Зміст

 • Види конструкцій
 • Реалізація ідеї
 • Складання рами
 • Полотно
 • Монтаж механізму

Зробити підйомні гаражні ворота своїми руками цілком реально, якщо в наявності є певний інструмент і вміння збирати механізми з електроприводом.

Звичайно, сам процес створення є не самим простим. Знадобиться багато годин складання і зварювання, щоб виготовити ворота для гаража самостійно, але втілити в життя таку задумку цілком реально.

Саморобні підйомні ворота для гаража зручні у використанні виглядають красиво

Види конструкцій

Для воріт гаража використовується дві сучасні підйомні конструкції: секційна і поворотна. Обидва варіанти досить цікаві, але втілюються в домашніх умовах по-різному.
Секційні підйомні ворота — конструкція, яка складається з декількох панелей, сполучених рухомим кріпленням. Коли підьомний механізм приходить в дію, панелі плавно «заїжджають» під стелю.

Основна особливість у тому, що такий вид воріт займає мало місця, але реалізувати в домашніх умовах його дуже важко. З’єднати панелі без спеціальної техніки правильно практично нереально, тому тут єдиний варіант – купити складальний комплект.

Своїми руками вийде тільки зібрати комплект, але не змонтувати рухоме кріплення для панелей.

Для економії часу – відмінний варіант.
Поворотна конструкція складається з цілісного полотна, яке змінює своє положення з горизонтального на вертикальне. В основі використовується система приводу і важелів, яка і створює сам механізм повороту.

Подібну схему реалізувати і зібрати практично повністю куди простіше, а іноді, навіть дешевше, ніж секційну. Основний матеріал полотна – метал.

Саморобні підйомні ворота воліють робити, використовуючи саме схему з поворотним механізмом.

Механізм підйомних воріт для гаража

Реалізація ідеї

В домашніх умовах простіше зробити підйомно-поворотний тип конструкції. Для цього знадобиться креслення і схема складання. Таких схем існує декілька: на противагах і з допомогою шарнірів.
Шарнірно-важільний тип механізму дуже надійний і зручний у використанні.

В експлуатації не виникає особливих проблем, а от під час монтажу, потрібно закріпити всі деталі дуже точно, згідно з кресленням.

Потрібно ретельно своїми руками налаштувати натяг пружин і розмістити всі направляючі профілю, щоб механізм був справний.

Противагу використовується значно рідше, оскільки його конструкція розрахована на велику вагу, який дуже рідко застосовується для воріт в приватних гаражах.
Перед роботами потрібно виміряти майбутню робочу площу і підібрати схему складання та механізм. У прикладі збірки буде використовуватися шарнірно-важільний механізм поворотних воріт.
Після всіх вимірів отвір потрібно підрівняти і зробити максимально геометрично правильним. В подальшому це допоможе провести швидкий і якісний монтаж рами для воріт.

Складання рами

Перше, що потрібно буде зробити своїми руками для саморобних воріт – рама. Від правильного виготовлення рами буде залежати робочий стан всіх інших деталей, так що варто добре постаратися.
Перший момент, на який варто звернути увагу – товщина рами, вона повинна бути на 50 мм товще, ніж полотно.
Для складання знадобиться:

 • два швелера;
 • два металевих куточка по довжині стійок і один для верхнього отвору;
 • стійки.

Процес роботи наступний:

 • Основа конструкції — рама з куточків. Потрібно зварити куточки, але так, щоб вони створювали рівну конструкцію, яка підійде до отвору.
 • В якості основи для цієї конструкції можна використовувати швелер, що бетонується в нижній частині прорізу. Для повної схеми знадобиться дві такі рами.
 • Самостійно збірку і заміри дуже важко проводити, тому краще запросити одного-двох помічників. До площини швелера залишиться приварити стійки і одна частина конструкції готова.
 • Полотно

  Після установки рами залишилося прикріпити полотно і підьомний механізм, поєднати це все та гаражні ворота будуть готові.
  Кроки збірки дуже схожі на що, що робили для складання рами:

 • Потрібно точно виміряти діагональ полотна, щоб воно не перекашивалось під час руху.
 • З профілів збираємо каркас, прихоплює зварюванням. Отриманий каркас повинен вміщуватися в раму, але з урахуванням невеликого зазору для безперешкодного руху. Пробну конструкцію потрібно перевірити. Якщо вона вміщається і не має перекосів, потрібно добре проварити всі місця з’єднання, вварить перемички і ребра жорсткості. Всі шви зачистити болгаркою.
 • Потрібно розмістити кріплення і самі кронштейни на полотні. Зробити треба так, щоб деталі не заважали іншим елементам конструкції.
 • Далі необхідно розмістити напрямні на стелі.
 • Утеплюємо полотно пінопластом, обварюють листами металу зовні і всередині.
 • Монтаж механізму

  Саморобні підйомні ворота майже готові, залишилося лише встановити механізм і з’єднати його з робочими елементами. Встановлюємо елементи механізму – шарніри, важелі і пружини.

  Пружини вимагають ретельної регулювання, тому доведеться кілька разів своїми руками змінити їх положення і натяг.
  Механізм з’єднується з приводом, перевіряється робота всієї системи.
  Крім того, можна встановити фіксатори та інші пристрої, які допоможуть регулювати роботу механізму.

  Зробити підйомні гаражні ворота своїми руками не так вже й просто, але якщо постаратися, через кілька днів виправлень, вийде дуже хороша конструкція.

  Дуже важливо провести правильні заміри і вибрати робочу схему для механізму, тоді будуть гарантії, що всі подальші роботи не зажадають переробок і змін.