Зміст

  • Інструкція по створенню воріт своїми руками
  • Поради по установці

Сучасні відкатні ворота з профнастилу можуть бути автоматичними або ручними. Найчастіше їх виготовляють з металу, тому що конструкція виходить більш довговічною, невибагливою у догляді і експлуатації.

Відкатні ворота з профнастилу

Ви можете вибрати найбільш підходящий відкатної або важільної механізм, але за показниками надійності краще віддати перевагу апаратного вентиля. Він складається з двох V-образних коліс, оснащених кріпильними болтами, двома направляючими ролика, доріжкою і запірної пробкою.

Автоматичний паркан необхідно оснастити індивідуальним електроживленням, підключеним від другої лінії проводки; або ж для нього монтується спеціальний безпаливний джерело, в ролі якого може виступати сонячна батарея. Слід зауважити, що електричні моделі відкатних воріт у виготовленні більш складні, тому і собівартість їх вище.

Щоб створити своїми руками металевий паркан з профнастилу вам необхідно взяти:

  • болгарку;
  • кріпильні вироби (цвяхи та шурупи);
  • балки 5х10;
  • пару аркушів стінового профільного настилу.

Інструкція по створенню воріт своїми руками

Візьміть рулетку, циркулярну пилку і олівець. Вам необхідно буде зазначити і відрізати шматок профнастилу. Його висота складе 115 см, а довжина 175 см За рахунок цього ви зможете правильно накласти його на дерев’яну раму розмірами 120 на 180 сантиметрів.

Візьміть циркулярну пилу і виставите невелику глибину різання. Оптимальним буде 2,5-3 см: таким чином ви зможете скоротити пази на краях від 5 до 10 див.

Далі робляться канавки такої ж товщини і ширини, як металевий профіль. Паз повинен бути зосереджений по краях. Робиться кілька проходів пилкою, при цьому необхідно видалити всі тирса з канавок і провести їх продування.

Використовуючи лінійку, олівець і рулетку відмітьте і виріжте на рельєфній дошці чотири частини. Кут повинен бути 45 градусів з кожної сторони. Нижня і верхня частини мають довжину 180 см на більш довгих ділянках кутів і 120 см на бічних ділянках.

Щоб процес різання проходив коректно, всі кути необхідно відзначати. Зверніть увагу, що від точності канавок буде залежати рівень з’єднання елементів з рамою.

У кожну половинку майбутньої конструкції помістіть рифлені листи металу таким чином, щоб відрізки по 45 градусів відповідали один одному. Після того як величина буде вирівняна, необхідно закріпити отриманий ділянку за допомогою клею, це потрібно на перший час.

Після цього на воротах позначте олівцем місця кріплень і стиків. Важливо враховувати місця, де конструкція буде з’єднуватися з замком, хвірткою і електроприводом. Підберіть найбільш підходящий діаметр свердла (можна взяти ручне свердло) і зробити кріпильні деталі.

Бажано фарбувати ворота ще до їх з’єднання з роликами, так ви не забрудните фурнітуру. Дозвольте дверей остаточно просохнути. Після цього поверхню хвіртки повинна бути оброблена додатковим шаром полімерів або лаку.

На наступному етапі V-диски додаються в нижній частині стійки гідротехнічного затвора (якщо паркан з електроприводом, то автоматичного). За допомогою дриля на кожному розі просвердлюється отвір, який дозволить безперешкодно проходити кріпильних болтів. Тепер у вас є можливість коректно відрегулювати паркан і не розбирати конструкцію. Перевірте, чи правильно здійснюється рух дверей і чи не відбувається процесу захлопування.

Ворота потрібно розташувати в отворі до моменту, поки колеса роликів остаточно не стануть на місця. Якщо ви придбали систему окремо, то в неї має бути інструкція, де написано про монтажі конкретної марки. Важливо відзначити, що напрямні можна зробити своїми руками, але для цього вам знадобляться спеціальні ролики.

Два направляючих ролика необхідно встановити вздовж огорожі до моменту, поки затвор повністю не відкриється. Таким чином рух зверху воріт буде відрегульовано. Один елемент потрібно розмістити поруч з місцем відкриття, наступний уздовж напрямної на півдорозі. Якщо клімат в регіоні вашого проживання часто супроводжується поривами вітру, то краще зробити «певні» ролики.

Напрямні ролики відкатного полотна

На паркані або стіні потрібно зробити стопор затвора, від кінця закритих воріт відстань складе 170 сантиметрів. Особливість роботи елемента досить проста: якщо паркан не буде обмежений, то ворота зійдуть з петель і це може призвести до екстрених ситуацій. Крім того, профнастил може почати ламатися і гнутися.

Поради по установці

Не купуйте для конструкції зламані листи профнастилу. Вони недовговічні і не підлягають монтажу. Є висока ймовірність отримати травму під час установки воріт. Від товщини матеріалу буде залежати вага конструкції.

Наприклад, модель з елементами ковки виглядає дуже красиво, але потребує додаткових роликах. Кращим показником товщини для профнастилу вважається від 0,5 до 0,8 міліметра.

Якщо готовий паркан дуже важкий, то спробуйте посередині зробити додаткову балку. Обов’язково перегляньте попередньо креслення на відкатні ворота, так ви зможете точно зрозуміти особливості конструкції, визначитися з приводом і необхідною кількістю роликів. Вибрані вами креслення бажано показати фахівцям, щоб вони їх схвалили, і в подальшому не виникало проблем.