Ковролін, мабуть, є найбільш м’яким і приємним на дотик покриттям. Асортимент цього матеріалу великий настільки, наскільки ви тільки можете собі уявити: вовняної, нейлоновий, поліпропіленовий, акриловий, тканий, голкопробивний, тафтінговий, з коротким, середнім і довгим ворсом. Загалом, як кажуть: «Все для вас!» Але ось як стелити ковролін, на жаль, мало хто знає і навіть деякі недбайливі продавці часто не здатні виразно пояснити що і як. Давайте розбиратися разом.

Зміст

 • Як стелити ковролін без приклеювання
 • Укладання цільного шматка ковроліну способом приклеювання до підлоги
 • Приклеювання до підлоги з з’єднанням
 • Укладання ковроліну на підкладку
 • Стретчинг
 • ? Як стелити ковролін без приклеювання

  Цей спосіб ідеальний для тих приміщень, площа яких не перевищує 15-17 кв. м. Як правило, це спальні, вітальні (невеликих розмірів), прихожі, кухні. Загалом всі ті кімнати, які цілком відповідають заданим параметрам. Правда, є ще одна умова — у цьому приміщенні не повинні експлуатуватися стільці на коліщатках, інакше ковролін може збиратися гармошкою.

  Перше, що вам необхідно зробити — заміряти довжину та ширину приміщення без урахування плінтусів, адже ковролін буде стелитися прямо під них. Потім вам належить похід в магазин, де продавець відміряє шматок потрібного вам розміру.

  Наступний етап — укладання ковроліну на підлогу. Тут все просто — цільний шматок вироби кладеться на підлогу, а надлишки (якщо вони є) обрізають гострим ножем. Всі! Можна прибивати плінтус і розставляти меблі.

  Надлишки ковроліну біля стін потрібно обрізати

  Якщо ж у вас є необхідність укласти ковролін не цілісним шматком, а окремими елементами, і при цьому не вдаватися до приклеювання, то можна купити спеціальну двосторонню липку стрічку, яка зафіксує стики на підлозі. Діє такий спосіб теж досить просто — в потрібному місці приклеюєте липку стрічку прямо на підлогу. Потім відриваєте верхню частину і укладаєте ковролін. Вийде, що місце стику буде надійно закріплено на місці і ковролін не буде розходитися.

  Укладання ковроліну беськлєєвим способом. Використання двосторонньої липкої стрічки для фіксації країв

  Липку стрічку можна використовувати не тільки в місцях з’єднання двох частин ковроліну, але і біля дверей і плінтусів. Такий спосіб фіксації вироби дозволить уникнути його здуття і зморщування.

  Можна зробити «сітку» з липкої стрічки

  ? Укладання цільного шматка ковроліну способом приклеювання до підлоги

  Перед тим, як стелити ковролін цим способом, вам доведеться підготувати поверхню — видалити сміття, бруд і пил. Це потрібно для кращої адгезії клейового складу з підлогою.

  Якщо шматок ковроліну цільний, то його розстилають, а потім згинають посередині. Виходить, що одна половина лежить на підлозі виворотом вниз, а інша — виворотом вгору і розташована на першій половинці. Саме з останньою і ви повинні починати роботу.

  Шпателем наносити клейовий склад на підлогу і даєте йому трохи підсохнути (буквально 5-7 хвилин), потім укладаєте на подсохшее підстава ковролін і щільно притискаєте до підлоги. Одна половина готова! Тепер все те ж саме ви повинні виконати з другою частиною вашого покриття: загибаете її, промазуєте підлогу клеєм і укладаєте. Можна не поспішати і наносити клей частинами по 50-70 см, так вийде акуратніше.

  Нанесення клейового складу на поверхню підлоги

  Важливо: клей потрібно наносити тонким шаром, інакше його надлишки «вилізуть» через краї ковроліну, засохнув, перетворяться в жорстку дряпаючий субстанцію, яка вічно буде чіплятися до шкарпеток.

