Як вибрати килим: які килими краще купувати на підлогу, який килим на підлогу краще вибрати, як вибрати килим на підлогу за складом

Як вибрати килим: які килими краще купувати на підлогу, який килим на підлогу краще вибрати, як вибрати килим на підлогу за складомКилими протягом багатьох років використовуються в першу чергу для утеплення, а в другу вже для декоративного прикраси підлог, а також стін в будинках і квартирах. Раніше ці вироби виготовлялися вручну, сьогодні ж їх виготовляють на фабриках, що дозволило істотно здешевити готовий виріб. Складно сказати, що сучасний килим — це показник розкоші і достатку господаря будинку, але все ж кожен прагнути вибрати гарний виріб для свого будинку.

Вибираємо килим для підлоги

Зміст статті

 • Вибираємо килим для підлоги
 • Основні критерії вибору вироби
  • Як вибрати килим на підлогу за складом
  • Важливий параметр — щільність вироби
  • Структура ворсу
 • Як зробити вибір залежно від типу приміщення

Якщо ви плануєте придбати новий килим для дому, необхідно ретельно підійти до його вибору, щоб зрозуміти який найкращий. Існує ряд особливостей, на які необхідно звертати увагу, адже тільки в такому випадку ви зможете придбати дійсно якісний виріб.

Купивши перший-ліпший варіант, не враховуючи при цьому правила вибору, ви можете перетворити інтер’єр кімнати в несмак навряд чи ви цього хочете. Для початку необхідно розібратися, які виділяють основні критерії вибору килимових покриттів і вже на підставі отриманих знань робити свій обґрунтований вибір.

Основні критерії вибору вироби

Як вже було зазначено, до вибору килима необхідно поставитися зі знанням справи. Приміром, є різниця між тим, які килими краще купувати на підлогу і на стіну, адже параметри експлуатації у них будуть абсолютно різні. Розглянемо основні характеристики килимового покриття, що дозволить вам зробити зважений вибір.

Як вибрати килим на підлогу за складом

Розглянемо найбільш часто зустрічаються види виробів залежно від використаного при виготовленні матеріалу:

 • Як вибрати килим: які килими краще купувати на підлогу, який килим на підлогу краще вибрати, як вибрати килим на підлогу за складомВовняний килим. Це натуральне виріб, яке вважається класикою. Вартість такого килима досить висока. При виготовленні використовується високоякісна вовна овець. Вони відмінно підходять для використання на підлозі, але варто розуміти, що їх потрібно часто чистити. Можливо, що в ворсі заведеться моль або цвіль. Експлуатаційні характеристики таких виробів знаходяться на висоті.
 • Шовковий килим. Коштують вони дорожче вовняних, але мають відмінні характеристики. Вони дуже міцні і неймовірно красиві. Їх часто використовують на стінах для прикраси інтер’єру.
 • Килим з віскози. Це штучний шовк, який виготовляється з природного матеріалу. Варіант такого типу відрізняється високими експлуатаційними характеристиками, їх навіть можна використовувати в офісах, де відзначається підвищена прохідність людей.
 • Поліамід — синтетичне покриття. На них виробники створюють яскраві малюнки, при цьому вони відрізняються міцністю, пружністю і протипожежними властивостями.
 • Килими, виготовлені з поліпропілену. Вони невибагливі у догляді, але при цьому не відрізняються високим терміном довговічності.
 • Килими з поліестеру. Це непогана альтернатива вовняним виробам. Стоять вони в рази дешевше, а характеристики мають такі ж. Їх можна використовувати як в дитячих кімнатах, так і у віталень. Вони однаково добре себе проявляють.

Важливий параметр — щільність вироби

При розгляді цього критерію варто відзначити одну закономірність. Чим вище щільність виробу, тим воно буде тепліше.

ДОВІДКА. Щільність килима досягається близькістю розташування ворсинок, а не їх довжиною.

Для визначення щільності виробу вам буде достатньо подивитися на його тильну сторону. Важливо на якій відстані один відносно одного знаходяться нитки основи. Якщо відстань велика, не варто розраховувати на тривалу експлуатацію. Ворс дуже швидко зімне.

ДОВІДКА. Останнім часом популярністю користуються так звані структурні килими. Вони виготовляються за технологією ручного тафтінга. Ворс кріпиться вручну, що дозволяє створювати петельки, що відрізняються за кольором і розміром. Такі вироби відрізняються рельєфністю, виконуються з об’ємними малюнками.

Структура ворсу

Цей параметр в першу чергу впливає на зовнішній вигляд виробу. Крім цього, в залежності від того, які петельки і їх довжину має виріб буде залежати і його довговічність використання, складність збирання.

Сучасні виробники пропонують різноманітність виробів з різним ворсом, що дає можливість клієнту робити вибір серед представлених варіантів у відповідності зі своїми вимогами.

Як вибрати килим: які килими краще купувати на підлогу, який килим на підлогу краще вибрати, як вибрати килим на підлогу за складом

Як зробити вибір залежно від типу приміщення

Перед придбанням килима слід визначитися в якому приміщенні ви будете його використовувати:

 • При вході в будинок краще всього буде покласти виріб з гумовою основою, він відмінно себе проявить на цьому місці.
 • В кімнату для молодших членів родини не варто брати виріб з довгим ворсом, цілком підійде короткий або середній. Вони експлуатуються в таких приміщеннях довше інших.
 • У ванну кімнату краще підібрати стьобані, синтетичні варіанти килимків.
 • В спальну кімнату рекомендовано вибирати щось м’яке і затишне. Виріб з довгим ворсом стане кращим вибором. Вони чудово поглинають шум і дуже красиві, приємні на дотик.

Ознайомившись з наведеною інформацією, ви зможете скласти конкретні вимоги для вибору килима в свій будинок, на підставі яких зможете зробити найбільш раціональний вибір.

Як вибрати килим: які килими краще купувати на підлогу, який килим на підлогу краще вибрати, як вибрати килим на підлогу за складом