Стельові короба створюються майстрами з різних матеріалів, але сьогодні найпопулярнішим став саме гіпсокартон. Завдяки практичності, надійності і невисокій ціні, короба з гіпсокартону обійшли багато інших. Вони можуть мати саме різне призначення і, що найцікавіше, практично під кожне з них підходить саме наш матеріал. Сьогодні ми вирішили розповісти вам, якими можуть бути стельові короби і для чого вони призначені, а також докладно пояснити, як зробити найпростіший стельовий короб з ГКЛ своїми руками.

Види стельових коробів за призначенням

Маскувальний

Як і стандартний короб для зашиття комунікацій, стельова конструкція має особливе призначення – приховувати собою те, що може зіпсувати інтер’єр будь-якого приміщення. Наприклад, це труби опалення або подачі води, газова труба під стелею, вентиляційний канал, цілий жмут електричних кабелів і так далі.

В даному випадку, відмінно нам підходить саме короб з гіпсу, так як з його допомогою можна встановити досить симпатичну конструкцію під будь-який стиль. Крім того, короб вирівняє кут, приховає міжпанельний шов, а може і стане основою для оригінального декоративного підсвічування.

В короб завжди можна встановити ревізійне віконце, зробити його розбірним, трохи змінити призначення і зробити не просто маскувальним, але і більш декоративним, і так далі.

Під вентиляцію

Звичайно, вентиляційні канали можна укласти на стелю або просто по стіні, але дуже часто є вимоги зовнішнього вигляду приміщення, які інженерні комунікації і порушують. Для цього ми знову використовуємо короб ГКЛ, який монтується на стелю, представляючи собою конструкцію зручним для вас форми і загального зовнішнього вигляду. Таким чином, встановлюючи короб на стелю, стелю та стіну або навіть зі стелі на підлогу, ви можете провести всередині нього все, що вам необхідно.

Короб під вентиляцію не відрізняється особливими вимогами, що їх ми залишимо вентиляционщикам, які будуть встановлювати канал, адже у кожного своя робота. Але відразу заявимо, що встановлюючи короб вам необхідно буде передбачити всередині нього спеціальні кріплення під канал. Бажано уточнити дану інформацію саме у майстрів з встановлення вентиляції.

Також рекомендуємо прочитати:Стеля з підсвічуванням з гіпсокартону своїми руками
Короб з гіпсокартону своїми руками
Як зібрати короб з гіпсокартону в повітроводі
Акценти створення: двоярусні стелі з гіпсокартону

З підсвічуванням

А ось цей короб може бути встановлений саме для пристрою підсвічування, а може і по декільком вимогам одночасно. Встановити світло ви можете і в короб для труб, і просто в стельову конструкцію ГКЛ.

Монтаж стельового короби з підсвічуванням відбувається з усіма вимогами під світильники і лампи, їх розстановку і закріплення, а тому тут слід працювати в парі з електриком, який буде займатися розведенням.

Можна зробити своїми руками?

Зробити короб з гіпсу і встановити її в необхідному місці досить легко. Робота може бути ускладнена тільки архітектурою, але якщо вам необхідна проста конструкція, яка закриє собою вентиляційний канал або буде призначена для зонального освітлення будь-якого приміщення, все можна зробити швидко і без особливих навичок.

Що ж нам потрібно для роботи з гіпсокартоном в даному випадку, і яка послідовність процесу? Про все це ви дізнаєтеся вже зараз.

Інструменти

Стандартного набору буде цілком достатньо, а значить, простежте за тим, щоб в домашньому наборі був перфоратор, болгарку, шуруповерт, ніж для гіпсокартону, молоток, шпателі.

Матеріали для монтажу

Ну, тут не обійтися без вимірювальних приладів та інструментів – рулетка, рівень, рівень зволоження, олівець і папір. Слід враховувати витратні матеріали – дюбелі, саморізи, підвіси та з’єднувачі, шпаклівку, серп’янку, грунтовку. Основним матеріалом для виробництва у нас буде гіпсокартон і спеціальний металевий профіль для створення конструкції.

Процес створення

Спочатку слід визначитися, для чого саме потрібен короб з гіпсокартону на стелі. Від цього буде залежати не тільки його монтаж, зміцнення і загальна створення, а також розмір і деякі характеристики, наприклад, навіть товщина гіпсокартону. Якщо вам потрібен простий короб, щоб закрити труби і поставити кілька ламп, то можна використовувати всі стандартні матеріали.

Відразу робимо розмітку установки короби. Тут нам кращим помічником буде водний рівень, яким ми відіб’ємо коректне і рівне відстань по стіні, адже короб найчастіше встановлюється в кутку між стелею і стіною.

Коли лінія готова, слід визначити ширину короба і поставити позначки по стелі.

Після розмітки можна відразу починати монтаж, і ми рекомендуємо починати зі стіни. Тут ми розміщуємо несучий профіль, на який буде спиратися горизонтальна частина короба. По розмітці на стелі встановлюємо такий же профіль, для закріплення вертикальної частини короба. Кріплення на поверхні відбувається дюбелями.

Тепер, точно розрахувавши ширину і висоту короба, нам необхідно зібрати повноцінний каркас, для чого нам потрібні будуть ребра жорсткості з профілю, а також ще одна лінія профілю, з якої і буде відбуватися закріплення кута короби.

Розмітка для освітлення необхідна не тільки у випадку якщо стеля планується робити з підсвічуванням.

Металевий профіль з’єднувати в загальний каркас можна саморізами або “просекателем”, хто який спосіб вибирає, але якщо ви будете встановлювати в поверхню готового короби тільки легкі світильники, то працювати можна з “просекателем” і саморезами на основних кріпленнях.

Готовий каркас з оцинкованого металевого профілю ми обшивають гіпсокартоном, який слід правильно нарізати спеціальним ножем або ж будівельним різаком. Починайте обшивку з довгих шматків, від стіни, залишайте між шматками ГКЛ невеликі щілини, які необхідні для виключення механічного напруги матеріалів і дефектів. Обшивку справляєте на саморізи через кожні 20-25 см.

По закінченню обшивки короба, вам необхідно провести грунтовку і шпаклівку, про що ми докладно розповідали в тематичних матеріалах. Головне, що хочемо порекомендувати в даному випадку – це добре обробляти стики, прокладаючи їх серпянкой, а також працювати зі спеціальним перфоуглом, який стане в нагоді для вирівнювання зовнішнього кута короби.

Якщо ви створюєте стельовий короб своїми руками, обов’язково візьміть до відома, що вам потрібно все точно і правильно прораховувати. Наприклад, обов’язково зробіть попередню розмітку для установки освітлення, заведіть у каркас дроти, закрийте їх гофрою і закріпіть. Для вентканалів встановіть кріплення для труб в коробі – спеціальні основи або утримувачі і так далі.

Стельовий короб легко приховає комунікації і стане чудовим декоративним елементом, прикрашає приміщення.

Стельовий короб самостійно (відео)