Зміст

 • Вибір пристрою
 • Комплектація
 • Перелік інструментів та витратних матеріалів
 • Монтаж виробу
 • Прокладка кабелю

Електромеханічний замок – корисний і зручний винахід. Немає необхідності бігти і дивитися, хто прийшов, коли чуєте дзвінок. Досить поглянути на екран домофона і натиснути кнопку, що відкриває хвіртку, якщо бажаєте впустити відвідувачів.

Приклад встановлення електромеханічного замка на хвіртку

Вибір пристрою

Існують зовнішні і внутрішні моделі. Так як потрібно підібрати запірний пристрій на хвіртку, то перевагу варто віддати моделей зовнішнього типу.

Відмінності замків полягають у способі управління, допустимому електричному напрузі, типом і матеріалом двері, на яку можна встановити пристрій.

Продавець спеціалізованого магазину, з’ясувавши всі ваші умови, запропонує декілька варіантів на вибір. Крім електромеханічного, вам можуть запропонувати електромагнітний замок, електричну засувку.

У цих моделей є свої переваги, але для вуличної хвіртки, як показує практика, електромеханічний — підходить більше. Підбирайте замок, який можна відкривати звичайними ключами, на випадок відключення електрики.

Електромеханічний замок

Електромеханічний коштує дорожче, ніж, приміром, електромагнітний замок, але при цьому він більш практичний, довговічний і надійний.

Комплектація

Класична комплектація включає в себе наступні елементи: блок живлення, домофон, панель виклику, сам замок, ключі до нього, накладна панель, дроти і коробка для блоку живлення, інструкція по встановленню.

Маючи всі ці комплектуючі, самостійна установка замку на хвіртку не потребує особливого праці. Необхідно суворо дотримуватися інструкції, щоб не допустити помилок.

Відкривається замок кількома способами: натисканням лівої кнопки на домофоні або за допомогою ключів.

Комплектація електромеханічного замка

Перелік інструментів та витратних матеріалів

Установка електромеханічного замка зажадає наступних інструментів:

 • Комбінований кабель;
 • Міцна металева проволока, 3-5мм в діаметрі;
 • Електроінструменти (дриль, болгарка, свердла);
 • Ізолента, монтажні хомути;
 • Слюсарні інструменти (викрутки, гайкові ключі, плоскогубці).
 • Монтаж виробу

  Перед установкою електрозамка детально ознайомтеся з інструкцією. У ній детально описані: поетапне встановлення та схема підключення пристрою. Вивчення інструкції необхідно, так як внаслідок помилкових дій можна пошкодити деякі елементи замку.

  Починається монтаж зовнішнього замку з розмітки отворів, шляхом прикладання його до місця кріплення. Маркером позначені місця для свердління отворів.

  Потім за допомогою дриля висвердлюються отвори, і з допомогою кріплення замок встановлюється на хвіртку.

  Якщо електромеханічний замок внутрішнього типу, то для початку необхідно випиляти болгаркою виїмку в торці дверей, відповідну розмірам замку.

  Потім проводиться розмітка отвори для входження ригеля. Металева відповідна планка допоможе полегшити цей етап. Прикладіть відповідну планку до місця кріплення. Вирівняйте її таким чином, щоб вона перебувала безпосередньо навпроти замку і відзначте місце під ригель

  Далі зазначаються місця отворів кріплення відповідної планки. Висвердлюються отвори, вирізається місце під ригель. Планка кріпиться шурупами на потрібне місце.

  Електросхема підключення електромеханічного замка

  Прокладка кабелю

  Кабель комбінованого типу потрібно придбати, якщо він не входить у комплект. Він одночасно живить замок електроенергією і передає відеосигнал на екран домофона. Марка кабелю прописана в паспорті замку, а метраж його доведеться визначити самостійно.

  Бажано прокладати кабель самим коротким шляхом від хвіртки до ближньої стіні будинку. Іноді прокладка кабелю здійснюється за паркану або по повітрю. Якщо кабель прокладено в повітрі, то разом з ним варто натягнути сталевий канат або хоча б дріт. Це робиться, щоб уникнути обриву або пошкодження кабелю при сильному вітрі або зледенінні.

  Можливо прокласти кабель під землею, всередині пластикової чи металевої труби.

  Викличну панель пристрою слід встановити на зовнішньому периметрі ділянки, можна прямо на хвіртку. Висота, на яку проводиться установка викличної панелі електрозамка, вказана в паспорті виробу.

  На цьому все – ваша установка пройшла успішно, тепер ви можете не вибігати кожен раз до хвіртки, щоб впустити відвідувачів.

  .