  ? Приклеювання до підлоги з з’єднанням

  Якщо ж ви придбали ковролін, ширина якого не менше ширини кімнати, то вам доведеться стелити його частинами. Тут є один нюанс, який дозволить вам укласти покриття не тільки ідеальна, але і дуже акуратно, так, що ніхто крім вас не буде знати, де знаходиться стик.

  Секрет укладання ковроліну по частинах

  Розмотуєте обидва рулону назустріч один одному, щоб вийшов невеликий (4-5 см) нахлест, і укладаєте їх поруч один з одним (саме так, як вони будуть лежати в готовому вигляді). Потім починаєте їх приклеювати до підлоги, але ні в якому разі не доходить до місця з’єднання двох частин — їх залиште «на закуску».

  Тепер, власне, сам секрет — то місце, де дві половинки зустрічаються один з одним, потрібно акуратно розрізати таким чином, щоб стик вийшов ідеальним. Для цього візьміть довгу лінійку або будь-рейку (головне, щоб була рівна), покладіть її на «навхрест» і гострим ножем, бажано одним точним рухом, проріжте обидва шару ковроліну. Вийнявши обрізки, ви побачите стик, який буде рівним, чітким і красивим.

  Нанесіть клей на частину підлоги і приклейте обидві половинки, при цьому стик буде практично непомітний.

  Важливо: якщо хитрість не вдалася — вийшла щілину або стик вийшов не дуже рівним — то можна все виправити, причому теж не зовсім звичайним способом: візьміть обрізки килимів та настрегите з них ворс, потім акуратно промажте щілину клеєм ПВА і забийте в щілини ці ворсинки. Стик вийде трохи жорстким, але краще так, ніж мати некрасиві «дірки» в підлозі.

  Утворену щілину можна усунути

  ? Укладання ковроліну на підкладку

  Ще один спосіб укладання ковроліну — приклеювання його на підкладку, в якості якої може виступати повсть, пінополіетилен, пінополіуретан. Вирішальне значення тут має густину підкладки — чим вона вища, тим довше буде радувати вас ковролін. Оптимальна товщина шару — 5-10 мм.

  Технологія приклеювання підкладки абсолютно ідентична вище описаних способів. Все те ж саме, тільки вам доведеться робити двічі одну й ту ж роботу — спочатку наклеїти підкладку, потім провести аналогічну процедуру, але вже з ковроліном.

  Даний спосіб рекомендується для збільшення строків експлуатації, а також для підвищення звуко – і теплоізоляційних якостей покриття.

  ? Стретчинг

  Стретчинг можна віднести до найбільш прогресивним способів укладання ковроліну і, мабуть, найдорожчим, адже самостійно впоратися з подібною роботою вам навряд чи вдасться, а виклик майстра в наш час обходиться досить недешево.

  В основі стретчинга лежить властивість еластичності, притаманне всім виду килимових виробів і в тому числі ковроліну. Для укладання покриття таким способом уздовж кімнати встановлюються рейки з двома рядами цвяхів, вбитих під певним кутом до поверхні. За допомогою спеціального інструменту ковролін натягується на ці цвяхи, створюючи ідеально рівну поверхню без найменшої ознаки зморшок.

  Установка рейок для укладання ковроліну методом стретчинга

  За допомогою спеціальних інструментів ковролін натягується на рейки

  Даний метод укладання ковроліну передбачає використання підкладки, яка забезпечує ефект м’якого підлоги, а також поглинає звуки і утримує тепло в приміщенні.

  Стретчинг дозволяє збільшити термін експлуатації ковроліну в кілька разів, та й зняти обридле покриття, покладене за цією методикою, набагато простіше, ніж те, яке було «намертво» приклеєне. При цьому рейки можна не прибирати, а просто купити новий ковролін і укласти його таким же способом.

  Ну що, питання: «Як правильно стелити ковролін?» — вас більше не мучить? Тоді за справу!