Як стелити ковролін на ковролін: чи можна укласти другий шар і як це зробити

Як стелити ковролін на ковролін: чи можна укласти другий шар і як це зробити Ковролін — один із самих м’яких і приємних на дотик підлогових покриттів. Асортимент настільки великий, що ви навіть можете не знати про деяких різновидах. Одним словом, виробник зробив все, щоб тільки вам догодити! От тільки чи всі знають, як правильно його стелити або міняти? Особливо часто виникає питання, чи можна постелити новий рулон на вже наявний шар.

Давайте розбиратися в цьому питанні разом, щоб зрозуміти, як правильно стелити ковролін на ковролін.

Яким має бути підстава

Зміст статті

 • Яким має бути підстава
 • Настил на ковролін
  • Вимоги до нижнього шару
  • Що знадобиться, щоб укласти другий шар ковроліну
   • Інструменти
 • Способи кріплення
  • Поради по настилу ковроліну на подібне покриття

Якщо ви ухвалили рішення покласти ковролін поверх іншого підлогового покриття, будь то лінолеум, Як стелити ковролін на ковролін: чи можна укласти другий шар і як це зробитипаркет або старий ковролін, то для початку необхідно оцінити його стан. Основа не повинна бути роздутою або деформованою. Ні в якому разі не варто класти покриття, якщо лінолеум в міхурах з повітрям і з буграми. Це все відбитися на рівності поверхні.

Відмінним варіантом в якості основи послужить лінолеум, який прибитий або приклеєний до підлоги, тобто він не буде переміщатися. Лінолеум служить відмінною основою, але сьогодні мова не про нього. Але в будь-якому випадку поверхню спочатку необхідно підготувати, а вже після стелити нове підлогове покриття.

Враховуючи той момент, що в більшості випадків ковролін приклеюється до поверхні, потрібно подбати про достатню адгезії. Для цього необхідно добре очистити підлогове покриття і знежирити її. Ламінат можна гарненько вимити водою, ковролін прочистити, а ламінат просто протерти вологою ганчіркою і дати йому трохи часу для просушування.

Головне, щоб підстава була рівним і твердим.

Настил на ковролін

Нове підлогове покриття з ковроліну можна покласти абсолютно на будь-яку поверхню, але необхідно Як стелити ковролін на ковролін: чи можна укласти другий шар і як це зробитивраховувати деякі особливості кожного з видів.

Можна укладати матеріал і на старе покриття. Це стане суттєвою економією сімейного бюджету, притому що на зовнішньому вигляді це ніяк не відіб’ється.

Якщо покласти нове килимове покриття на старий шар , то за рахунок цього ви зможете істотно поліпшити звукоізоляцію. Лінолеум в цьому плані значно поступається.

Вимоги до нижнього шару

Якщо у вашій квартирі вже був покладений ковролін, то немає ніякої необхідності знімати старий шар. Старий шар не тільки не зашкодить, але ще і володіє цілим рядом переваг. Завдяки йому, відбувається наступне:

 • поліпшення звукоізоляції;
 • приховування дрібних нерівностей поверхні;
 • приглушення кроків;
 • утеплення.
 • Укладати ковролін можна і на старий шар, але це може не кращим чином позначитися на новому покритті. І додатково до цього додасть складності під час укладання.

  ВАЖЛИВО! На старому покритті не повинно бути пошкоджень, повітряних міхурів, хвиль і так далі.

  Що знадобиться, щоб укласти другий шар ковроліну

  Дуже важливо, щоб полотно лягав рівно і було якомога менше швів. Ще краще, якщо вдасться Як стелити ковролін на ковролін: чи можна укласти другий шар і як це зробитизробити безшовне покриття, тобто настелити суцільним шматком. І тут навіть не в красі справа. Просто з часом краї почнуть підніматися, і ворсу почне лохматиться.

  Рада! Щоб уникнути негативних наслідків, рекомендується заздалегідь розрахувати необхідну кількість матеріалу. А потім придбати його із запасом на 30 см з кожної сторони.

  Інструменти

  Для монтажу підлогового покриття необхідно придбати спеціальні інструменти: ролик і ніж.

  Ніж для ковроліну більше схожий не на звичний всім нам інструмент, а на мініатюрну швейну машинку. На вигляд він нагадує косинець з ручкою. За ручку тягнуть, і в цей час збоку з’являється зріз.

  Існують і більш полегшені варіанти ножів. Але вони не зовсім підходять для новачків, бо потрібні певні навички, щоб пристосуватися до такого апарату. Звичайний ніж в даному випадку також не підходить, бо дуже велика ймовірність відрізати занадто багато і зіпсувати матеріал.

  Способи кріплення

  Самим підходящим способом монтажу в даному випадку є метод натягу, або Як стелити ковролін на ковролін: чи можна укласти другий шар і як це зробитиприклеювання ковроліну за допомогою скотча.

  За допомогою двостороннього скотчу можна дуже швидко виконати роботу.

  Важливо! Приклеювання проводиться за допомогою сітки зі скотчу. Вона складається з квадратів 50*50.

  Враховуйте, що такого підлогового покриття вистачить на кілька років, після чого його доведеться переклеювати.

  Метод натяг більш складний спосіб укладання ковроліну в житлових приміщеннях. Для його монтажу необхідно велика кількість спеціальних інструментів. З-за цього його застосування невигідно для новачка.

  Якщо ви вирішили зупинитися саме на цьому способі монтажу, то краще звернутися за допомогою до професіонала.

  Поради по настилу ковроліну на подібне покриття

  • Укласти ковролін під силу навіть новачкові. Монтувати покриття на двосторонній скотч не складе великої праці навіть у недосвідченого людини.
  • Але укладати ковролін методом натягу новачкам не рекомендується. Тому що дуже велика ймовірність того, що через деякий час підлогове покриття покриється хвилями, бульбашками і складками.
  • При уважному підході до вибору матеріалів і елементів кріплення ви зможете досягти тривалого терміну служби та зручного в експлуатації підлоги. Обов’язково запитуйте сертифікат якості на продукцію, тому що це вбереже вас від придбання низькопробного матеріалу.
  • Якщо ви сумніваєтеся у своїх силах, і не впевнені, що зможете самостійно покласти підлогове покриття, ми все ж рекомендуємо звернутися до професіоналів.