Зміст

 • Специфіка пристрою ворота секційного типу
 • Достоїнства і недоліки секційних воріт
 • Особливості зведення секційних воріт своїми руками
 • Процес установки

Кожен автовласник мріє про те, щоб стати власником красивого місткого гаража. На сьогоднішній день гараж – це не тільки «будиночок» для автомобілів. Насправді, функції гаража значно змінилися.

Секційні ворота для гаража

Багато власників облаштовують там майстерні, зберігають засоби по догляду за автомобілями. Господині використовують полиці в гаражі для зберігання домашніх заготовок на зиму.

Зазнала зміни не тільки функціональна складова гаража. Багато помітних змін відбулося і в зовнішньому її оформленні.

Гаражні ворота стали іншими. Якщо раніше для більшої частини гаражів використовувалися розсувні конструкції, то на сьогоднішній день є великий простір для вибору моделі ворітної конструкції.

Підйомні, відкатні, розсувні, розпашні, підйомно-поворотні гаражні ворота – ось далеко не повний їх асортимент. Останнім часом заслужене визнання отримали гаражні ролетні конструкції.

Але справжнім порятунком для автолюбителя з повною відсутністю вільного місця є гаражні секційні ворота.

Специфіка пристрою ворота секційного типу

Головні складові секційних воріт – напрямні, модулі і механізм пружинного типу, призначений для врівноваження коливань воротного полотна. Доцільно забезпечити ворітної полотно пристроями, що дозволяє керувати відкриттям-закриттям полотна за допомогою пульта дистанційного керування.

Такі пристрої роблять маніпуляцію з управління полотном надзвичайно простий.

Головна конструктивна особливість секційної конструкції – це маневреність полотна. Основні вимоги, що пред’являються до секційним воротам – це стійкість до несанкціонованим проникновениям і теплоізоляція.

Гаражні ворота секційного типу увібрали в себе позитивні якості від ролетної і підйомно-поворотним конструкцій (ролетна конструкція дуже компактна, але погано утримує тепло; гаражі, забезпечені підйомно-поворотними конструкціями, досить добре утеплені, але ворота надто громіздкі).

За допомогою таких воріт можливо з успіхом вирішити два питання: добре утеплити гараж і заощадити простір (цього домагаються за рахунку розміщення секцій під стелею гаража). Секції, з яких складається полотно воріт, зібрані з сендвіч-панелей, скріплених між собою петлями.

Крім того, сендвіч-панелі дуже добре утримують тепло. Сендвіч-панелі виробляють різного кольору з будь-якими зображеннями.

Для запобігання корозії панелі покриваються спеціальним полімерним складом. Для кращого освітлення гаража в ворітної полотно можна вбудувати міцне акрилове вікно.

Секційні ворота — красиво і зручно

Для замикання секційних воріт використовують запірні конструкції, які дозволяють автоматично блокувати полотно.

Підйомні ворота з секцій досить складні по конструкції і «примхливі» у догляді, але при правильній експлуатації служать довгий час без заміни комплектуючих.

Достоїнства і недоліки секційних воріт

На перший погляд може здатися, що цих переваг не дуже багато. Але їх цілком достатньо, щоб віддати перевагу саме цій різновиди воріт.

 • Економія простору як внутрішнього приміщення гаража, так і зовні, оскільки, коли ворота відкриті, полотно розміщується під стелею.
 • Хороша звукова і теплова ізоляція завдяки застосуванню сендвіч-панелей.
 • Безшумна робота. Процедура відкривання-закривання воріт завдяки налагодженим механізмам не супроводжується стороннім шумом (тільки невеликий шелест від секцій).
 • Установка воріт секційного типу виробляється всередині отвору. Це дозволяє добре зміцнити ворота від проникнення зловмисників. Крім того, для встановлення секційної конструкції можливо використовувати будь-яку форму воротного отвору (наприклад, арочну). Це дозволяє прикрасити фасад гаража, надавши йому самий незвичайний вигляд.
 • Хороша захищеність приміщення від злому.
 • Пожежна безпека.

