Зміст

 • Відмінні риси конструкції
 • Майструємо врата самостійно

Добре обладнаний гараж – запорука довготривалого зберігання автомобіля. Однак не всі автолюбителі знають, що визначальну роль у цьому відіграють гаражні ворота, які повинні бути не тільки зручними, але і практичними.

З цієї точки зору серед всіх різновидів конструкцій вигідно виділяються підйомні гаражні ворота.

Підйомні ворота в гараж

Такий виріб являє собою цілісну ворітну стулку, яка відкривається завдяки підйомного механізму, задвигаясь під стелю. Його головним перевагою є економія місця і легкість в процесі експлуатації. Підйомні ворота дійсно зручні.

Тепер ви можете забути про тривалий і трудомісткий отворении замків і стулок розсувних воріт. Завдяки підйомного механізму легким рухом однієї руки ви зможете відкрити гаражні ворота за лічені секунди.

Ще одним важливим перевагою такого виробу є його надійність. На відміну від секційних конструкцій, незбиране ворітної полотно володіє більшою герметичністю і теплоізоляцією, а якщо по контуру отвору гараж облаштований хорошими ущільнювачами, такі ворота стануть просто незамінними.

Крім того, до всіх цих плюсів конструкція воріт настільки проста, що її зможе виготовити своїми руками і встановити в гараж людина, що не володіє глибокими знаннями в будівельній справі.

Відмінні риси конструкції

Підйомні ворота в гараж відрізняються тим, що для їх роботи встановлюються посилені підйомні пристрої, які можуть бути декількох видів. На сьогодні виділяють такі типи механізмів:

 • Шарнірно-важеля пристрій.

Воно здатне відкривати суцільну стулку завдяки вбудованим роликам, пружинам і важелів. Цей тип обладнання є найбільш поширеним і переважна більшість автовласників обладнують свої гаражі воротами саме на його основі. Принцип дії дуже простий.

По краях отвору встановлюються кутові напрямні, які зміцнюються під стелею. Ворітної полотно приводиться в рух завдяки пружинам і важелів на нижній його частині з боків.

Відкриваючи такі підйомні гаражні ворота, стулка плавно пересувається на роликах, які закріплені в її верхніх кутах.

Підйомні ворота в гараж

Встановлюючи таку систему своїми руками, слід приділити особливу увагу точності регулювання направляючих по горизонталі і вертикалі. Також враховуйте, що простір від прорізу до стелі повинна складати не менше 30 см, а до стін – близько 45 див.

Автоматичний привід в цьому випадку встановлюється на стелі і відчиняє полотно за допомогою троса, одна сторона якого кріпиться до стулки, а інша до самого приводу. Цей трос розташований у металевому профілі, який також кріпиться в підвісному стані на кронштейнах до стелі.

 • Система противаг. Цей тип механізму використовується в основному в промислових цілях, для відчинення масивних воріт. Найчастіше такими воротами обладнані великі гаражі для автобусів.

Принцип функціонування полягає в тому, що гаражні ворота відчиняються спеціальними ваговими брусками, які за масою трохи більше ваги самої стулки.

Так, до нижньої частини воротного полотна кріпиться один край лебідки, яка пропускається через механічний блок на стелі і до другого її кінця прикріплюється противагу.

При відкритті воріт противагу опускається, а при закритті піднімається. Для більшої наочності принцип роботи системи наведено на схемі нижче.

Схема приводу підйомних воріт

 • Гідравлічні приводи. Такі механізми найбільш практичні і легкі в експлуатації, проте, найдорожчі. Своїми руками спорудити таку систему буде дуже складно, але комплекти приводів можна придбати в спеціалізованих магазинах.

Тут все просто: два потужних приводу кріпляться з двох крайніх боків внутрішньої сторони воротного полотна, а гідравлічні трубки, якими вони оснащені, монтуються у внутрішній частині прорізу. Важливим чинником для цього пристрою є правильний догляд. Потрібно постійно стежити за плавністю роботи приводів.

Якщо виявляться найменші труднощі, слід змастити гідравлічні трубки спеціальним маслом. Гаражі з таким механізмом надійно захищені, оскільки в приводах застосовуються технології, які практично виключають можливість злому.

Підйомні ворота оформлені під дерево

Визначившись з підходящими для вас підйомними механізмами, варто подумати про те, з якого матеріалу можна виготовити ворота в гараж. Краще, звичайно ж, зупинити вибір на виробі з металу.

Металеві ворота прослужать довше, на відміну від виробів з дерева, які менше захищені від факторів зовнішнього середовища і схильні до ризику появи грибка.

Однак у цьому випадку слід розуміти, що вага металевих воріт повинен бути порівняна з потужністю підйомної системи. Ідеальним варіантом у цьому плані є гаражні підйомні конструкції з профнастилу.

Майструємо врата самостійно

Роздумуючи про те, які ворота краще поставити в свій гараж, ви можете піти по одному з двох шляхів. Можна спорудити підйомні ворота повністю своїми руками або придбати готовий комплект і самостійно встановити його в гараж. Якщо ви вибрали перший варіант, вам потрібно буде врахувати деякі важливі моменти.

Для початку вам потрібно буде ретельно провести необхідні заміри, визначитися з параметрами конструкції і скласти креслення. Найкраще своїми руками виготовити ворота з шарнірно-важільним механізмом, схема якого представлена нижче.

Елементи секційних воріт

Роблячи креслення, ви можете скористатися вже готовими малюнками, найбільш зрозумілий і повний зображено нижче.

Схема установки воріт

Виходячи з цього креслення, вам залишиться лише підставити цифри своїх замірів і приступати до роботи. Для будівництва вам знадобляться такі матеріали та інструменти:

 • будівельний рівень і рулетка;
 • металеві листи для формування полотна стулки;
 • апарат для зварювання;
 • електрична ножівка по металу;
 • дюбеля і кронштейни;
 • електродриль;
 • металеві профілі та куточки.

Підготувавши всі ці елементи, почніть роботу з виготовлення каркаса для стулки. Для цього візьміть профілі потрібної довжини і розташуйте їх на рівній поверхні так, щоб вийшов квадрат або прямокутник, відповідний величиною отвору. Потім зваріть кути.

Добре проварити куточки

Тепер візьміть металеві листи і прикладіть їх до готового каркаса по всьому периметру, приварите всі місця дотиків.

Коли стулка готова, вам потрібно буде зробити напрямні. Візьміть металеві профілі потрібної величини і з’єднайте їх куточком, приваривши місця стиків. У вас вийдуть дві кутові напрямні, які потрібно закріпити в отворі за допомогою дюбелів або зварювання в разі, якщо встановлена металева рама. Верхні кінці направляючих потрібно буде з’єднати між собою, приваривши горизонтальну балку.

Тепер приварите кронштейни з роликами до верхніх куточків готової стулки. Вставити ролики напрямні.

З двох країв полотна прикріпіть пружинно-важільні механізми.

Встановіть важільний кронштейн посередині верхньої частини стулки.

На закінчення встановіть привід та центральний профіль на стелю і проведіть через нього трос, один край якого закріпіть до самого приводу, а другу сторону до кронштейну важеля.

Тепер ваші підйомні ворота в гараж повністю готові. Залишилося перевірити працездатність всієї системи.

Як бачите, спорудити своїми руками такі гаражні ворота не так складно. Головне, проводите точні виміри і будьте уважні при монтажі напрямних. Враховуючи ці нюанси, ви обладнаєте свій гараж надійним виробом, яке прослужить довгий час.

.