Як шпаклювати стіни: поради фахівців

Як шпаклювати стіни: поради фахівцівБудь-які роботи зі стінами і стелями передбачають первинну обробку поверхонь, що значно підвищує якість декоративного оздоблення і спрощує роботу. Тому, кожен майстер або навіть новачок, який затіяв самостійний ремонт, повинен знати, як шпаклювати стіни.

 

Почнемо ми з того, що для шпаклівки поверхонь існує спеціальний інструмент і види шпаклівки, обов’язкова технологія, яка залежить від характеристик стін або стель, а також, деякі прийоми, які застосовуються в різних випадках. Щоб зрозуміти і назавжди запам’ятати подібні нюанси, недостатньо прочитання одного матеріалу, необхідно безліч послідовних статей, які ви будете поєднувати з практикою, а тому, радимо вам стежити за оновленнями сайту під час ремонту вашої квартири або будинку, дотримуватися інструкцій фахівців і обов’язково звертати увагу на основи процесів.

Як робити правильно

В першу чергу, правильно провести процес шпаклівки вам допоможе знання матеріалу стін і те, яка шпаклівка для них необхідна. Далі потрібно визначити зручний для вас і найпрактичніший для поверхонь вид шпаклівки, підібрати відповідний інструмент і почати проведення робіт. Не забувайте, що дані роботи перетинаються з грунтовкою і затіркою поверхонь, а значить, варто навчитися і подібних процесів. Крім цього, необхідно розуміти, під який вид декоративної обробки ви шпаклюєте стіни, так як процеси можуть значно відрізнятися.

Отже, основні питання процесу шпаклівки поверхонь, і відповіді фахівців, які багато років займаються обробкою поверхонь на професійному рівні.

Як шпаклювати стіни: поради фахівців

Будьте уважні, так як сьогодні ми задаємо кістяк знань, які пов’язані зі шпаклівкою поверхонь, будь то стіни або стелі, під фарбування або під шпалери.

Питання-відповідь

Дана рубрика збирає все більше зацікавлених читачів, і ми дуже раді, що наша допомога корисна для вас. Сьогодні ми відповімо на безліч питань, після чого ви дізнаєтеся багато цікавого про шпаклювання поверхонь.

Навіщо шпаклювати стіни?

Шпаклювати стіни необхідно для того, щоб поверхня стала більш рівною, зручною для подальшої обробки, а також, щоб задати поверхні ті якості, які дозволять обробці більш міцно триматися на стіні.

Також рекомендуємо прочитати:Як зашпаклювати стики гіпсокартону
Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
Правильна шпаклівка для пластику
Структурна шпаклівка стін: фото-приклади

Це обов’язково?

І, дійсно, треба шпаклювати стіни, якщо далі буде вироблятися оздоблення керамічною плиткою? В даному випадку, або якщо ви зібралися встановлювати декоративні панелі, шпаклівка необов’язкова, так як вона не буде корисною, а тільки вкраде помітну суму з бюджету. Але от якщо стіна готується під тонкі дорогі шпалери, або під фарбування, вчимося шпаклювати стіни, так як даний процес найкращим чином підготує поверхню під даний вид обробки.

Як навчитися шпаклювати стіни?

Якщо таке питання задано, значить, є цілі і бажання, а це найголовніше в подібному процесі. Саме ж навчання можна отримати в теорії, прямо тут, корисних матеріалів сайту, і застосувати їх на практиці вже під час наступного ремонту будинку, в офісі, на дачі і так далі. Але пам’ятайте, не варто відразу братися за складні проекти, так як шпаклювати і грунтувати стіни необхідно дуже акуратно, а з першого разу це може не вийти.

Як шпаклювати стіни: поради фахівців

Чим краще шпаклювати стіни?

Шпаклювати стіни слід якісної шпаклівкою, яка призначена саме під ваш вид робіт та поверхонь. Це може бути стартова шпаклівка фінішна шпаклівка, універсальна шпаклівка, а також, готова або суха шпаклівка, суміш для бетонних, цегляних, глиняних стін, інше. Також, слід застосувати якісний і практичний інструмент, який допоможе полегшити роботу і скоротить тимчасові витрати.

За стандартом, стіни шпаклюють двома видами шпаклівок – стартовою та фінішною, але можна застосувати і універсальний склад. Якщо говорити про виробників, то сьогодні на ринку можна знайти пропозиції від багатьох з них, які практично ідентичні, але, все-таки, є і більш переважні шпаклівки: Feidal, Sniezka, Ceresit, Caparol, Triora, Ceresit, Knauf та інші.

Як шпаклювати кути стін?

Це один з основних питань, коли ви починаєте шпаклювати стіни і стелю, але він може виникнути і при стандартній шпаклівці стін, адже там також є кути.

Зовнішні кути стін шпаклюються і вирівнюються за допомогою спеціальних маяків, перфорованих кутів, правила і рівня. При роботі зі стандартними кутами, процес досить простий, якщо ж є складні дефекти, то процес шпаклівки може зайняти багато часу, але головне тут, використання допоміжних витратних матеріалів та якісного інструменту.

