Як штукатурити стіни гіпсовою штукатуркою: відео і технологія поетапно

Як штукатурити стіни гіпсовою штукатуркою: відео і технологія поетапноГіпсова штукатурка вважається відмінним матеріалом для обробки житлових кімнат, кухні та інших приміщень. Гіпсову штукатурку виробляють з екологічно чистої сировини. Він має хороші теплоізоляційні властивості, шумоподавляющіе властивості. Вона відрізняється паропроникністю, вважається практично безусадочний, і, що важливо, швидко сохне.

Ну і ще один плюс цього матеріалу – простота в застосуванні.

Як правильно штукатурити стіни гіпсовою штукатуркою: підготовка

Починати роботу можна і потрібно з підготовки поверхні. Якщо необхідно, потрібно демонтувати стару штукатурку. Робиться це у випадку, якщо вона пузириться, здувається і це можна вважати вже поганий грунтом для хорошої адгезії.

Наступний момент – затірка нерівностей і горбів. Іноді замість затирання їх можна сколоти зубилом.

Як штукатурити стіни гіпсовою штукатуркою: відео і технологія поетапно

Якщо стіни мають дуже усталені жирні плями або плями бітуму, потрібно піскоструменевий апарат або металевий молоток з зубцями. Шкребком, зубилом і болгаркою знімається зі стіни відшарована стара фарба.

Якщо стіна не дуже міцна, можна зробити армування спеціальної штукатурною сіткою. Якщо вона встановлюється, потрібен шар штукатурки більше 20 мм. Якщо ж ви маєте справу з новою і чистою стіною, їх можна обробити складом грунтовки глибокого проникнення. На гіпсокартонні або газобетонні стіни, грунтовку потрібно покласти у кілька шарів.

Що потрібно для гіпсової штукатурки

Не забудьте перед роботою підлогу застелити поліетиленовою плівкою. Для робіт з оштукатурення потрібно відро для замісу розчину, кельма, терка, кельма, будівельний спеціальний штукатурний сокіл, а також правило.

Також рекомендуємо прочитати:Гіпсова штукатурка (рейтинг)
Чим приклеїти гіпсокартон до штукатурення
Маяки для керамзиту
Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande

Як штукатурити стіни гіпсовою штукатуркою: відео і технологія поетапно

Суміш для штукатурки готується так:

  • Засипте в відро з водою суміш, розрахунок такий – півлітра води на кілограм сухої штукатурки;
  • Все перемішується або дрилем з насадочкой, або будівельним міксером буквально три хвилини;
  • Суміш відстоюється п’ять хвилин, після чого її потрібно знову перемішати;
  • Суміш не повинна бути рідкою, ні густий;
  • Вода для розчину використовується холодна, так як якщо суміш замішати на теплій воді, вона дуже швидко затвердіє.

Якщо суміш застигла, суха штукатурка в неї вже не додається. Через 25 хвилин суміш вже засохне, тому можна використати відразу після замішування – тільки так правильно.

Як штукатурити стіни гіпсовою штукатуркою: відео і технологія поетапно

Змочіть стіну водою з пульверизатора, потім на зволожену стіну між рейками простим кельмою накидайте густий шар штукатурки так, щоб він трохи нависав над стіною.

Надлишки видаляються правилом, яке ведеться знизу вгору, вздовж маяків. Правило ведіть обережно, без особливого натиску. Після вирівнювання утворюються нерівності і порожнечі, які потрібно знову заповнити штукатуркою. Якщо маєте справу з дуже нерівною стіною, доведеться накидати складу в декілька заходів.

Штукатурка гіпсової сумішшю по маяках (відео)

Чи можна на гіпсову штукатурку класти плитку

Робити це можна, але укладати плитку потрібно правильно. Стіну до цього процесу потрібно підготувати. Класти плитку можна тільки на добре затверділу штукатурку.

Як штукатурити стіни гіпсовою штукатуркою: відео і технологія поетапно

Як класти плитку на оштукатурені стіни:

  • Загрунтуйте стіну валиком, штукатурний шар повинен бути дуже товстим;
  • Потім можна укладати перший ряд плитки, якщо буде рівним він – то і інші ряди будуть рівними;
  • На стіну зубчастим шпателем наноситься спеціальний плитковий клей;
  • При притисненні плитки до стіни, вона буде вставати як треба, так як стіна покрита штукатурним шаром, який вирівняв її.

Простіше кажучи, сама плитка буде рівненько лягати на стіну. Звичайно, суха плитка до стіни не приклеїться, її потрібно попередньо намазати клеєм. Шар клею повинен бути тонким, надлишки видаляються з поверхні шпателем. Так укладаються й інші плиткові ряди.

Гіпсова штукатурка на плитку: а цей варіант можливий

Ні, штукатурити стіни потрібно очищені від старого покриття, тієї ж плитки. Нескладно знайти відео-уроки, які детально описують цей процес.

Плитка на гіпсової штукатурки ляже добре, якщо поверхня буде підготовлена належним чином. Але от сама штукатурка повинна лягати на рівну, прогрунтовану стіну, і ніяк інакше.

У чому ж переваги гіпсової опоряджувальної суміші

Як вже говорилося вище, це екологічно чистий матеріал, з відмінною паропроникністю, в плані витрат він дуже економічний. Якщо ви правильно виконуєте всі нюанси технології, матеріал не дасть усадки і, що важливо, не розтріснеться.

Як штукатурити стіни гіпсовою штукатуркою: відео і технологія поетапно

Готовий розчин дуже пластичний, тому працювати з ним легко, особливо, якщо ви використовуєте суміш з хорошою репутацією на будринку, наприклад, Волма.

Глянцювання і загладжування – не обов’язковий, але не зайвий етап роботи. Через дві години після фінішної підрізування поверхня змочується водою, після чого затирається губчастої теркою. На поверхню стін виступить гіпсове молочко, їм стіна і загладжується.

Як правильно штукатурити стіни гіпсовою штукатуркою (відео)

Гіпсова штукатурка – хороший матеріал, який, наприклад, при належній укладанні не потребує шпаклювання. Але от для вологих приміщень не підходить, так що у ванній краще використовувати цементну суміш. Гіпсова штукатурка коштує недорого, працювати з нею легко, а якщо щось незрозуміло, завжди можна звернутися до відео-інструкції.