Як створити зоряне небо на стелі самостійно

Як створити зоряне небо на стелі самостійноНовітні розробки в області обробки приміщень не перестають радувати світ своїми новинками. І зоряне небо у себе вдома сьогодні організувати цілком можливо. З особливим колоритом воно буде сприйматися в спальних кімнатах.

 

 

Як створити зоряне небо на стелі?

Найчастіше для створення візуальної імітації нічного зоряного неба застосовується технологія натяжних стель. Різноманітність у виборі колірних рішень полотна дозволяє застосовувати додаткові декоративні елементи, що створюють більш реальну візуальну картину. Можна дізнатися, як зробити квітку з гіпсокартону на стелі.

Як створити зоряне небо на стелі самостійно

Крім вищевказаного методу, можна зробити зоряне небо з гіпсокартону. Технологією натяжних стель володіє не кожен, а зібрати конструкцію з ГКЛ куди простіше.

Як створити зоряне небо на стелі самостійно

Також рекомендуємо прочитати:Квітка з гіпсокартону на стелі (6 фото)
Як зібрати короби на стелі правильно
Як встановити люк у гіпсокартон
Як встановити люк на гіпсокартон

Іскристі зорі на підвісній стелі

Гіпсокартон володіє відмінною якістю – багатофункціональністю. За допомогою листів ГКЛ створюються простінки при переплануванні приміщень від найпростіших стінових до найскладніших меблевих конструкцій або архітектурних елементів. ГКЛ легкий в обробці і нескладний у монтажі, а його невелика вага не чинить значного навантаження на опору будівлі.

Нововведенням в гіпсокартонних стельових конструкціях на сьогоднішній день є візуалізація нічного неба. Така стеля являє собою гіпсокартонну одноярусну конструкцію, яка при денному світлі практично не відрізняється від традиційного стелі, лише в темряві проявляє іскристі зірки.

Як створити зоряне небо на стелі самостійно

Процес установки такої стелі – досить копітка праця, тому майстри беруть за цю роботу чимало. У зв’язку з цим багато беруться виконувати ці роботи самостійно. Для того щоб зробити описуване споруда якісним, необхідно слідувати деяким рекомендаціям. Можна дізнатися про варіанти обробки стелі у ванній кімнаті.

Як створити зоряне небо на стелі самостійно

З чого складається «Зоряне небо»

Для влаштування такої стелі застосовується светогенератор і оптоволокно. Це найбільш поширений спосіб пристрою стелі з мерехтливими зірками, який вважається класичним.

Як створити зоряне небо на стелі самостійно

Светогенератор – це пристрій з встановленим джерелом світла всередині, в якості якого найчастіше є світлодіодна або галогенова лампа. Він має досить компактний розмір, тому приховати його за обшивкою стелі цілком можливо. Всередині светогенератора знаходяться спеціальні пристрої – світлофільтри, що дозволяють змінювати колір і інтенсивність світіння світлових конструктивних елементів. На поверхню стелі світло передають оптичні волокна, які підключаються в светогенератору через спеціально передбачений роз’єм.

Купуючи светогенератор для навісного стелі, слід звертати увагу на його якість, фірму-виробника і гарантійні строки, а також – на рівень видаваного ним шуму. У нічній тиші навіть найменше гудіння може порушити здоровий сон.

Як створити зоряне небо на стелі самостійно

Пристрій навісного стелі з чарівною імітацією включає в себе два основних етапи:

 • монтаж короба з гіпсокартону;
 • безпосередньо установка світильників.

Як створити зоряне небо на стелі самостійно

Монтаж

Пристрій навісного стелі для необхідної візуальної імітації на ньому, є невід’ємною частиною робіт. По-перше – він дозволяє приховати всі недоліки і нерівності, а по-друге – створити ідеально рівну поверхню.

Як створити зоряне небо на стелі самостійно

Також, підвісна стеля необхідний для того, щоб приховати систему освітлення, роблячи доступними для погляду лише необхідні її елементи.

 • Починається пристрій підвісної стелі з розрахунку необхідної кількості матеріалів. Для монтажу знадобляться: стельовий гіпсокартон 9,5 мм завтовшки; і направляючий стельовий профіль; однорівневий з’єднувач; прямі і анкерні підвіси; подовжувач профілю; саморізи, дюбелі. Правильний розрахунок проводиться з урахуванням площі стелі, решетування з профілю кріпиться на відстані 40 – 50 див.
 • Далі необхідно підготувати поверхню, очистивши її від залишків попередньої обробки, пилу та сміття.
 • Після цього починається кріплення обрешітки. Спочатку за допомогою гідравлічного рівня виставляються несучі профілі, потім – напрямні поперечки.
 • Перед установкою листів гіпсокартону на сформовану підсистему, всю конструкцію слід розкласти на підлозі, намалювавши на ній малюнок бажаних сузір’їв. По даному малюнку в гипсокартоне протыкаются наскрізні отвори невеликих розмірів, які необхідні для виведення оптичних волокон із-під конструкції. Крім того, не варто забувати про необхідність у доступі до встановлюваних светогенераторам, заздалегідь передбачивши оглядові люки в малопомітних місцях.
 • Після цього елементи стелі необхідно пронумерувати.
 • Складання елементів на стелі проводиться паралельно з протягуванням в отвори оптичних волокон.
 • Листи ГКЛ кріпляться до профілю в шаховому порядку за допомогою самонарізних гвинтів таким чином, щоб їх стики не збігалися. Жаліти кількості саморізів на стелю не варто, так як від цього буде залежати надійність всієї конструкції. Саморізи вкручуються перпендикулярно профілем і злегка утапливаются в матеріалі. Це необхідно для того, щоб при подальших оздоблювальних роботах не утворювалися виступи.
 • Як створити зоряне небо на стелі самостійно

  Зоряне небо на стелі гіпсокартоном (відео)

  Установка «Зоряного неба»

  • Коли в процесі монтажу короба з гіпсокартону в пророблені в ньому отвори простягається оптоволокно, його необхідно виводити на 2 – 3 см нижче рівня поверхні короба. Це необхідно для зручності виконання подальших оздоблювальних робіт. Після підсумкової обробки волокно зрізається в рівень конструкції.
  • Стирчать світлодіоди можуть доставити деякі складності при обробці стелі. Якщо впоратися з ними неможливо – можна заштукатурити стики і місця кріплення гіпсокартону, а потім обклеїти всю поверхню стелі гладким флізеліном з подальшим фарбуванням поверхні.
  • До встановлюваних светогенераторам і контролеру необхідно забезпечити доступ ще на етапі складання конструкції. Будь-яка техніка без збоїв працювати вічно не може. Вона потребує регулярного обслуговування та періодичному ремонті.
  • При установці листів ГКЛ на профіль і під час протягування через отвори оптичних волокон, не можна допускати їх перегину. Цей матеріал дуже крихкий і замість бажаної гнучкості, він має ламкістю.
  • На етапі декорування можна застосовувати спеціальні наклейки на стелю, на яких зображені фрагменти космосу або намалювати зображення самостійно за допомогою аерографа.

  Як створити зоряне небо на стелі самостійно

  Стеля з гіпсокартону, що імітує структуру зоряного неба, змонтувати самостійно цілком можливо. Основною трудністю в цій справі є установка освітлювальних приладів і декоративна обробка готової конструкції.

  Галерея: зоряне небо на стелі (20 фото)