Внутрішні кути шпаклюються стартовою та фінішною шпаклівкою, за стандартом, але тут використовується правило і широкий шпатель. Також, можна застосувати і спеціальний шпатель для внутрішніх кутів, який є у продажу кожного будівельного магазину, але професіонали воліють обходитися без нього.

Як шпаклювати стіни: поради фахівців

Як шпаклювати стіни з гіпсокартону?

Питання, на який у нас вже є відповідь, і знаходиться він в матеріалі про шпаклювання гіпсокартону своїми руками. Тема розкрита повністю, а процес розписаний під новачків, тому, впорається з ним кожен бажаючий.

Чи потрібно шпаклювати оштукатурені стіни?

Все залежить від якості штукатурки і проведених робіт. Якщо на поверхні є деякі недоліки, шпаклівка обов’язкова, якщо ж значних дефектів немає, стіни можна не шпаклювати. Але тут виникає наступне питання – дивлячись який буде остаточна обробка стін. Якщо стіни під шпалери, важкі, наприклад, вінілові, то на дрібні подряпини стіни уваги можна не звертати, але якщо подібні проблеми є із стіною під фарбування, то шпаклювати нерівні стіни просто необхідно.

Як шпаклювати під фарбування?

Під фарбування шпаклювати стіни важко, так як необхідно ретельно прибирати всі нерівності, навіть малопомітні. Використовувати слід широкий шпатель і наждачний папір з дрібним зерном, старанно виводити площину, ретушувати дрібні дефекти, обережно затирати стіну. Якщо на поверхні виявляються нові проблеми – процес шпаклівки триває, і він може йти досить довго, поки фінішна шпаклівка не сховає під собою будь-які тріщини і подряпини.

Чим шпаклювати стіни під шпалери?

Бажано використовувати кілька шарів стартової шпаклівки, кожному з яких потрібно дати просохнути. Шари повинні бути тонкими і рівномірними, наноситися на підготовлену поверхню. Не забувайте і про грунтовку, яка має величезне значення у шпаклівку. Після того, як основні дефекти «стерті з лиця» стіни, використовувати фінішну шпаклівку і затірку дрібнозернистим наждачним папером. Якщо після багатогодинної роботи деякі дефекти залишилися, але вони незначні – не біда, адже під шпалерами можна сховати навіть серйозні проблеми стін, тим більше, якщо це важкі і рельєфні шпалери.

Як шпаклювати стіни: поради фахівців

Бетонні стіни

Після очищення поверхні стіни, її обов’язково потрібно прогрунтувати грунтовкою глибокого проникнення. Зробити це бажано 2 рази. Приблизно через годину, коли грунт висихає, наноситься шар стартової шпаклівки. Через 3-4 години (якщо робота йде влітку і в провітрюваному приміщенні), можна наносити на бетонні стіни фінішну шпаклівку, спочатку один, а потім і другий шар. Далі, все за стандартом, затирка стін наждачкою і грунтовка.

Цегляна стіна

Якщо стіна хорошої якості, можна шпаклювати та без оштукатурювання, крупнозернистою шпаклівкою, але тільки після поверхні ґрунту. Коли стартовий шар висохне, постарайтеся знайти всі можливі дефекти і прибрати їх вже фінішним шаром. Далі, процес не відрізняється від шпаклівки будь стіни з мінімальними проблемами.

Глиняні стіни

Глиняні стіни шпаклювати важко, особливо новачкам, а тому, фахівці рекомендують використовувати ту ж глину, грунт і тільки потім фінішну шпаклівку, і бажано, по сітці. Але завжди можна спробувати і найвідоміші і популярні шпаклівки, які рекомендовані в даному випадку, застосувати їх за інструкцією і строго за правилами, описаними в попередніх питаннях. Фахівці радять шпаклівки Фугенфюлер, Ротбанд, ABC та інші.

Шпаклівка наноситься тільки на добре очищену і загрунтовану поверхню, якого б роду вона не була.

Пофарбовані стіни

Цей процес не любить ні один будівельник, так як він відрізняється складністю і, так сказати, тяганиною. Оздоблення часто падає від неякісної шпаклівки, відшаровується, втрачає в якості, а тому, пофарбовані поверхні рекомендують очистити перед шпаклюванням і обробкою, але якщо цього не зробити, то є й інший вихід. Можна правильно підготувати пофарбовану стіну – перевірити її на якість фарбування, оббити всю фарбу, яка погано тримається, решту ж вимити мильним розчином, добре пройти щіткою по металу або іншим інструментом, щоб зробити насічки, обробити грунтовкою. Є спеціальні грунтовки для подібних випадків, от саме їх і бажано використовувати, щоб підвищити зчеплення матеріалів. Далі олійна шпаклівка або шпаклівка фарбі, але обов’язково через шар з грунтовкою.

Як шпаклювати стіни: поради фахівців

Як правильно шпаклювати стіни