Гіпсокартон застосовується для вирівнювання стін і стель, так як він дешевий, легко обробляється, і йому може бути надана практично будь-яка форма. Крім стін, стелі і декоративних арок, гіпсокартон може бути покладено на дерев’яний або бетонну підлогу перед укладанням зовнішнього статевого покриття, і підлогу стане гладким і рівним. Існує спеціальний сорт гіпсокартону з приклеєним шаром мінеральної вати для теплоізоляції.

Підготовка до укладання

Перш ніж приступити до формування підлогового покриття з гіпсокартону, потрібно ретельно вирівняти старий дерев’яний або бетонну підлогу і виключити влучення навіть найменших камінчиків. Гіпсокартонний лист (ГКЛ) досить крихкий, і тут же зламається на вигині при навантаженні.

Фахівці рекомендують заздалегідь, не менше ніж за 12 годин до початку укладання, покласти стопку гіпсокартонних листів у дане приміщення. Це потрібно, щоб матеріал прийшов у теплову і влажностное рівновагу з навколишнім повітрям.

Також рекомендуємо прочитати:Як класти плитку на гіпсокартон
Укладання плитки на гіпсокартон
Підготовка гіпсокартону до укладання плитки
Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі

Гіпсокартон досить гігроскопічний, тому слід подбати про те, щоб волога не проникала з підвальних приміщень через бетонну стяжку. Інакше підлогу розбухне, деформується і може зруйнуватися.

Як покласти під плитку

Підлогову плитку зазвичай укладають на ідеально вирівняну бетонну стяжку. Однак набагато простіше і дешевше буде прикріпити плитку на ГКЛ, що виконують роль теплоізоляції.

Тут зазвичай діють за такою схемою:

  • На вирівняну і очищений бетонний або дерев’яний підлогу для гідроізоляції кладуть поліетиленову плівку, згорнуту в три шари. Місця стиків плівки прихоплюють скотчем, по краях кімнати плівка повинна наповзає на стіни
  • На поліетилен укладаються суворо вирівняні по товщині дерев’яні лаги товщиною близько 2,5 см. Між лагами засипається теплоізоляційний матеріал, що складається з керамзиту, вермикуліту та перлітового піску.
  • ГКЛ укладаються внахлест від дверей до дальньої стіни, при цьому їх межі потрібно попередньо обробити рубанком кромочним, щоб сформувати фаски під 45°. Листи укладаються на клей і прихватываются 30-мм саморізами.
  • Після висихання клею можна укладати плитку, діючи за відомою технологією.

Якщо дозволяють фінансові можливості, то на шар поліетилену перед засипанням дисперсного теплоізолятора можна покласти термоотражающий матеріал типу джермафлекса. Плитку потрібно вибирати не більше 30?30 див.

Тонкощі укладання на дерев’яну підлогу

В даному випадку ГКЛ також укладаються на стару дерев’яну підлогу, прокладений поліетиленом чи битуминированной папером і теплоізолятором, як правило, насипним. Зазвичай кладуть два шари гіпсокартону, причому верхній шар повинен бути покладений внапуск нижньому.

Після цього на гіпсокартон можна укладати лінолеум або ковролін.

Гладка поверхню гіпсокартонних листів використовується для вирівнювання стін, стелі та підлоги. При цьому гіпсокартон укладається на спеціально підготовлений бетонний або дерев’яний підлогу, тобто, для цього попередньо стяжку прокладають гідроізоляційними матеріалами типу битуминированной паперу або поліетилену і ретельно вирівняним сипучим теплоізолятором з дрібними частками. Гіпсокартон не є остаточним покриттям, вже на нього кладуть плитку, лінолеум або паркет.

Як вибрати і укласти гіпсокартон для підлоги (відео)