, вони закріплюються в два ряди; вище – в три ряди).

Підготовка фундаменту для стовпів

Готуємо ями під стійки

У відповідності з попередньо зробленим планом, выбуривается перша лунка під опорні стовпи для майбутнього паркану. Для підготовки лунок краще всього користуватися ручним буром: так швидше. Виходячи з заготовленої заздалегідь схеми, выбуриваются інші лунки, відстань між якими – 2 м. В ями насипається гравій і утрамбовується (достатньо шару на 10 см). Це подушка для майбутніх стовпів.

Встановлюємо стійки

Перш ніж почати встановлювати опорні стовпи, необхідно їх підготувати. Попередньо труби фарбуються. В нижній їх частині для більшої стійкості приварюється хрест з обрізків металопрофілю. Стовп встановлюється в яму. Вертикальність установки постійно контролюється за допомогою рівня. Стовп бетонується (бетон слід проштикувати, щоб випустити повітря). Щоб бетон підсох, потрібно почекати кілька днів. А для того, щоб дощова вода не потрапляла всередину стовпів, вони зверху накриваються заглушками.

Приварюємо лаги

Для приварювання лад можна використовувати електрозварювання або скористатися гайками і болтами. Для приварювання лад слід відступити від рівня ґрунту і від верху стовпа по 200 мм. По закінченні цієї роботи поперечки забарвлюються. Профнастил можна навішувати після того, як фарба висохне повністю.

Листи виставляються за допомогою рівня. Закріплюються листи до лагів за допомогою саморізів. Листи мають внахлест, на величину одного ребра. Паркан готовий.

Монтаж паркану з профнастила

Ворота з профнастилу

Найпростіший варіант, як вже говорилося, – розпашні ворота. Ширина ворітної стулки – від 2 до 4 м (все залежить від розмірів вашого автомобіля). Висота огорожі і воріт повинні збігатися. Кількість комірних петель з кожної сторони – від 2 до 3 м.

Каркас виготовляється з металевого профілю 50х50 мм, Для більшої жорсткості конструкцію можна зміцнити поперечними лагами або наварити діагональні відрізки.

Каркас стулок зварюється на ідеально горизонтальній поверхні, причому правильність геометрії конструкції перевіряється косинцем (можна скріпити під прямим кутом два дерев’яних бруска).

Встановлюємо стійки для воріт

Опорні стійки для комірних стулок, розташовуються в безпосередній близькості від стійок огорожі. Пробуриваем ями метрової глибини, засипаємо шар щебеню товщиною 10-15 см. Для більшої стійкості на нижню частину стовпів наварюється хрест з обрізків металопрофілю. Стовпи встановлюються в яму і бетонуються. На повне затвердіння бетону знадобиться кілька днів. Можна також з’єднати стовпи горизонтальній металевою планкою.

Монтуємо ворота

Перша частина петель вже наварена на каркас. Тепер намічаємо місця на стовпах для приварювання петель. Для цього стулки встановлюються на упор і підрівнюються. На стовпах відзначаються місця приварювання петель, на які навішується каркас.

Заключний етап – закріплення листів профнастилу за допомогою саморізів. Залишилося зробити засувку і підібрати замок для воріт.

Дачні ворота і паркан з профнастилу повністю готові.