До недоліків ворота секційного типу можна віднести наступні:

 • Секційні ворота досить складні у догляді, вимагають регулярного технічного обслуговування. Це і зрозуміло: така конструкція забезпечена безліччю механізмів, які необхідно утримувати в порядку.
 • Порівняно з традиційними розпашними воротами, вартість ворота секційного типу в кілька разів вище.

Особливості зведення секційних воріт своїми руками

Власники гаражів, намагаючись заощадити гроші, намагаються змонтувати секційні ворота самостійно, вважаючи, що наявних знань і умінь для цього цілком достатньо.

Дійсно, таку роботу можна виконати досить успішно, якщо дотримуватися ряду нескладних правил.

 • Гаражні ворота з секцій будуть добре працювати, якщо застосовувати витратні матеріали заводського виготовлення.
 • Перед початком робіт скласти чіткий і правильний розрахунок ворітної конструкції. Працювати слід тільки за кресленнями, складеним для даного випадку.
 • Всі деталі повинні бути розміщені з граничною точністю

Відкривати такі ворота можна як вручну, так і з використанням автоматики.

Установка секційних гаражних воріт

Підготовчі роботи

Після закупівлі витратних матеріалів необхідно приступити до підготовки монтажу секційних воріт. Природно, перед тим, як почати встановлювати ворота, потрібно переконатися в наявності всіх витратних матеріалів, передбачених інструкцією.

Потрібно пам’ятати, що все робиться тільки у відповідності з інструкцією, від якої ні в якому разі не можна відхилятися.

Перший крок монтажу секційних воріт – підготовка отвору і приміщення всередині гаража. Вимоги до отвору наступні:

 • Геометрія отвору (горизонтальна і вертикальна частина) повинні бути чітко вивірені.
 • Заплічники і одвірок отвору повинні знаходитися в одній площині.
 • Глибина гаража по мінімуму розраховується наступним чином: до висоті воріт додається 50 см при ручному відкриванні воріт; якщо встановлюється секційна конструкція з електроприводом – до висоті воріт додають 100 див. Крім того, потрібно враховувати встановлення розетки на стелі.
 • Міцність стелі і притолоки повинні бути достатніми, щоб витримати вагу конструкції. Навантаження на заплічники не настільки велика, але і вони повинні бути досить міцними (на них лягає навантаження від напрямних).
 • Найбільш прийнятний розмір притолоки – від 25 до 50 см. Якщо її розмір більше або менше, слід купувати комплектуючі для секційних воріт з високим чи низьким підйомом відповідно. Такі комплекти обійдуться дорожче, ніж стандартні.

Процес монтажу секційних воріт досить простий

Процес установки

Перед початком монтажу потрібно прибрати нетривка покриття зі стін отвору. Слід перевірити, щоб підлога була строго горизонтальним: при монтажі такої конструкції допустиме відхилення від горизонталі має становити 0,1 див.

Якщо всі вимоги дотримуються, можна готувати до встановлення секційні панелі. Потрібно врахувати, що їх вартість досить висока, тому, щоб не пошкодити секції воріт, треба діяти з максимальною обережністю.

Далі наносять мітки в місцях кріплення і встановлюють направляючі. Після цього приступають безпосередньо до складання воротного полотна, починаючи з нижньої частини. У процесі монтажу потрібно проводити дуже точні виміри, оскільки монтаж вимагає високої точності.

Виправлення огріхів зразок задування зазорів будівельною піною неодмінно позначиться на роботі всієї конструкції.

Наступний етап – закріплюється механізм підйому і проводиться монтаж системи управління воротами. Ще раз перевіряється точність виконання робіт і працездатність конструкції в цілому.

Монтажні роботи завершуються закріпленням електроприводу і обмежувача.

Якщо такі ворота правильно експлуатувати, серйозних поломок можна уникнути. Однак, все-таки іноді гаражні ворота виходять з ладу. Найбільш часто трапляються такі проблеми:

 • поломка або зношування рухомих деталей (пружини, ролики тощо);
 • несправності автоматичного приводу;
 • пошкодження секцій воротного полотна.

При виникненні подібних несправностей оптимальний варіант – звернення в сервісний центр.