Як скинути на заводські налаштування монітора на комп’ютері або ноутбуці?

Як скинути на заводські налаштування монітора на компютері або ноутбуці? Трапляється, що через помилки в системі, або необережного призначення параметрів в налаштуваннях, або діяльності вірусу налаштування монітора або взагалі відображення картинки на екрані скидаються, та так, що працювати на комп’ютері стає дуже складно або взагалі неможливо.

Стандартні заводські настройки – які вони?

Зміст статті

 • Стандартні заводські настройки – які вони?
 • Як зробити скидання налаштувань на моніторі
 • Як зробити скидання налаштувань на ноутбуці

Збій налаштувань проявляється по-різному: звичні об’єкти можуть стати занадто великими, чи дуже маленькими, палітра кольорів зміниться, або скинеться яскравість. Причиною проблеми може послужити не тільки зміна власне налаштувань, але і просто неправильна робота відеокарти.

Як правило, заводські налаштування монітора зводяться до середнім параметрами всіх його характеристик. Наприклад, якщо рівні яскравості екрану визначаються за шкалою від 0 до 100, то стандартно буде прийнято 50. Однак, якщо які-небудь спеціальні функції мають параметрами вкл/викл, то вони, швидше за все, будуть включені. Так, на деяких ЖК-телевізорах або DVD-програвачах автоматично включаються субтитри (при їх наявності у відкритому відео).

Як зробити скидання налаштувань на моніторі

Як скинути на заводські налаштування монітора на компютері або ноутбуці?Для повного «відкату» налаштувань монітора потрібно зробити кілька дій по порядку.

 • Зайти в систему під іменем адміністратора, щоб не виникало проблем з редагуванням стану системи.
 • Вибрати меню «Пуск», після чого натиснути «Панель управління», а далі вибрати «Диспетчер пристроїв». В деяких версіях Windows для попадання в це меню треба вибрати пункт «Обладнання і звук», і вже потім з’явиться можливість відкрити диспетчер.
 • Відкривши список, що відноситься до відеокарт (графіка) перевірити наявність у списку того пристрою, яке встановлено на даний момент в системному блоці комп’ютера. Якщо його там немає, або поруч з назвою присутні окличні або питальні знаки, значить потрібно оновити драйвери пристрою, завантаживши їх з офіційного сайту виробника. Якщо таких проблем не спостерігається, то можна крокувати далі.
 • У порожньому просторі робочого столу потрібно клацнути правою кнопкою миші і вибрати пункт «Дозвіл екрану». Після цього у вікні, що відкрилося натиснути на «Додаткові параметри».
 • З’явиться меню, де потрібно перейти у вкладку «Діагностика» і натиснути кнопку «Змінити параметри». Якщо ця кнопка недоступна, тобто драйвер пристрою не дозволяє проводити діагностику, то треба повернутися в першу вкладку і вибрати один з режимів вручну зі списку, викликавши його відповідним пунктом.
 • Налаштування зображення перейдуть на інший профіль, і дані скинуться. Можна відкотити зміни, якщо результат не влаштовує користувача – для цього після переходу на новий стиль виникає питання про збереження змін.

ДОВІДКА: деякі користувачі на форумах пропонують скинути налаштування монітора через меню BIOS. Ні в якій системі цього зробити не вийде, не варто і пробувати.

Як зробити скидання налаштувань на ноутбуці

Як скинути на заводські налаштування монітора на компютері або ноутбуці?Якщо ноутбук працює на Windows, то скинути налаштування можна за допомогою наступного алгоритму:

 • Під час завантаження системи, перед появою написів на чорному екрані, потрібно натиснути клавішу F8.
 • Відкриється меню, де за допомогою клавіш зі стрілками і Enter потрібно вибрати «Запуск системи в безпечному режимі». У деяких ситуаціях для цього можуть знадобитися права адміністратора.
 • На робочому столі потрібно вибрати «Мій комп’ютер» і в лівій панелі натиснути «Диспетчер пристроїв».
 • У новому меню знайти випадаючий список «Відеоадаптери», вибрати той, який використовується (як правило, там всього один відеоадаптер), клацнути правою кнопкою миші по ньому і вибрати «Вимкнути». Постане питання про видалення драйверів, у більшості випадків треба відповісти «Ні».
 • Завершити роботу системи, після чого запустити комп’ютер знову вже в звичайному режимі.
 • Тепер система самостійно знайде пристрій відеоадаптера та встановлені на нього драйвера, а налаштування скинуться.