Зміст

  • Вибір автоматики
  • Установка автоматики

Будь заміський ділянку потребує хороших воротах, причому найбільш популярною моделлю вважаються розпашні. Все це завдяки простоті конструкції і невисокою ціною.

Розпашні ворота з автоматикою

Правда, після установки воріт багато хто намагаються їх якось модернізувати і зробити більш практичними. Тому встановлюють електромеханічний привід для розпашних воріт.

Такий механізм для автоматичних воріт здатний поліпшити їх комфортабельність, адже вам не доведеться виходити з автомобіля, щоб потрапити на територію ділянки. Достатньо буде натиснути певну кнопку та стулки воріт відкриються, для закривання потрібно буде виконати ту ж процедуру.

Деякі щоб встановити даний механізм для розпашних воріт наймають фахівців, але конструкція таких автоматичних приводів настільки проста, що його легко поставити своїми руками.

Вибір автоматики

Перш ніж приступити до монтажу, необхідно підібрати механізм для розпашних воріт. Причому до цієї процедури потрібно поставитися серйозно, так як в подальшому це вплине на працездатність автоматичних розпашних воріт.

Тому при виборі необхідно звернути увагу на такі характеристики:

1. Інтенсивність експлуатації. При виборі моделі слід враховувати, як часто вона буде використовуватися. Наприклад, для ділянок, де відкриття автоматичних розпашних воріт буде нечастим, підійде автоматика з 50% експлуатацією, ну а якщо їх доведеться використовувати досить часто, то знадобиться механізм для 100% застосування.
2. Рівень навантажень. В цьому випадку впливає маса стулок, а залежить вона від того з якого матеріалу зроблена обшивка. Якщо ви плануєте, ворота робити своїми руками, то краще всього підійде профнастил.
3. Час відкривання. Тут враховується термін, за який механізм здатний відкрити стулки механічних розпашних воріт. Обчислюється він у секундах і кожна модель має свій інтервал відкривання і закривання.

Привід стулок розсувних воріт

Установка автоматики

Для початку, перш ніж своїми руками провести монтаж автоматики, необхідно перевірити легкість відкривання стулок, причому дотримуватися дана умова дуже важливо, так як від цього залежить її подальша робота.

Найчастіше до заклинювання стулок призводять незмащених петлі або перекіс стійок.
Далі потрібно перевірити, щоб вистачало місця для відкриття стулок під необхідним кутом, так як це може збільшити навантаження на механізм автоматичних воріт і в результаті він може згоріти.

Потім необхідно своїми руками приварити до стовпів монтажні пластини, якщо у вас цегляні колони, то в них необхідно зробити заставні. Далі стулки розпашних воріт потрібно відкрити на 90 градусів.

Потім між центрами пластин витримати відстань 720 мм і приварити кронштейн до стулок.

Ворота з приводом для гаража

Після цього можна починати своїми руками встановлювати механізм для розпашних воріт. При цьому для початку розблокувавши його за допомогою спеціального ключа, щоб перевести в ручний режим.

Перш ніж монтувати кронштейни для приводу, потрібно добре змастити латунні втулки.

Потім необхідно знову перевірити плавність ходу стулок, якщо установка приводу проведена правильно, то він буде рівна без жодних поштовхів. Якщо щось пішло не так і автоматика працює ривками, потрібно перевірити правильність з’єднань, чи немає де-небудь перекосів.

Далі необхідно виставити упори, тільки пам’ятайте, їх не варто застосовувати, якщо автоматика забезпечена кінцевим вимикачем.

Зробити упори своїми руками можна з труби або металевого куточка. Не варто їх робити занадто високими, особливо якщо ви побоюєтеся пошкодити днище автомобіля, просто відповідну їх частину можна приварити до стулок.
Після того як механічна частина буде встановлена, потрібно своїми руками прикріпити блок управління. Якщо в якості стійок використовується профільна труба, то для його установки знадобиться зробити щит і приварити його до стовпа, якщо ж стовпи цегляні, то блок кріпиться прямо до них за допомогою дюбелів.

Підключення автоматики потрібно здійснити згідно доданої схеми. Потім двигун закривається кришкою і підводиться харчування. Брелоки програмуються також згідно зі схемою.
Після завершення установки залишається перевірити працездатність автоматичних розпашних воріт.

Переконайтеся, що вони рухаються у правильному напрямку, якщо все відбувається навпаки, значить, необхідно поміняти місцями проводи, які при монтажі були неправильно підключені.